اصول حضور در نمایشگاه که با رعایت آنها یک پرزنت حرفه ای خواهید داشت!

اصول حضور در نمایشگاه

از راه های موثر در تبلیغات حضور در نمایشگاه هاست. اما لازمه این امر آشنایی با اصول حضور در نمایشگاه است. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به یک سری اصول اولیه و مهم برای حضور در نمایشگاه بپردازیم. گفتنی است که نمایشگاه یک روش بسیار موثر و مفید در جذب مشتری است. درواقع نمایشگاه یک فضایی را ایجاد میکند که فروشندگان و بیزینس های مختلف به طور مستقیم با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنند و آن ها را به مشتری ثابت تبدیل کنند. البته تبدیل یک بازدید کننده به مشتری ثابت خود نیاز به رعایت قوانین و اصول اولیه دارد که در ادامه بدان میپردازیم. درواقع دنیای امروز ما دنیای تبلیغات است. اگر شما در جذب مخاطب خود موفق عمل نکنید بدون شک بیزینس های دیگر خیلی زود مشتری شما را به خود جذب میکنند. تبلیغات درست و اصولی میتواند خیلی راحت و ساده مشتریان بسیار زیادی را برای یک بیزینس به ارمغان آورند و به همین دلیل است که اکثر برند های معتبر دنیا سالیانه هزینه هنگفتی را صرف تبلیغات میکنند.

 

چگونه یک تبلیغات موفقیت آمیز است؟

اگر ما اصرار داریم شما اصول حضور در نمایشگاه را برای فراگیرید تنها یک علت دارد، آن هم جذب مشتری برای شماست. درواقع زمانی تبلیغات شما موثر واقع میشود که نه تنها بازدید کنندکان به مشتری ثابت تبدیل شوند بلکه باخود مشتریان دیگری را نیز به همراه بیاورند. یعنی شما باید به قدری در این زمینه حرفه ای عمل کنید که مشتریانتان به طور خودکار برای شما مشتری جذب کنند. پس تبلیغاتی موفقیت آمیز است که شما بتوانید چندبرابر تلاش خود نتیجه دریافت کنید در غیر اینصورت شکست خورده اید. البته شکست در تبلیغات و بیزینس یک امر عادی و طبیعی است. طبیعتا هر بیزینس و برند موفقی در دنیا چندین و چندبار شکست خورده است ولی از همین شکست ها پله هایی برای رسیدن به هدف خود ساخته اند. پس با هر شکست ناامید نشوید و خوشحال باشید که یک راه برای نرسیدن به موفقیت را از لیست خود خط زده اید. پس اگر از یک روش تبلیغاتی نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید لازم است از روش ها و استراتژی های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : پاپ آپ نمایشگاهی چیست؟

 

چگونه مشتری داشته باشیم؟

از جمله راه های موفقیت در بیزینس جلب رضایت مشتری است. اما اگر شما تازه در اول راه هستید و مشتری چندانی ندارید لازم است از انواع روش تبلیغاتی نظیر غرفه های نمایشگاهی استفاده کنید. طبیعتا  شما میتوانید با رعایت اصول حضور نمایشگاه با افراد جدیدی آشنا شوید و آن ها را به مشتری خود تبدیل کنید. درواقع نمایشگاه ها یک شرایطی را فراهم میکنند تا بیزینس ها و کسب و کار های مختلف بتوانند با افراد جدید آشنا شده و با معرفی و ارائه خدمات خود آن ها جذب کنند. علت این امر در آن است که نمایشگاه این امکان را فراهم میکند که تولید کنند یا ارائه دهنده خدمات و مشتری در یک مکان و در یک زمان کنار هم باشند. از طرفی نمایشگاه این امکان را میدهد که اطلاعات مردم در زمینه کسب و کارهای مختلف بالا رود و در صورت نیاز بدان مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که در دنیای پررقیب امروز، راضی کردن مشتری به تنهایی کافی نیست، شما باید بتوانید نیاز های مشتری را نیز حل کنید. در غیر اینصورت رقیب شما این کار را خواهد کرد.

 

نکات حضور در نمایشگاه

 

اصول حضور در نمایشگاه فرد غرفه دار

رعایت اصول حضور در نمایشگاه توسط غرفه دار چگونه است؟ در این بخش بدین موضوع اشاره میکنیم:

 • فردی که در غرفه فعالیت میکند باید به طور کامل یا محصولات، خدمات، رزومه و سایر فعالیت های شرکت آشنا باشد تا بتواند تمامی این موارد را به خوبی برای بازدید کنندگان شرح دهد.
 • فرد غرفه دار باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد تا بتواند نیاز مشتریان را بررسی کرده و به درستی بدان پاسخ دهد.
 • غرفه دار باید بتواند رقیبان اصلی را شناسایی کرده و عامل اصلی موفقیت آن ها را بشناسد.
 • غرفه دار باید از ارتباط اجتماعی و عمومی خوبی برخوردار باشد تا بتواند بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کند.
 • رعایت ادب، تواضع و مهربانی غرفه دار از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • رعایت شئونات اخلاقی، عدم استعمال دخانیات و نظم برای غرفه دار از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • صبر و حوصله، اطلاعات عمومی بالا و داشتن تجربه کافی فرد غرفه دار بسیار مهم است.

 

اصول حضور در نمایشگاه

اما علاوه بر رفتار غرفه دار یکی سری اصول حضور در نمایشگاه وجود دارد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این بخش از مقاله به این موضوع نیز پرداخته میشود:

 • تهیه پرچم رومیزی تبلیغاتی یا هر مدل پرچمی و بنر های تبلیغاتی. وجود این ابزارها در غرفه برای جلب نظر مشتری پر اهمیت است.
 • وجود ابزار صوتی برای اطلاع بازدیدکنندگان از محصولات و خدمات شما
 • تهیه استند های بروشور برای زیبایی غرفه و استفاده راحت بازدید کنندگان از بروشورها
 • قرار دادن میز و صندلی مناسب در محل غرفه برای نشستن غرفه دار و بازدید کنندگان
 • قرار دادن ابزارهای رفاهی گرمایشی و سرمایشی در محل غرفه
 • تهیه کارت ویزیت و پوستر
 • تهیه گیفت های تبلیغاتی و اهدای آن به بازدید کنندگان
 • تهیه خوراکی های جذاب و قرار دادن آن در غرفه به منظور جلب نظر بازدید کنندگان

 

روش های مختلف تبلیغاتی

اگرچه حضور در نمایشگاه و رعایت اصول حضور در نمایشگاه در تبلیغات بسیار موثر است، اما چیزی که اینجا حائز اهمیت است آن است که شما بتوانید از سایر روش های تبلیغاتی نیز در این کار بهره ببرید. برای مثال تهیه هدایای تبلیغاتی ، بنرها، بروشور ها، پوستر ها، معرفی سایت یا پیج اینستاگرام خود و غیره نیز میتواند تاثیر شگفت انگیزی در تبلیغات شما داشته باشد. یعنی شما میتوانید غرفه داری را با سایر روش های تبلیغاتی ترکیب کرده و از تاثیرات آن شگفت زده شوید. بدون شک ترکیب کردن روش های سنتی و مدرن تبلیغاتی میتواند تاثیر بسیار زیادی در رونق کسب و کار شما داشته باشد. تنها اصرار ورزیدن به یک روش تبلیغاتی برای موفقیت کافی نیست و شما باید در این راستا از تمامی ابزارها و امکانات برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

 

سخن آخر

امیدواریم به طور کامل با اصول حضور در نمایشگاه و نحوه تبلیغات آشنا شده باشید. همه ما میدانیم که امروزه با دلیل رقابت بسیار سنگین در میان بیزینس های مختلف، موفقیت بدون تبلیغات امکان پذیر نیست. پس اگر میخواهید در کسب و کار خود موفق شوید هرگز از تبلیغات غافل نشوید و از آن به عنوان پلی برای رسیدن به موفقیت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *