نکات طراحی روی شکلات تبلیغاتی + ۵ ایده جذاب طراحی

طراحی روی شکلات تبلیغاتی

شکلات های تبلیغاتی در کسب وکار

از خوراکی ‌های محبوب و پرطرفدار در کل دنیا انواع مختلف شکلات‌ ها هستند که در طعم و طرح‌ های متنوع تولید شده و به بازار عرضه می ‌شوند. بیشتر شرکت ‌ها و کمپانی ‌های تجاری با استفاده از طراحی اختصاصی از انواع شکلات ‌تبلیغاتی متنوع به عنوان یک ایده برای تبلیغات استفاده می‌ کنند. طراحی روی شکلات تبلیغاتی بسیار متنوع و گسترده است و به عنوان یک هدیه محسوب نمی‌ شود؛ بلکه به عنوان ابزاری برای پذیرایی به کار می‌رود که می ‌توان توسط شکلات ایده‌ های زیادی را به کار برد و نتیجه خوبی را هم دریافت کرد.

 

شکلات‌ های تبلیغاتی

امروزه تبلیغات و ارتباط پیدا کردن با مشتری در مهم ‌ترین قسمت ‌های فعالیت هر شرکتی به شمار می ‌رود که می ‌تواند این شرکت در هر زمینه ‌ای فعالیت داشته و فقط طرز ارتباط با مشتری موجب پیشرفت یا شکست در کسب و کار می ‌شود. استفاده از شکلات ‌های تبلیغاتی از ساده ‌ترین و شاید مدرن ‌ترین تکنیک ‌های تبلیغاتی محسوب می‌ شود که بیشتر سازمان ‌ها برای بهتر شدن رابطه با مشتریان خود از آن بهره‌مند می ‌شوند. با رعایت اصول طراحی روی شکلات تبلیغاتی می‌ توان روز به روز بر تعداد مشتریان بالقوه و حتی پیشرفت در بازاریابی اضافه کرد.

 

انواع شکلات شرکتی

 

خلاقیت و ابتکار در طراحی شکلات

طبق شناختی که از مشتریان و مخاطبین دارید، می‌ توانید طراحی روی شکلات را به صورت متفاوت انجام دهید. با توجه به اینکه بیشتر سازمان ‌ها و شرکت ‌ها از این محصول تبلیغاتی استفاده می‌کنند، طراحی روی آنها از اهمیت زیادی برخوردار است و می ‌توانید شکلات ‌های تبلیغاتی خلاقانه و مخصوص خود را طراحی کنید. البته نیاز نیست که حتما طراحی عجیبی را اجرا کنید؛ بلکه فقط باید شیک و زیبا جلوه کند.

پس خلاقیت از ابزارهای مهم در تبلیغات به شمار می ‌رود؛ زیرا بازدهی را چندین برابر بیشتر می‌ کند. در این نوع تبلیغ از طرح‌ های کپی و تقلیدی پرهیز کنید؛ زیرا طراحی روی شکلات تبلیغاتی ویژه، تصویری از شرکت شما برای کاربران ایجاد می‌ کند که اگر کپی یا تکراری باشد، برای مخاطب، بین شما و شرکت‌های دیگر تفاوتی باقی نمی ‌گذارد و برند متفاوتی در ذهن افراد باقی نمی ‌ماند.

 

طراحی بسته بندی شکلات‌ های تبلیغاتی

قبل از این که به بسته ‌بندی شکلات ‌ها توجه کنید، باید به طراحی روی شکلات تبلیغاتی و بسته ‌بندی آن توجه کنید. زیرا شکلات از نوع خوراکی ‌هایی محسوب می ‌شود که طرفداران زیادی دارد. از عواملی که موجب می ‌شود، بیشتر افراد به این محصول جذب شوند، طراحی ‌های شکیل بسته بندی آنها است. برای طراحی روی بسته ‌بندی ‌های این کالا می ‌توان از ایده ‌های ناب و جذاب استفاده کرد که از نکات بسیار مهمی است.

تقریبا اولین چیزی که مورد توجه قرار می ‌گیرد، استفاده از رنگ‌ های جذاب و طرح ‌های منحصر به فرد در بسته ‌بندی است که مشتری را به خود بیشتر جذب می ‌کند. بیشتر شرکت ها و کمپانی ‌ها طبق مناسبت ‌ها اقدام به طراحی بسته ‌بندی ‌های مخصوص می ‌کنند تا با ایده ‌هایی جذاب، مشتری بیشتری را به خود جذب کنند. نکات دیگری که در طراحی روی شکلات تبلیغاتی باید رعایت شوند، عبارت ‌اند از:

 

جعبه شکلات تبلیغاتی

 

جنس مواد بسته ‌بندی

متریال‌ های زیادی برای بسته ‌بندی شکلات‌ ها وجود دارد. جنس بسته ‌بندی شکلات‌ ها بیشتر از پلاستیک، کارتون، کاغذ، مقوا و باکس ‌های فلزی و … است. انتخاب نوع متریال مناسب و باکیفیت موجب جذب مشتری شده و حتی از شکلات در مقابل شرایط آب و هوایی، دمایی و دیگر عوامل خارجی مثل مواد آلوده و ضربه محافظت می‌ کند. پس بسته ‌بندی باید دارای مقاومت زیادی بوده و موجب آب شدن یا خرد شدن شکلات ها نشود. باید متریالی انتخاب شود که چاپ طرح‌ های مختلف روی آنها را امکان ‌پذیر کند.

 

استفاده از محافظت کننده ‌ها

نکته بعدی که زمان بسته‌ بندی و طراحی روی شکلات تبلیغاتی باید به آن توجه کرد، استفاده از محافظت کننده‌ ها است. موادی هستند که از شکلات یا دیگر مواد غذایی در برابر عوامل خارجی مانند: فشار، رطوبت و ضربه حفاظت می‌ کنند. نکته ‌ای که در اینجا باید بیشتر به آن توجه کرد، این است که محصول باید سالم و بدون تغییر شکل به دست مخاطب برسد و این محافظت کننده ‌ها از آسیب و صدمه به مواد غذایی جلوگیری می‌ کند. محافظت کننده ‌های شکلات از جنس پلاستیک، آلومینیومی، تقسیم کننده‌ ها و … هستند.

 

به کارگیری متریال‌ های بهداشتی

از نکات دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد، رعایت بهداشت است؛ زیرا بعضی از متریال ‌ها برای بسته ‌بندی مناسب نیستند و باعث جذب میکروب به مواد غذایی می ‌شوند. پس بهتر است از متریال ‌های استاندارد و هماهنگ با کالای مورد نظر استفاده شود. متریال ‌هایی مانند: شیشه، پلاستیک، کاغذ کاهی، کارتون لمینت و … مناسب هستند.

 

استفاده از رنگ ‌ها و نوشته ‌های جذاب و زیبا

طراحی روی شکلات تبلیغاتی باید طبق علاقه مشتریان باشد و از طرح و رنگ ‌های متنوع استفاده شود. زیرا رنگ‌ های شاد و جذاب موجب جذب نوجوانان و کودکان به این کالا می ‌شود. پس می ‌توان از رنگ ‌های خاص و بسته ‌های مینیمال برای این هدایا استفاده کرد. بسته ‌بندی و طراحی روی آن باید از رنگ ‌های پر انرژی طلایی، مشکی و نقره ‌ای که برای مکان ‌هایی مانند اداره ‌ها و دفترهای خصوصی مناسب است، استفاده کرد. برای بسته ‌بندی شکلات می‌ توان از فونت ‌های جذاب برای نوشتن برند روی بسته ‌بندی بهره ‌مند شد تا مشتری با نگاه اول جذب شود.

 

انواع شكلات سفارشي

 

ایده‌ها و روش‌های طراحی روی شکلات تبلیغاتی

تولید شکلات با طرح ‌های خاص و ویژه از جذاب ‌ترین ابتکارات طراحان است که برای تبلیغات و پذیرایی استفاده می‌شود. طرح‌ های مختلف و جذابی می‌ توان در طراحی روی شکلات تبلیغاتی استفاده کرد که به چند نمونه از آنها اشاره می ‌کنیم:

 

۱. چاپ عکس روی شکلات

این نوع طراحی روی شکلات ‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است و برای هدف‌ های خاص و به تعداد مشخص تولید می ‌شود. برای بعضی از شرکت ‌ها یا فروشگاه‌ ها تولید می ‌شوند تا برند یا لوگوی خود را روی آنها حک کنند. شکلات‌ هایی که روی آن از تصاویر زیبا یا نوشته ‌های جذاب استفاده می ‌شود، نوعی هدیه تبلیغاتی جذاب به شمار می ‌رود.

 

۲. طراحی شکلات به شکل سیاره‌ ها و منظومه شمسی

یکی دیگر از خلاقانه ‌ترین موارد طراحی روی شکلات تبلیغاتی که بسیار جذاب است، قالب زدن شکلات به طرح‌ های دایره کوچک و بزرگ و رنگ آمیزی ‌های متنوع آن است که با یک چوب در زیر آنها یک دیزاین شکیلی ایجاد می ‌کند.

 

۳. طراحی شکلات به شکل ابزارهای کار

یکی از منحصر به فردترین و شاید عجیب ‌ترین موارد، طراحی روی شکلات تبلیغاتی به شکل ابزارهای کار است که به روشی طراحی می‌شوند که شکلات کاملا شبیه ابزار بوده و با آنها تفاوتی ندارد.

 

۴. طراحی شکلات به شکل سنگ‌ های رنگی

طراحی روی شکلات در شکل و رنگ‌ های جذاب و متنوع موجب هیجان در افراد می ‌شود و آنها را به طرف خود جذب می‌ کند. با طراحی به رنگ ‌های زیبا و جذاب افراد بیشتری به طرف این کالا می ‌آیند.

 

۵. تصویر عروس و داماد روی شکلات

در بعضی از مراسم ‌های عروسی از شکلات ‌هایی که طرح صورت عروس و داماد روی آن طراحی می ‌شود، استفاده می‌کنند که ایده‌ ای جذاب و مبتکرانه است و هزینه زیادی ندارد. حتی می ‌توان پیامی را هم روی این شکلات ‌ها درج کرد. مطمئنا سفارش برای طراحی روی شکلات تبلیغاتی می‌ تواند، جذاب باشد و هزینه اضافی ندارد.

 

شکلاتهای تبلیغاتی

 

کلام پایانی

استفاده از شکلات ‌های سفارشی و طراحی روی شکلات تبلیغاتی برای مراسم‌ های مختلفی مانند: ازدواج، تولد، سالگرد ازدواج، نمایشگاه ها و … رایج شده و از این شکلات ‌ها به عنوان دسر نیز استفاده می‌شود که به مهمانان هدیه داده می ‌شود. می‌توان با این طراحی‌ها مهمانان را سوپرایز کرده و جشن و مراسمی به یاد ماندنی ایجاد کرد و همزمان برند خود را هم تبلیغ کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *