چگونه با شعار تبلیغاتی تاثیرگذار برند خود را معرفی کنیم؟

شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

اهمیت شعارهای تبلیغاتی در کسب وکار

شعارها از ابزارهای توانا برای ارتباط برقرار کردن با هویت برندها هستند. شعار تبلیغاتی تاثیرگذار و زیبا در کسب و کارها تغییرات موثر و زیادی ایجاد می کند و می ‌تواند تاثیرات بسیار ماندگاری روی مخاطب بگذارد. بهترین شعار تبلیغاتی می تواند در شناساندن بهتر و بیشتر برند، افزایش هویت رشد و گسترش آن نقش داشته باشد. در ادامه این مقاله از وب سایت جوپنزا نت با مفهوم شعار تبلیغاتی و اهمیت آن بیشتر آشنا می شوید.

شعار تبلیغاتی چیست؟

جمله‌ ها و عبارت ‌های محدود و کوتاه را که در شناسایی و معرفی محصول، برند یا خدمتی ویژه استفاده می ‌شوند، شعار تبلیغاتی تاثیرگذار می گویند. بعد از شنیدن این جمله ‌ها و یا با خواندن این عبارات در بیلبوردها ،این شعارها مخاطب را به خود جلب کرده و در ذهن کاربران نفوذ می کنند.

بعضی از جملات و شعارهایی هستند که بسیار پرطرفدار بوده و برای سالیان زیادی و حتی چندین دهه توانسته ‌اند تاثیر خوبی روی مخاطب بگذارند و ثابت باشند. طوری که شما، پدر و مادر و بعدها فرزندان شما هم آن جملات را خواهند شنید. امروزه مخاطبین توسط کمپین ‌های پیامکی و پنل ‌های ارسال پیامک می ‌توانند با انواع شعارهای تبلیغاتی ماندگار آشنا و به مخاطبین بالقوه تبدیل شوند.

شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

اهمیت شعار برند

اولین چیزی که مخاطبین و کاربران بعد از دیدن لوگوی برند یا با شنیدن نام آن متوجه می ‌شوند، شعار تبلیغاتی تاثیرگذار آن است که گوشه ‌ای از هویت هر کسب و کار را می ‌تواند به صورت مختصر و به یاد ماندنی معرفی کند. اگر صاحب کسب و کار نتواند در برخورد ابتدایی، خود، خدمات و محصولات خود را به درستی و روشنی معرفی کند به همان سرعت هم به فراموشی سپرده خواهد شد.

پس در هر کسب و کاری اگر شعار تبلیغاتی مناسبی وجود نداشته باشد، مخاطبین در نگاه اول نمی ‌توانند اطلاعات درست و شناخت کافی در مورد ارزش ‌های رقابت و مزایای آن به دست آورند. به طور مثال بانک ملی، شعاری که برای خود انتخاب کرده این است که “هرجا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می‌ درخشد”. این شعار اعتماد و امنیت مالی را سرلوحه خود قرار داده و یکی از انتخاب ‌های هوشمند و یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار است. با شعار تبلیغاتی به مخاطبین می گوییم که ما این هستیم و فلان محصول یا خدمت را به فروش می رسانیم و به این علت نیز برند ما بهترین انتخاب است.

چطور با شعار تبلیغاتی تاثیرگذار برند خود را معرفی کنیم؟

لوگو، نام شرکت و هویت برند معمولا با شعار تبلیغاتی تاثیرگذار تکمیل می ‌شود و این شعارها در برخی از لحاظ از جایگاه برند بالاتر قرار می ‌گیرند؛ زیرا این شعار های تاثیرگذار در آگاهی دادن برند بسیار موثر بوده و همین موضوع کار را راحت تر می کند. شعارها برای معرفی سرمایه‌گذارها، مخاطبین، مصرف کننده‌ ها، کارمندان وسودمند است و در کنار برند، موجب شناخت بیشتر افراذ نیز می ‌شود. طرز عملکرد شعار در آگاهی دادن برند یک عمل روانشناسی محسوب می شود که طبق شناخت از ذهن افراد عمل می کند. بهتر است بدانید برای چاپ شعار خود میتوانید از هدایای تبلیغاتی جوپنزا مانند فنجان، ست رومیزی، تی شرت تبلیغاتی و سایر محصولات آن استفاده کنید.

از فرآیندهایی که می ‌تواند در ناخودآگاه ذهن افراد تاثیر بگذارد، پرایمینگ ‌ها هستند که موجب شناخت سریعتری می ‌شوند. انسان برای هر مسئله دارای دسته ‌بندی های ویژه ای در ذهن خود است. مراجعه به آن داده‌ های ذهنی که در حافظه بلند مدت انسان ذخیره می ‌شود، یکی از روش ‌های فرایند پرایمینگ به شمار می ‌آید.

برای توضیح بیشتر و درک بهتر مسئله می ‌توان این طور گفت که افراد هر روز نسبت به نوع خاصی از مواد خوراکی یا پوشش واکنش‌ های مثبتی نشان می ‌دهند و نام برند یا شعار تبلیغاتی تاثیرگذاری در مورد آن را مشاهده می کنند که در ذهن فرد دسته ‌بندی می ‌شود. با شنیدن و مشاهده شعار برند، پرایمینگ سریع رخ می ‌دهد. بدین ترتیب که لوگوی برند تصویر ذهنی ایجاد کرده و فرد نسبت به آن حس خوبی پیدا می کند. در نتیجه شعار تبلیغاتی جلوه گر شده و تاثیرگذار می ‌شود.

چطور یک شعار جذاب برای برند ایجاد کنیم؟

اگر خدمات و کالای کسب وکار شما دارای کیفیت خوب و بالایی  باشد و از لوگو و شعار تبلیغاتی تاثیرگذار هم استفاده کرده باشید، برند شما تقریبا نیمی از راه موفقیت را طی کرده است. اگر هر کدام از این موارد دچار اختلال و مشکل شود در کل برند موثر خواهد بود. پس برای طراحی یک شعار تاثیرگذار جذاب باید به موارد زیر توجه کنید:

  • شعارهای تبلیغاتی انتخابی شما باید به یاد ماندنی، ساده و کوتاه باشد.
  • شعارهای تبلیغاتی خصوصیات منحصر به فرد برند شما را باید نشان بدهد.
  • در شعار تبلیغاتی تاثیرگذار خود از زبان سلیس و ادبیات زیبا و جذاب استفاده کنید.
  • شعارهای تبلیغاتی مورد نظر شما باید بتواند با هویت برند هماهنگی داشته باشد.
  • این شعارهای تاثیرگذار باید طوری طراحی شوند تا احساسات مخاطبین خود را هم درگیر کند.
  • قبل از منتشر کردن عمومی شعار تبلیغاتی باید آن را تست کرده و زمانی که به اصلاح نیاز دارد آن را اصلاح کنید.

همان طور که می دانید به وجود آوردن و ایجاد شعار تبلیغاتی تاثیرگذار کار ساده و راحتی نیست. افرادی که طراحی این برند ها را به عهده می گیرند، باید بتوانند به خوبی آن را انجام دهند که معمولا مراکز و شرکت ‌هایی هستند که در این زمینه فعالیت و تخصص دارند و می ‌توانند شعارهای تبلیغاتی را توسط کارشناسان خود به خوبی بسازند.

امکان دارد افراد فکر کنند که ساختن یک شعار یا عبارت برای تبلیغات و بازاریابی جذاب و موثر، یک عمل تصادفی است؛ اما باید بدانید که این عمل و فرایند، سیستماتیک بوده و قاعده و اصولی را دنبال می کند تا صاحب کسب وکار را به هدف نهایی خود برساند.

شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

کلام پایانی

با وجود کسب و کارهای مختلف در جامعه و با توجه به اهداف، چشم انداز و هویت های مختلفی که دارند هر کدام می خواهند پیام و یا یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار احساسی را به مخاطبین خود انتقال دهند. طبق هدف ‌ها و نیاز کسب و کارهای مختلف، شعارهای تبلیغاتی هر برند دسته ‌بندی‌ های مختلفی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *