چرا در خودکار سوراخ دارد؟دانستنی‌ های جالب خودکارها که نمی ‌دانید

چرا در خودکار سوراخ دارد

 نکات کاربردی در مورد خودکارها

با وجود اینکه استفاده از ابزار و وسایل پیشرفته که دارای تکنولوژی های جدید هستند، روز به روز بیشتر می شود و گسترش پیدا می ‌کند، هنوز هم مداد و خودکارهای متنوع مانند خودکار تبلیغاتی جای خود را حفظ کرده ‌اند. بیشتر افراد طبق علاقه و سلیقه ای که دارند، از انواع مدل ‌های خودکارها انتخاب کرده و استفاده می ‌کنند. ولی خیلی از افراد در مورد این ابزارهای مفید و کاربردی نکات زیادی را نمی دانند. به طور مثال سوال بسیاری از افراد این است که چرا در خودکار سوراخ دارد؟ در این مطلب به این موضوع پرداخته شده و مسائل و نکات جالبی ارائه می ‌شود.

خودکار چیست؟

خودکار یکی از نمونه‌ های قلم به شمار می ‌آید. امروزه با تنوع زیادی از انواع قلم‌ ها برای نوشتن و حتی خوشنویسی روبه رو هستیم و خودکارها یکی از این نمونه قلم ‌ها هستند. اما ویژگی که نسبت به دیگر قلم ‌های کلاسیک و سنتی دارند، این است که دیگر نیاز به پر کردن مدام مرکب ندارند. خودکارها لوله درونی دارند که داخل آن ماده‌ای به نام جوهر که چسبناک است، وجود دارد و یک گوی چرخشی فلزی بسیار کوچک در حدود نیم میلی متر تا ۱۶ میلی متر از متریال فولاد، برنج و یا از تنگستن کاربید در نوک آنها طراحی شده است.

چرا در خودکار سوراخ دارد

چرا در خودکار سوراخ دارد؟

شاید شما هم با خودکارهای متنوع به نوشتن پرداخته باشید و متوجه این موضوع شده اید که بعضی از این خودکارها در قسمت درپوش دارای سوراخی هستند. این سوراخ‌ ها یکی از دلایل کیفیت خودکار است و هم اینکه دلیل علمی دارد و شاید موجب متحیر شدن شما شود. پس در پاسخ به سوال چرا در خودکار سوراخ دارد باید دو دلیل عمده و مهم را بیان کرد که عبارت اند از:

محافظت از کیفیت جوهرهای خودکار

بیشتر افراد فکر می کنند که این سوراخ خودکار موجب می ‌شود جوهر تبخیر و یا خشک شود که البته این نظر درست نیست؛ زیرا این سوراخ‌ ها موجب تهویه داخل خودکار شده و فشار هوا را ثابت می کنند و حتی از خشک شدن جوهر هم جلوگیری می‌ کنند. این سوراخ ‌های موجود روی خودکارها باعث می ‌شوند لوله جوهر روی بدنه بدون مشکل هوا قرار بگیرد. همچنین موجب یکسان شدن هوا شده و می توان به راحتی درپوش خودکار را برداشته یا در سر جای خود قرار داد.

رفع خطر ایمنی

یکی دیگر از دلایل اینکه چرا درِ خودکار سوراخ دارد این است که  امنیت افراد را تامین می کند؛ زیرا در برخی از اوقات افراد دچار ناراحتی و حالت عصبی می ‌شوند و بدون توجه در خودکار را جویده و حتی امکان دارد آن را تصادفی ببلعند. احتمال بلعیده شدن در خودکار توسط کودکان و نوزادان وجود دارد. در هر روش اگر این اتفاق رخ دهد، این سوراخ‌ ها از خطر خفه شدن فرد جلوگیری می کنند؛ به همین دلیل است که شرکت ‌هایی مانند بیک درخودکار خود سوراخ ایجاد می کنند تا بعد از بلعیده شدن از گرفتگی مسیر هوا و خفه شدن فرد جلوگیری کنند.

دانستنی ‌های جالب در مورد خودکارها

در ایران تولید کننده‌ هایی هستند که نوشت افزارهای متنوعی را تولید می کنند و در زمینه ساخت خودکارها دست به ابتکاراتی زده و خودکارهای فانتزی و لوکسی را هم تولید کرده‌ اند که با مواد خارجی رقابت می ‌کنند. بعضی از خودکارها دارای سوراخ‌ هایی هستند که در این مطلب به سوال چرا در خودکار سوراخ دارد، پرداخته شده است. در مورد این ابزار شگفت انگیز دانستنی ‌های جالبی وجود دارد که این دانستنی ‌ها عبارت اند از:

  • اولین خودکار را نماینده بیمه در شهر نیویورک فردی به نام لوئیس ارسون واترمن ابداع کرد و توسط همان شخص در سال ۱۸۸۳ به ثبت رسید.
  • مارسل بیچ اولین خودکار ارزان را به نام BIC در سال ۱۹۴۹ نامگذاری کرد.
  • کوچک ترین قلمی که در تاریخ به ثبت رسیده به نام Nanofountain است که در حدود ۴۰ نانوما خطوط عرضی دارد.
  • مدل خودکارهای نوک طلایی وجود دارند که توانایی یادگیری دارند و طبق فلز نرمی که در آنها به کار برده شده به سادگی با سبک نوشتاری هر فرد سازگار می ‌شوند.
  • قلم ‌های فضایی موجود از کارتریج جوهری که تحت فشار است، استفاده می کند؛ یعنی در زیر آب و حتی در انواع دما با جاذبه صفر می‌تواند روی کاغذ های چرب و خیس هم بنویسد.
  • خودکارهای معمولی قبل از اینکه جوهر آنها تمام شود، توانایی نگارش ۴۵ هزار کلمه دیگر را دارند.
  • قدیمی‌ترین نوع قلم در مصر و در ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد اختراع شد که روی پاپیروس نوشته می ‌شد. از نی بامبو و چوب درست می‌شد که جوهر آن از موم و ترکیب دوده ساخته شده بود.

سوراخ روی خودکار بیک

خودکارهای تبلیغاتی و مزایای استفاده از آنها

حتما شما هم با مدل‌ های مختلف خودکارها که روی آن نام برند، نام شرکت و اطلاعات آن حک شده باشد، آشنایی دارید. این خودکارها نمونه ‌ای از خودکارهای تبلیغاتی هستند که یکی از لوازم تبلیغاتی پرطرفدار در بین کسب و کارها محسوب می ‌شوند؛ زیرا یکی از روش های بازاریابی حرفه ای را می ‌توان توسط این خودکارها انجام داد و می ‌توان به ذهن مخاطب نفوذ کرده و نام شرکت و برند خود و هدف ‌های تبلیغاتی را در ذهن آنها حک کرد.

خودکار تبلیغاتی دارای انواع مختلفی هستند که البته در این مطلب به موضوع چرا در خودکار سوراخ دارد پرداخته شده است. بعضی از خودکارهای تبلیغاتی هم دارای این سوراخ‌ ها هستند؛ زیرا امنیت و کیفیت خودکار اهمیت دارد. خودکارهای تبلیغاتی مزایای زیادی برای تبلیغات دارند؛ زیرا اولا دارای قیمت ارزانی بوده و شرکت تبلیغ کننده می ‌تواند با هزینه خیلی کم یک تبلیغ گسترده ای را انجام دهد و به صورت عمده این لوازم را تهیه کند. این خودکارها کاربردی هستند و با تنوعی که امروزه دارند تقریبا در بیشتر مکان ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار دارای تنوع زیادی است و از محبوبیت زیادی در کل دنیا برخوردار است. از مزیت ‌های دیگر آن می‌توان به دوام و ماندگاری زیاد این خودکارها اشاره کرد که تا سال ‌های طولانی بدون هیچ صدمه و خرابی، تبلیغات مورد نظر را انجام می‌ دهند. در خرید و انتخاب مدل خودکار تبلیغاتی به داشتن سوراخ آن توجه کنید؛ زیرا در مورد چرا در خودکار سوراخ دارد اطلاعاتی به شما داده شد.

کلام پایانی

با توجه به استفاده زیاد و گسترده از انواع مختلف خودکارها بعضی از آنها دارای سوراخی روی بدنه یا درپوش خود هستند. در مورد سوال چرا در خودکار سوراخ دارد نیز اطلاعات مفیدی به شما عرضه شد. باید توجه داشت خودکار از مواردی است که تا مدت‌ها قابل استفاده بوده و طرفداران زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *