صنایع دستی به عنوان هدیه تبلیغاتی در چه کسب و کاری کاربرد دارد ؟

کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی

صنایع دستی و رشد صنعت گردشگری

انواع هدایای تبلیغاتی گزینه ‌هایی هستند که نام برند تجاری را شناسانده و یادآور می ‌شوند. همین طور این هدایا نشان دهنده سلیقه، حسن اعتماد و انتخاب شرکتی است که این هدایا را ارائه می ‌کند. اگر این هدایای تبلیغاتی برای شناساندن نام برند بوده و همین طور دارای ارزش ذاتی هم باشد، به راحتی می ‌تواند نظر کاربران و مشتریان را جلب کند. یکی از این هدایای تبلیغاتی انواع صنایع دستی تبلیغاتی است که کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در زمینه تبلیغات، بازاریابی و شناساندن نام تجاری بسیار مفید و تاثیرگذار است.

 

صنایع دستی چیست؟

به مجموعه ‌ای از کالاهایی که به روش خاص و سنتی و با هنر دست تولید می ‌شود و دارای جنس و دوخت ‌های ویژه است صنایع دستی می‌گویند. یکی از مهم ‌ترین و بهترین تکنیک ‌ها و راه‌ هایی که می ‌توان کارمندان شرکت و مدیران خصوصی و دولتی را مورد تشویق و تمجید قرار داد، استفاده کردن از هدایای تبلیغاتی مختلف است. یکی از این هدایا می ‌تواند صنایع دستی باشد که یک هدیه منحصر به فرد بوده و می ‌توان گفت بسیار با ارزش محسوب می ‌شود که فرهنگ ایران اصیل را نشان می ‌دهد.

این هدایا که تنوع تولیدی بسیار بالا دارد و دارای بسته ‌بندی ‌های با کیفیت و زیبایی است. این هدایا انواع مختلفی دارد که شامل کالاهای نساجی مانند: سفره‌ های قلمکاری شده سنتی، پارچه‌ های دست بافت، ترمه دوزی، قالیچه و قالی، مشبک کاری، منبت کاری و … است و معرق روی چوب، میناکاری، شیشه‌گری، قلم زنی، حکاکی، ملیله کاری و بسیاری از صنایع دستی دیگری است که کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی را بسیار متعدد می کنند و نقشی بسیار مهمی در بازاریابی انواع کسب و کارها دارند. زیرا این صنایع دستی می ‌توانند با آثار هنری، نام شرکت ‌ها و برند های تجاری را ماندگار کنند.

 

تاثیر صنایع دستی در تبلیغات کسب و کارها چگونه است؟

در ایران بزرگ صنایع دستی دارای تنوع در شکل و رنگ متنوع است و کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی بسیار زیاد است. بیشتر افراد در کشور برای هنرهای زیبای اصیل ایرانی ارزش می ‌گذارند و حتی در منازل و محیط ‌های اداری خود از آنها استفاده می ‌کنند؛ زیرا دارای ارزش ‌های معنوی و مادی بسیار زیادی هستند. این محصولات به دلیل ماندگاری، دوام و از جمله با ارزش بودن از جمله کالاها و هدایای تبلیغاتی به شمار می ‌آیند که بیشتر افراد با گرفتن این هدایا خرسند می ‌شوند. زیرا کالای ایرانی با ارزشی هستند.

کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در هدیه دادن به افراد و مخاطبین با بهترین بازدهی می ‌تواند، همراه باشد. می ‌توان این هدایا را به مهمان ‌های خارجی، مدیران ارشد در شرکت ‌ها، سازمان ‌ها و مشتریان خاص اهدا کرد. زیرا می ‌تواند برای همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند و یکی از بهترین تبلیغات برای شرکت ‌ها و سازمان ‌ها محسوب می ‌شود و تبلیغی ماندگار است. هدیه دادن این کالاهای با ارزش، ارزشمند بودن و لوکس بودن کالاهای شرکت ها و سازمان را نشان می دهد که با این صنایع دستی گره می‌خورد و مشتری مخاطب دائم کالاها و خدمات این سازمان ‌ها می ‌شود.

 

 

 

انواع صنایع دستی تبلیغاتی

 

دلایل انتخاب صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی

از با ارزش ‌ترین و غنی ‌ترین آثار و میراث ‌های معنوی در تاریخ، صنایع دستی ها هستند که دارای رشته ‌ها و انواع مختلف هنرها مانند: سفالگری، نقاشی، سنگ تراشی، بافندگی، معماری، فلزکاری و … بوده و هنرمندان زیادی این هنرهای زیبا را تولید می ‌کنند که شاید در جهان هم شناخته شده باشند. دلیل اهدای صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی می ‌تواند شامل مواردی باشد که عبارت اند از:

  • کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در ایران در قسمت اشتغال زایی و حتی سودآوری دارای اهمیت است و معمولا افراد زیادی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در این بخش از هنر در حال فعالیت هستند.
  • این صنایع دستی بسیار متنوع و کاربردهای ویژه دارند.
  • مواد و متریال ‌هایی که در تمامی صنایع دستی به کار می ‌رود، از داخل کشور به دست می ‌آید.
  • کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی دارای اعتبار جهانی است که ارز بر نیست و ارز وارد کشور می ‌کند.
  • این صنایع دستی ریشه در سنت‌ ها، رسوم و فرهنگ قدیمی ایران دارد و می ‌تواند سفیر با ارزش فرهنگی در داخل و خارج مرزها باشد.

 

کاربرد صنایع دستی به عنوان هدیه تبلیغاتی کسب و کارها

در بین جاذبه ‌های توریستی متنوع، صنایع دستی از هنرهای با ارزش و مستقل، صنعتی و اصیل است که کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در نهاد فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی آن بر همه مشخص است. با به وجود آوردن کسب و کار و کسب درآمد از جاذبه ‌های گردشگری، نگهداری هنر قومی، ممانعت از مهاجرت، افزایش درآمدزایی و افزایش صادرات غیر نفتی همگی از رخدادهایی هستند که به دلیل رشد صنایع رخ داده اند.   صنایع دستی میراث فرهنگی و قومی ایران را حفظ می ‌کند!  با فروش صنایع دستی درآمد ارزی فراوانی وارد کشور می ‌شود. حصیر بافی، سرامیک، سوزن کاری، سفال و … دارای جاذبه‌ های زیادی برای گردشگران است. برای رشد و رونق صنعت توریست در قسمت صنایع دستی در ایران باید اهمیت و نقش آن را بسیار مورد توجه قرار داد و در مورد آن سرمایه‌ گذاری کرد. پس کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در صنعت گردشگری و توریسم بسیار چشمگیر است.

کسب و کارهایی که از این صنایع به عنوان تبلیغات استفاده می ‌کنند، بسیار موفق بوده و نام تجاری و برند خود را برای مدت ‌های مدید در ذهن ‌ها ماندگار می ‌کنند. با اهدای این کالاهای ارزشمند به مدیران و کارکنان خاص خود اعتماد آنها را بیشتر جلب می ‌کنند و باعث می‌ شوند ;i محصولات شرکت ‌ها و سازمان‌ های خود با ارزش جلوه کند و توجه مخاطبین بیشتری را به کالای خود جلب ‌کنند. همچنین موجب پیوند و ارتباط بیشتر بین شرکت و مشتریان خود می ‌شوند. با اهدای این کالاهای با ارزش حسن نیت خود را به مخاطب نشان می ‌دهند و برند و محصولات خود را یادآور شده و معرفی می ‌کنند.

 

کلام پایانی

کاربرد صنایع دستی تبلیغاتی در بیشتر کسب و کارهای سازمانی و شرکتی موثر است و با اهدای این کالاهای لوکس به مدیران، کارمندان خاص و حتی اهدای آن در نمایشگاه‌ ها و کنفرانس ‌ها برای جلب توجه مخاطبین جدید استفاده می ‌شود. در بعضی از مواقع هم به عنوان هدایای تبلیغاتی پیشکشی برای بدرقه مشتری ‌های خارجی هم از این صنایع دستی استفاده می ‌شود که می تواند تبلیغ بسیار خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *