با نکات کلیدی و مهم برای اولین حضور شما در نمایشگاه های مربوط به کسب و کارتان آشنا شوید

اگر با نکات اولین حضور در نمایشگاه آشنا شوید در واقع توانسته اید اولین گام هایتان به سمت پیروزی را بردارید. نمایشگاه های داخلی و بین المللی سالانه در سرتاسر جهان برگزار می شوند و بیزینس هایی که حرفی برای گفتن دارند در این نمایشگاه ها حاضر می شوند. در واقع نمایشگاه ها بستری را فراهم می کنند که مشتری به طور مستقیم با شرکت ارتباط برقرار کند و با محصولات و خدمات شرکت آشنا شود. برخی از شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند معمولا سابقه انجام آن را دارند و می دانند برای این مراسم چه کارهایی انجام دهند. اما برخی از غرفه دار ها برای اولین بار در نمایشگاه حضور یافته اند و تجربه کافی در این زمینه را ندارند. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله یک سری نکات کاربردی برای اولین حضورتان در نمایشگاه را شرح دهیم. حال گر به این اطلاعات نیاز دارید تا انتهای مقاله با ما باشید.

نکاتی برای اولین حضور در نمایشگاه

در این بخش از مقاله به نکات اولین حضور در نمایشگاه می پردازیم. بدون شک افرادی نابلد و افراد با تجربه در عملکرد و موفقیت تفاوت بسیار زیادی دارند. افرادی که به تازگی وارد بازاریابی و تبلیغات شده اند تجربه کافی در این زمینه را ندارند و ممکن است با سهل انگاری مشتریان خود را از دست دهند. از این رو غرفه داران و صاحبان بیزینس باید در این باره تحقیق کنند و سپس به کمک افراد با تجربه اقدام به برپایی غرفه در نمایشگاه کنند:

  • انتخاب غرفه مناسب

اگر برای اولین بار در نمایشگاه حضور یافته اید سعی کنید یک غرفه جادار، بزرگ و متفاوت تهیه کنید. هر چقدر غرفه تان از نظر ظاهری و ایده پردازی متفاوت باشد نظر افراد بیشتری را به خود جلب می کند. مثلا شما می توانید در غرفه خود یک آهنگ جذاب و یا ترند پخش کنید تا بتوانید نظر افراد زیادی را به خود جلب کنید.

  • بررسی راه های ارتباطی با مشتریان

شما باید از قبل روش های بازاریابی، ارتباط با مشتریانتان را آموزش ببینید و با تمرین و تکرار آن را در خود نهادینه کنید. بدون شک هر چقدر شما در صحبت کردن و ایجاد ارتباط با مشتریان بهتر عمل کنید فروش بیشتری نیز خواهید داشت.

  • انتخاب رنگ و طرح مناسب برای غرفه

طراحی غرفه شما باید بر اساس استانداردهای نمایشگاه و غرفه داری باشد. از طرفی پیشنهاد می شود که از المان های مخصوص کسب و کار خود استفاده کنید. هرچقدر دیزاین و رنگ و طراحی غرفه نشان دهنده هویت کسب و کارتان باشد نتیجه بهتر خواهد شد.

اصول غرفه داری برای حضور در نمایشگاه

نکات اولین حضور در نمایشگاه و غرفه داری در این بخش مورد بررسی قرار میگیرد. دقت داشته باشید که حضور شما در نمایشگاه صرفا شناساندن برند خود به مشتریان و فروش است. از این رو ارتباط درست با مشتریان و بازدید کنندگان بسیار مهم است. درواقع هدف اصلی برگزاری نمایشگاه سهولت ارتباط کسب و کارها با مشتریان و بدون واسطه است. اگر شما بتوانید از این فرصت استفاده درستی داشته باشید قطعا موفق خواهید شد. زیرا افرادی که در نمایشگاه حضور دارند اغلب افراد علاقه مند در آن حوضه هستند. مثلا افرادی که به یک نمایشگاه میز و مبل می روند صرفا علاقه زیادی به خرید میز و مبل دارند و یا به هردلیلی قصد خرید دارند. در واقع نمایشگاه به نوعی مشتریان را الک می کند و آن دسته از افرادی را به سمت شما می آورد که به حوضه کاری شما علاقه مند هستند.

چه وسایلی را برای حضور در نمایشگاه خریداری کنیم؟

از نکات اولین حضور در نمایشگاه تهیه لوازم مورد نیاز است. وسایلی نظیر میز و مبل و صندلی برای نشستن مشتریان، تهیه پرچم و بنر برای جلب نظر مشتریان، تهیه باند برای پخش آهنگ و جلب نظر مشتری، تهیه تلویزیون یا مانیتور برای نشان دادن خدمات و محصولات به مشتری، تهیه کارت ویزیت و بروشور برای برقراری مشتری با شرکت، استند تبلیغاتی، میز کانتر و غیره از جمله موراد مهم برای غرفه داری است. دقت داشته باشید که تک تک این وسایل به اضافه بسیاری از وسایل دیگر نظیر قلم و دفتر، لپ تاپ و غیره در غرفه ضروری است. پس در این مورد سهل انگاری نکنید و تا پیش از حضور در نمایشگاه تمامی آن هارا تهیه کنید و سپس اقدام نمایید. علاوه بر اینها لازم است از افرادی که دارای سابقه غرفه داری و روابط عمومی بالا هستند برای غرفه خود استفاده کنید. چرا که اداراه غرفه نیازمند صبر و حوصله بسیار زیاد است.

چرا باید در نمایشگاه حضور داشته باشیم؟

حال که با نکات اولین حضور در نمایشگاه آشنا شدیم در این بخش به این موضوع میپردازیم که چرا باید در نمایشگاه حضور داشته باشیم:

  • برای آنکه بتوانید محصولات و خدمات خود را بدون واسطه به مشتری معرفی کنید غرفه و نمایشگاه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است.
  • اگر خوش شانس باشید و تجربه خوبی در این زمینه داشته باشید می توانید سفارشات زیادی دریافت کنید و تولید خود را افزایش دهید.
  • افزایش توسعه همکاری های اقتصادی نیز در نمایشگاه امکان پذیر است.
  • برند سازی و معرفی هرچه بیشتر کسب و کارتان با نمایشگاه امکان پذیر است.
  • با غرفه دارای و نمایشگاه می توان فرصت های پرسود زیادی را ایجاد کرد.
  • مشاهده رقیبان و الگو گیری در نمایشگاه امکان پذیر است. شما می توانید در نمایشگاه دیگر همکاران خود را مشاهده کنید و از ایده های آن ها الگو برداری کنید.
  • در نمایشگاه می توان با سلیقه و نظرات مشتریان آشنا شد و از آن برای بهبود کیفیت محصولات استفاده کرد.

سخن آخر

امیدواریم از نکات اولین حضور در نمایشگاه لذت برده باشید. این مطالب صرفت به منظور افزایش آگاهی شما نسبت به غرفه داری و نمایشگاه بود. از این رو بهتر است پیش از حضور در نمایشگاه اطلاعات خود را ارتقا دهید و با دستی پر و کاملا آماده در این نمایشگاه ها حضور یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *