مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی در برندینگ

مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی

هر شرکت و سازمانی طبق نیازها، بودجه مالی و سیستم‌های اجرایی که دارد، برنامه‌ها و روش‌های خاصی را برای تبلیغات خود انتخاب می‌کند. باتوجه‌به اینکه استفاده‌ از تبلیغات خلاقانه و هوشمند در کسب‌وکارها بیشتر شده است، همه مشاغل به دنبال یک روشی هستند که استراتژی‌ها و بازاریابی و تبلیغات خود را به نحو احسنت انجام دهند. یکی از مدرن‌ترین روش‌های تبلیغاتی استفاده از شکلات تبلیغاتی در برندسازی است که در این مطلب در مورد مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

 

خوشمزه‌ترین نوع تبلیغ شکلات تبلیغاتی

یکی از روش‌های پرطرف‌دار که می‌توان گفت خوشمزه‌ترین نوع تبلیغ شکلات تبلیغاتی است. به دلیل اینکه این کالا دارای شکل‌های زیبا بوده و خاصیت خوراکی بودن آن، یک نوع تبلیغ ویژه و به‌یادماندنی محسوب می‌شود. شکلات‌های تبلیغاتی همان شکلات‌های معمولی هستند که روی جلد آن‌ها لوگو و آرم برند موردنظر برای تبلیغ را حک می‌کنند. طریقه چاپ‌کردن این لوگو و آرم روی این کالای خوشمزه متفاوت است که برای برندسازی استفاده می‌شود.

چاپ روی انواع لیوان، تیشرت، سررسید و لوازم زیاد دیگر سال‌ها است که برای تبلیغات و برندسازی استفاده می‌شوند. اما مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی و محبوب، چندین سال است که به‌عنوان یک کالای تبلیغاتی بسیار پر طرف‌دار استفاده می‌شود که در همان ابتدای ورود  مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

 

کاربردهای شکلات در تبلیغات

گفته شد که به دلیل تنوع بالای این کالای تبلیغاتی و کاربردی‌بودن آن به‌عنوان خوراکی یکی از ابزارهای پرطرف‌دار تبلیغاتی محسوب می‌شود. می‌توان آرم و برند شرکت‌های مختلف را با روش‌های متنوع روی این کالا برای جذب مشتری بیشتر حک کرد. چند کاربرد ویژه و مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی شامل موارد زیر می‌شوند:

 

هدیه‌ای برای مناسبت‌ها

از کاربردهای خرید شکلات تبلیغاتی این است که می‌توان آن را به‌عنوان هدیه در عیدهای نوروز، چهارشنبه‌سوری، عید غدیر و دیگر اعیاد استفاده کرد و به‌عنوان یک هدیه به کارکنان شرکت‌ها و مشتریان ارائه کرد.

 

استفاده در مراسم‌های افتتاحیه

یک کاربرد بسیار مهم شکلات‌های تبلیغاتی استفاده‌ از آن‌ها در مراسم‌های افتتاحیه رسمی و حتی جلسه‌های صمیمی کسب‌وکارها است. می‌توان تصور کرد که جلد و پوست شکلات دارای آرم و لوگوی مربوط به کسب‌وکار موردنظر باشد که موجب به‌یادماندنی‌تر شدن این محصول و تبلیغات می‌شود.

 

کاربردهای خیرخواهانه

از دیگر کاربردهای این کالای تبلیغاتی خوشمزه استفاده در کارهای خیرخواهانه است که می‌توان مشتری‌های زیادی را جذب کند. به طور مثال در فرایند و کارهایی که به نفع خیریه‌ها برگزار می‌شود، از شکلات‌هایی که دارای لوگو یا شکل‌های تشکر است، استفاده کرده و این محصول را با لوگوی مخصوص خود به فروش می‌رسانند که می‌توان بهترین خاطره را در ذهن‌ها به‌جای گذاشت.این محصول را می توانید در ست هدیه تبلیغاتی هم به کار ببرید.

 

هدیه همراه خرید

مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی همراه شدن آن با خریدکردن هم بسیار می‌تواند کاربردی باشد. پس از این کاربرد این محصول می‌توان در مورد معرفی شکل بهتری که برای خرید محصولی که شکلات را هدیه داده استفاده کرد و احتمال خرید محصول را توسط مشتریان جدید و قدیم بیشتر کرد.

تشویق مشتری برای خرید

با استفاده‌کردن از شکلات تبلیغاتی می‌توان افراد بیشتری را به خرید محصول ترغیب و تشویق کرد. به طور مثال می‌توان به افرادی که در یک‌زمان مشخص خرید می‌کنند، شکلات را در کنار خرید به‌عنوان تشکر هدیه داد که هم تبلیغ کسب‌وکار و هم برند محسوب می‌شود و بسیار تاثیر گذار است.

 

مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی چیست؟

در بین کالاهای تبلیغاتی شکلات تبلیغاتی یک کالای فانتزی و شیک محسوب می‌شود و طرف‌داران زیادی هم دارد. کالای تبلیغاتی دیگر مانند این محصول در بین افراد محبوبیت خاصی ندارند. از مزایای استفاده از این کالای تبلیغاتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

شکلات تبلیغاتی محدودیت سنی ندارد

یکی از مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی در برندسازی این است که همه افراد در هر سنی از کوچک تا بزرگ بدون درنظرگرفتن جنسیت شکلات را دوست دارند و اگر در خانه‌ای باشد همه اعضای خانواده حتی مهمانان از آن استفاده می‌کنند. مانند دیگر کالاهای تبلیغاتی مانند لیوان یا تقویم به‌صورت شخصی نیست. در زمان استفاده از شکلات تبلیغاتی می‌توان در مورد طعم آن صحبت کرده و بهترین موقعیت برای یک شرکت یا سازمان است که برند تجاری در یک جمع قرار بگیرد و حس خوشایندی نسبت به آن برند ایجاد شود و در مورد کالا و محصول آن شرکت هم بحث شده و حس رضایت ایجاد می‌شود.

 

شکلات تبلیغاتی یک ابزار برای تبدیل‌کردن افراد به مبلغ است

مخاطبین و مشتریان شرکت‌های شما اگر از هدیه تبلیغاتی شما رضایت داشته باشند، می‌توانند از آن برای هدیه‌دادن به دیگران هم استفاده کنند. یعنی اگر شما چند پاکت شکلات را به مخاطبین خود بدهید، این هدایای تبلیغاتی را به دوستان و آشنایان خود معرفی و هدیه می‌دهد و دیگر لازم نیست شما کالای تبلیغاتی را مستقیم به دست مشتری برسانید.

هر مخاطب این کالای خوشمزه را به‌عنوان یک هدیه شیک به دیگران ارائه می‌کند و همین کار موجب می‌شود افراد زیادی با برند تجاری و آرم شرکت شما آشنا شده و بازدهی تبلیغ هم بالا می‌رود. اگر کالای شما را در جایی مشاهده کنند، تبدیل به یکی از مشتریان شرکت شما می‌شوند. هر محصولی مانند شکلات تبلیغاتی باصرفه نبود و احساس خوشایندی به مشتری نمی‌دهد.

شکلات تبلیغاتی در طرح و رنگ دارای محدودیت نیست

از دیگر مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی این است که دارای طعم، رنگ، طرح، شکل‌های متنوعی نسبت به دیگر کالاهای تبلیغاتی دارد. باتوجه‌به مشتریان یا کاربرانی که برای هدیه‌دادن محصولات خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید شکل و حتی طرح شکلات‌ها را تغییر دهید.

یعنی می‌توان باتوجه‌به رنج سنی و جنسیتی که دارند و حتی نسبت به سلیقه و علاقه افراد شکلات‌های خاصی را طراحی کرد. اگر کارشناسان تبلیغاتی از قبل این برنامه‌ها را سازماندهی کرده باشند، می‌توان بهترین بازدهی را از شکلات دریافت کرد. هیچ کالای تبلیغاتی دیگر این ویژگی را ندارد.

 

شکلات تبلیغاتی بهترین هدیه در مراسم و جشنواره‌ها محسوب می‌شود

اگر در جشنواره و سمینارهای مختلفی شرکت کرده باشید در این مراسم‌ها مدام بروشور و کاتالوگ به شما عرضه می‌شود و شاید نیم‌نگاهی هم به آن نکنید. پس می‌توان با ارائه‌کردن شکلات تبلیغاتی به افراد شرکت‌کننده نظر آن‌ها را جلب کرده و به‌جای کاتالوگ و بروشور با یک چیز شیرین همراه چای یا قهوه خستگی را از تن آنها خارج کرد. پس از مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی می‌توان به قدرت تبلیغ این کالا اشاره کرده و حس خوبی که به مخاطب ارائه می‌کند را نام برد.

 

شکلات تبلیغاتی کالایی هزینه بر نیست

باوجود اینکه شکلات‌های تبلیغاتی یک کالای لوکس و فانتزی محسوب می‌شوند، هزینه چندانی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به وجود نمی‌آورند. اگر به‌صورت عمده تهیه شوند، فشار مالی زیادی به همراه نخواهد داشت و بازدهی خیلی بهتری نسبت به کالاهای تبلیغاتی دیگر دارند و هزینه کمتری را هم دارا هستند. پس از مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی می‌توان به هزینه کمتر و بازدهی بیشتر آن اشاره کرد.

سخن پایانی

این روش تبلیغاتی چند سالی است که در بین سازمان‌ها و شرکت‌ها برای تبلیغ برندینگ استفاده می‌شود. از مزایای استفاده از شکلات‌های تبلیغاتی می‌توان به محبوبیت آن اشاره کرد و می‌توان آرم یا برند شرکت را روی بسته‌بندی پاکت یا جعبه شکلات‌ها حک کرد. با این نوع تبلیغ مخاطبین چندین بار در روز با برند موردنظر روبه‌رو می‌شوند و با تکرار آن برند در ذهن افراد به‌خاطر سپرده می‌شود. هدف از استفاده از این تبلیغ همیشه در خاطره‌ها ماندن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *