ویژگی های یک هدیه تبلیغاتی خوب چیست؟

هدیه تبلیغاتی خوب

هدایای تبلیغاتی

از روش های موثر و مفید در بازاریابی و جلب توجه مخاطبین ارائه یک هدیه تبلیغاتی خوب است. پس یک کالا یا محصول را به صورت رایگان به افراد و مخاطبین خود ارائه دادن را هدیه تبلیغاتی گویند. با این روش می توان نام شرکت و برند و حتی شغل خود را در ذهن اکثر افراد ماندگار کرد. این نوع از روش های تبلیغاتی همانند رادیو، تلویزیون، روزنامه و… یک راه بازاریابی محسوب می شود. هدایای تبلیغاتی انواع مختلف و متنوعی دارند که صاحبان مشاغل طبق بودجه و سلیقه افراد آن ها را تهیه می کنند.

مشخصات یک هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی دارای ویژگی های خاصی است که از مهمترین شاخص های آن حک شدن نام لوگو یا برند شرکت منتخب روی این هدایا است. اما این نمی‌تواند تنها ویژگی و مشخصه یک هدیه تبلیغاتی باشد؛ بلکه باید به موارد دیگری هم که دارای اهمیت است، توجه کرد. چند ویژگی و مشخصه هدایای تبلیغاتی شامل موارد زیر می شود:

کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی

یک هدیه تبلیغاتی خوب باید مفید و کاربردی باشد. به طور مثال یک فلش تبلیغاتی، هدیه ای است که مورد استفاده کاربران بوده و یک گزینه عالی به عنوان هدایای تبلیغاتی محسوب می شود. پس اگر یک شرکت یا واحد تولیدی و خدماتی قصد بازاریابی و جلب مشتری را دارد، می‌تواند از ابزاری استفاده کند که کاربردی بوده و مورد استفاده قرار بگیرد.

هدیه باید شیک و جذاب باشد

یک هدیه تبلیغاتی خوب اگر جذاب و شیک باشد، برای مشتری دارای اهمیت خواهد بود. به طور مثال سررسیدها یکی از هدایای تبلیغاتی محسوب می شوند که اگر جذاب نباشند، هیچ تاثیری بر مخاطب نخواهند داشت؛ ولی اگر دارای ویژگی های مهم و جذابی باشند، رضایت مشتری و تاثیرگذاری مفیدی خواهند داشت. حتی باعث تفاوت هدایای یک شرکت یا برند با شرکت های دیگر می شود.

هدیه باید متناسب با بودجه شرکت باشد

اگر قصد تهیه هدیه تبلیغاتی خوب را دارید، نباید هدیه ای که بیش از اندازه گران است را تهیه کنید. زیرا تهیه هدیه باید بر حسب بودجه که به آن اختصاص داده شده باشد. یکی از این هدایا سررسید تبلیغاتی است که هزینه مقرون به صرفه ای دارد و اگر به صورت عمده سفارش داده شود، یک انتخاب عالی به عنوان هدایای تبلیغاتی است. هیچ شرکتی از هدایای گران قیمت برای بازاریابی و تبلیغات خود استفاده نمی‌کند.

هدیه تبلیغاتی خوب

 

چند اصل مهم برای انتخاب هدیه تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی دارای انواع طرح، مدل و جنس هستند و تنوع بسیار زیادی دارند و یک اتفاق خوب در تبلیغات محسوب می شوند. هدیه تبلیغاتی انتخاب شده با توجه به عوامل مختلف و حتی کاربران آن متفاوت است. هدایای تبلیغاتی محصولات متنوعی در بازار هستند که باید دانست چه هدیه ای به عنوان هدیه تبلیغاتی خوب، مدنظر است. برای انتخاب این هدیه می توان به چند اصل مهم توجه کرد. این چند اصل مهم در انتخاب هدایای تبلیغاتی عبارتند از:

اصل کیفیت

این اصل باعث می‌شود هدیه تبلیغاتی نظر بیشتر مصرف کنندگان رابه خود جلب کند. هدیه دهنده باید از انتخاب هدایای تبلیغاتی بی کیفیت و کالاهای جعلی و حقیر دوری کند. زیرا با این کار به تصویر شرکت و اعتماد مصرف‌کننده آسیب زده شده و ارزش نام تجاری و برند کاهش پیدا می کند. پس با کیفیت بودن محصول تبلیغاتی رضایت کاربر و معروف شدن نام تجاری و شرکت را در پی خواهد داشت.

احساس خوب

معمولا زمانی احساس خوب به فردی دست می‌دهد که یک هدیه خوب و مفیدی را دریافت کرده باشد. با انتخاب کالاها و هدیه تبلیغاتی خوب و احساسی، مصرف کننده حس می کند که شرکت به علاقه و سلیقه مشتری توجه نشان داده است و حتی تاثیر بسیار خوبی روی کاربر می گذارد. به طور مثال انتخاب یک خودکار تبلیغاتی یک انتخاب هوشمندانه محسوب می شود.

اصل عملی بودن

مفید و عالی بودن یک هدیه تبلیغاتی به رضایت کاربران ‏ بستگی دارد. به طور مثال مصرف کننده نیاز و میل به خرید لوازم خانه دارد، پس می توان لوازم آشپزخانه و… را به عنوان هدیه انتخاب کرد. به این ترتیب مصرف کننده اصل عملی بودن یک هدیه تبلیغاتی خوب را درک می کند.

اصالت و تازگی

یک هدیه تبلیغاتی اگر به صورت خلاقانه انتخاب شود، می تواند توجه مخاطبین و مشتریان را به خود جلب کند. در انتخاب هدایای تبلیغاتی با خلاقیت، باید کالاها را درک کرده و سلیقه و تمایل مصرف کننده را برای خرید مد نظر قرار دهید.

اصل فصلی

در زمان انتخاب و ارائه هدیه تبلیغاتی خوب باید به تغییرات فصل هم توجه کرد. زیرا کالاهای تبلیغاتی که نسبت به فصل انتخاب می شوند، برای مشتریان جذابیت حسی را ایجاد می کنند. در غیر این صورت مشتریان از کالاهای تبلیغاتی خسته شده و آن را به عنوان یک شی اضافی در نظر می‌گیرند.

معرفی بهترین هدایای تبلیغاتی برای مشتریان

اگر به نکاتی که در مورد انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خوب گفته شد، توجه کرده باشید، انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب کار ساده و راحتی خواهد بود. در عین حال که این هدایا ارزش بالایی دارند و از قیمت مناسب و مقرون به صرفه هم برخوردار هستند. چند نمونه از هدایای تبلیغاتی مناسب را برای شما معرفی می کنیم. این هدایا شامل موارد زیر می شوند:

 

پاوربانک تبلیغاتی

از پرطرفدارترین هدایا محسوب می‌شود که برای کاربران بسیار مفید و پر استفاده است. با پاوربانک تبلیغاتی می توان برای برند شرکت ها، موسسات، بانک ها وسازمانها و… تبلیغات انجام داد؛ زیرا تا مدت های مدید مورد استفاده قرار می گیرند و برند شرکت در جلوی نظر کاربر قرار دارد.

سررسید تبلیغاتی

بیشتر اداره های رسمی، سازمان ها و شرکت‌ها از سالنامه و سررسید ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خوب در سال جدید استفاده می کنند که یکی از انتخاب های مناسب برای ارائه هدیه است.

فلش مموری تبلیغاتی

فلش تبلیغاتی هدیه هم مانند پاور بانک ها برای مدت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث ماندگاری نام برند و شرکت در ذهن مخاطب می شود.

لیوان و ماگ تبلیغاتی

با انتخاب یک لیوان یا ماگ تبلیغاتی و حک کردن لوگو و برند مورد نظر روی این کالاها می توان یک هدیه ساده ولی بسیار کاربردی که برای مخاطب جذاب است را تهیه کرد. البته از هدایای تبلیغاتی دیگر که مفید و مناسب هستند، می توان به کلاه تبلیغاتی، کیف پول، جاکارتی، لوازم تحریر، ست های اداری و…. نیز اشاره کرد.

هدیه تبلیغاتی خوب

 

مزایای هدایای تبلیغاتی

استفاده کردن از هدیه تبلیغاتی خوب برای بیشتر سازمان ها و شرکت ها دارای مزایای زیادی است که به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم. مهمترین مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی عبارتند از:

انتخاب خلاقانه هدیه تبلیغاتی

اگر هدایای تبلیغاتی شما به صورت خلاق و هوشمندانه تعیین شود، روی مخاطب تاثیر مثبت و زیادی می گذارد. این هدایا به جز مشتریان به کارمندان هم ارائه می شوند که با دادن یک هدیه تبلیغاتی خوب به کارمندان، می توان آنها را نسبت به کار خود متعهد کرده و انگیزه بیشتری برای کار به آنها می دهد. زیرا منابع انسانی در هر اداره سرمایه آن اداره و شرکت محسوب می شود که با صرف کمی هزینه برای آنها یک سرمایه گذاری خوب انجام می شود.

ارائه رایگان هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی معمولا به صورت رایگان به مخاطب و کارمندان ارائه می شود و نیاز به پرداخت وجه از طرف آنها نیست. همین موضوع باعث می شود، حس خوب دریافت محصول و خدمت رایگان در ذهن آنها حک شود و مخاطب با هر زمان روبرو شدن با کالای تبلیغاتی و یادآوری حس خوب و اطمینان به محصول، در دفعات بعدی بیشتر به سمت کالای شرکت تمایل خواهد داشت.

کلام پایانی

تهیه و انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خوب کار ساده و راحتی نیست. باید با توجه و دقت بیشتر این کار را انجام داد. زیرا اگر در انتخاب دچار اشتباه شوید، قسمتی از مخاطبین و مشتریان خود را از دست خواهید داد. پس بهتر است با آشنایی بیشتر با ویژگی هدایای تبلیغاتی خوب، یک انتخاب مناسب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *