ست هدیه صنایع دستی برای تبلیغات چه کسب و کارهایی مناسب می باشد؟+مزایا و کاربرد ها

کاربرد ست هدیه صنایع دستی

امروزه بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها با هدف بازاریابی و تبلیغات مجموعه خود در انواع مناسبت‌ها از هدایای تبلیغاتی بهره می‌برند که گاهی نام یا لوگوی شرکت روی آن‌ها حک می‌شود. در مقاله پیش‌رو از سایت جوپنزا به این موضوع می‌پردازیم که ست هدیه صنایع دستی برای تبلیغات چه کسب و کارهایی مناسب می باشد؟

کشور ایران از زمان‌های گذشته‌ درباره تولید انواع صنایع دستی متنوع بسیار غنی بوده است. اشخاصی این هنرهای دستی را در مناسبت‌های مختلفی چون نوروز به عنوان هدایای نوروزی به هم تقدیم می‌کردند. طی سال‌های اخیر هم ما شاهد گسترش و علاقه دوباره افراد به صنایع و هنرهای اصیل کشورمان هستیم. طوری که می‌توانیم آن‌ها را در منزل، دفتر کار، رستوران‌ها و دیگر محیط‌ها مشاهده نماییم. بر همین اساس، قصد داریم تا کاربرد ست هدیه صنایع دستی را مورد بررسی قرار دهیم، پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب در این مقاله:

  • صنایع دستی چیست؟
  • ویژگی‌های ست هدیه صنایع دستی
  • چرا ست هدیه صنایع دستی کادو دهیم؟
  • کاربرد ست هدیه صنایع دستی در تبلیغات چیست؟
  • تاثیر ست هدیه صنایع دستی
  • نتیجه گیری

صنایع دستی چیست؟

پیش از پرداختن به موضوع اصلی این مقاله، برای آن دسته از مخاطبانی که چندان با ماهیت صنایع دستی آشنایی ندارند، توضیحاتی اجمالی ارائه می‌نماییم. در یک تعریف جامع و کلی، صنایع دستی همان طور که از نامش پیداست نوعی هنر دستی محسوب می‌شود که در آن لوازم تزئینی و کاربردی تنها به واسطه استفاده از دست یا ابزاری ساده ساخته می‌شود. عموماً این اصطلاح به روش‌های سنتی ساختن کالاها یا وسایل مختلف نیز اطلاق می‌گردد. البته استادکاری مخصوص هر یک از این موارد، مهم‌ترین ملاک اصلی در کیفیت ساخت صنایع دستی است. در حقیقت چنین آثاری اغلب از نظر فرهنگی یا مذهبی ارزش بسیار بالایی دارند.

ویژگی‌های ست هدیه صنایع دستی

حال که به طور تقریبی با ماهیت صنایع دستی آشنا شده‌اید در این بخش از مقاله ویژگی‌های این نوع از هدایا را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به طور کلی صنایع دستی ایرانی ویژگی‌های زیادی دارند که باعث می‌شوند تا در دسته هدایای کاربردی و مناسب جهت هدیه دادن باشند.

بارزترین ویژگی صنایع دستی ایرانی، تنوع بی‌نظیر آن‌هاست. در حقیقت تعدد محصولات مذکور به بیش از چهارصد نوع می‌رسد که با توجه به کاربردشان در گذشته، محصولات هر اقلیم با مناطق دیگر کاملاً تفاوت دارد. به عنوان مثال در مناطق کویری حصیر بافی رواج دارد و در مناطقی که سنگ‌های فیروزه زیاد یافت می‌شود صنعت فیروزه گری و فیروزه کوبی رایج است.

ویژگی های ست هدیه صنایع دستی

چرا ست هدیه صنایع دستی کادو دهیم؟

در واقع مهمترین عواملی که موجب می‌شود تا هدایای صنایع دستی به عنوان بهترین گزینه انتخابی جهت ارائه کادو برای عموم افراد در نظر گرفته شود، همان زیبایی و ظرافت بی‌نظیر آن‌ها است. همان‌طور که می‌دانید صنایع دستی کشورمان به صورت تقریبی برای تمام افراد محصولاتی جذاب محسوب می‌شوند. از سویی دیگر ست هدیه سنتی آنقدر تنوع دارند که حداقل یکی از آن‌ها متناسب با افرادی که سلیقه آن‌ها را می‌شناسیم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدایای صنایع دستی از جنبه رسمی برخوردار هستند. در این بین برخی از گیفت‌ها نظیر لباس هرچند ارزش مادی بالایی داشته باشند، اما مناسبت محیط کار نیستند و اثرگذاری لازم را ندارند. بالعکس گیفت‌های صنایع دستی از ارزش هنری و معنوی بالایی برخوردارند. در حقیقت ارزش معنوی آن‌ها باعث می‌شود که اشخاص به ارزش و اهمیت خود در محیط کارشان پی برده و تعامل دوطرفه کاری بیشتری ایجاد شود. از طرفی دیگر هدیه صنایع دستی ماندگاری بالایی هم دارد. عموماً توصیه می‌شود که اِلمان‌های ماندگار را جهت کادوهای سازمانی انتخاب نمایید، زیرا موجب تجدید خاطره دریافت گیفت می‌شود. در کل زیبایی صنایع دستی نیز از دلایل برتری آن‌ها نسبت به سایر هدایا محسوب می‌شود. زیبایی و ظرافت این سبک از هدیه‌ها یک مزیت رقابتی است که ما را نسبت به سازمان‌های رقیب در جایگاه بالاتری قرار خواهد داد.

کاربرد ست هدیه صنایع دستی در تبلیغات چیست؟

به طور کلی هدایای تبلیغاتی نه تنها گزینه‌ای جهت شناساندن و یاد‌‌آوری برند ما به شمار می‌روند، بلکه نشان دهنده سلیقه و حسن انتخاب سازمانی است که هدیه را  برای آن‌ها تهیه نموده‌ایم. حال چنانچه این هدایا، علاوه بر جنبه برندینگ از ارزش ذاتی هم برخوردار باشند، به راحتی نظر مساعد مخاطب را به خود معطوف می‌نماید. همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، انتخاب هدیه‌ای که با هنر عجین باشد، ارزش معنوی آن همواره در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود. ما به واسطه هدیه سازمانی صنایع دستی، علاوه بر ارئه کادو، هنر را تجلی می‌بخشیم و با ذکر نام برندمان در پایین اثر هدیه، خودمان را به عنوان سازمانی هنردوست به مخاطبان معرفی می‌نماییم.

تاثیر ست هدیه صنایع دستی

صنایع دستی در کشورمان پر از تنوع، رنگ و اشکال مختلف است. عموم اشخاص در ایران برای هنر اصیل ایرانی ارزش والایی قائل هستند و از صنایع دستی، بسیار در محیط خانه یا زندگی‌شان استفاده می‌نمایند. چنین محصولاتی به خاطر زیبایی، تنوع، دوام، ظرافت، ارزش مادی و معنوی‌ که دارند بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. به همین خاطر کاربرد ست هدیه صنایع دستی از بهترین محصولات در امور تبلیغاتی به حساب می‌آیند. زیرا علاوه بر جنبه زیبایی و ماندگاری، محصولات صنایع دستی از ارزش معنوی بسیار زیادی برخوردار هستند. در حقیقت اشخاص با داشتن صنایع دستی احساس خوشایندی دارند زیرا به هنر و فرهنگ کشورشان مربوط است.

ست هدیه تبلیغاتی صنایع دستی برای اهدا به قشر کثیری از اشخاص به صرفه نیست و به طور کلی آن‌ها در دسته هدایای لوکس قرار دارند. اما چنانچه  مخاطب و مشتری خاصی درست انتخاب شود، کاربرد ست هدیه صنایع دستی بهترین بازدهی را ایجاد خواهد کرد. به طور کلی هیچ هدیه‌ تبلیغاتی نمی‌تواند اشخاص را به اندازه‌ هدایای صنایع دستی خوشحال نماید. شایان ذکر است که با توجه به خاص بودن این هدایا باید در بسته‌بندی آن‌ها هم نهایت دقت و زیبایی صورت پذیرد.

نتیجه گیری

امروزه در علم مارکتینگ کسب و کارها، هدایای تبلیغاتی بهترین اثر را در جذب مخاطب و تعامل بیشتر با مدیران یک سازمان را دارد. باید توجه داشت که در همین راستا کاربرد ست هدیه صنایع دستی برای مدیران و مخاطبان خاص تاثیر زیادی در موفقیت و برندینگ کسب و کارها دارد. در این مقاله به بررسی ماهیت ست هدیه صنایع دستی و کاربرد آن برای تبلیغات کسب و کارها پرداختیم.
امید است مقاله ست هدیه صنایع دستی برای تبلیغات چه کسب و کارهایی مناسب می باشد؟ برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود درباره کاربرد ست هدیه صنایع دستی را با ما به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *