دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین و راه‌های جلوگیری از آن

دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین

ما قصد داریم در این مقاله به دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین بپردازیم. در واقع داشتن یک آفتابگیر کاربردی در خودرو برای رانندگی ایمن، ضروری است. آفتاب گیری که شل شده باشد می تواند باعث حواس پرتی شود و رانندگی درست را مختل کند. نکاتی که در این مقاله ارائه می شود نقطه شروع خوبی برای اطمینان از کارکرد آفتابگیر شما است. با این مراحل می توانید به راحتی یک آفتاب گیر شل را تشخیص داده و تعمیر کنید تا بتوانید با راحتی و ایمنی بیشتری رانندگی کنید. با بازرسی ها و تعمیر و نگهداری منظم، آفتابگیر شما برای سال های آینده سالم خواهد بود. پس اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. امیدواریم از مطالب لذت ببرید و از آن برای بهبود کیفیت رانندگی خود استفاده نمایید.

همه ما از آفتابگیر دردسرساز در ماشین خود می ترسیم. مثلا وقتی شما سعی می‌کنید آن را بالا بیاورید تا نور خورشید را از چشمان شما دور کند، دوباره به سمت پایین می‌افتد. همیشه بهتر است مطمئن شوید آفتاب‌گیر شما کار می کند تا بتوانید در راحتی و ایمنی رانندگی کنید. آفتاب گیر اغلب به دلیل شل بودن پیچ ها یا براکت هایی است که آن را در جای خود نگه می دارد. پیچ‌های شل باعث می‌شوند که آفتاب‌گیر خودرو هنگام تنظیم از سرپوش پایین بیفتد. حتی اگر نسبتاً با تعمیرات آشنا هستید، اما تعمیر آفتابگیر فلاپی همیشه آسان نیست. در این مقاله نکاتی را برای تعمیر آفتابگیر خودرو با شما در میان می گذاریم.

دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین

هر چقدر سن ماشین و سالهای استفاده از آن افزایش یابد احتمال شل شدن آفتابگیر نیز افزایش می یابد. بدون شک با گذر زمان تعداد دفعات بالا و پایین بردن آفتابگیر زیاد می‌شود و همین امر به مرور زمان باعث شل شدن آفتابگیر می شود. از طرفی ممکن است تصادفات رانندگی و یا سائیدگی باعث آسیب رساندن به آفتابگیر و شل شدن آن شود. حتی ممکن است خودتان به صورت ناخودآگاه به آفنابگیر ضربه ای وارد کنید و آن را شل کنید. به هرحال دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین به این موارد محدود می شوند.

نحوه تعمیر آفتابگیر ماشین

برای تعمیر آفتابگیر ماشین، با باز کردن قسمت بالای سرپوش به اندازه کافی به پایه نصب دسترسی پیدا می کنید. پیچ‌ هایی را که پایه نصب را نگه می‌دارند با پیچ گوشتی باز کنید و هر دو را بردارید، حتی اگر تنها یکی شل باشد. نوع پیچ‌ هایی را که از براکت نصب برداشته‌ اید، شناسایی کنید تا بتوانید پیچ‌ های جایگزین دقیق را از فروشگاه لوازم یدکی محل خود بخرید. پس از برداشتن پیچ‌ ها از پایه نصب، قبل از تعویض آنها، علائم آسیب دیگری مانند تاب خوردگی یا زنگ زدگی را بررسی کنید. مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی سفت هستند تا دوباره شل نشوند، اما نه آنقدر سفت که به قسمت داخلی هدلینر آسیب برسانند. اگر آسیب قابل مشاهده ای به آفتابگیر خودروی شما وارد شده است و با نحوه بستن آفتابگیر ماشین آشنا هستید به جای اینکه خودتان آن را تعمیر کنید، آن را با یک نمونه جدید تعویض کنید.

نحوه تعمیر آفتابگیر ماشین

پیشگیری از حوادث آینده

برای آنکه از وقوع دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین جلوگیری کنید لازم است یک سری اقدامات را انجام دهید. آفتاب‌گیرهای خودروی خود را به‌ طور مرتب برای هر گونه نشانه‌ای از سایش یا آسیب بررسی کنید تا بتوانید در اسرع وقت و قبل از بدتر شدن و ایجاد مشکلات بیشتر، آن را برطرف کنید. یک گیره آسیب دیده می تواند خطر تصادف را به دلیل عدم دید مناسب در برابر نور مستقیم خورشید افزایش دهد. تقویت آفتابگیر خودرو با مواد اضافی، مانند مقوا یا پلاستیک، می‌تواند به محکم شدن بیشتر آفتاب‌گیر در براکت‌ نصب آن‌ کمک کند و احتمال فلاپی شدن آن‌ ها در اثر سایش و پارگی بیش از حد را کاهش دهد. لنت اضافی در اطراف آفتابگیر های اتومبیل شما نیز می تواند به محافظت از آنها در برابر ضربه ای که ممکن است در هنگام تصادف رخ دهد کمک کند.

 فواید آفتابگیر ماشین

خب تا اینجا به طور کامل با دلایل شل شدن آفتابگیر ماشین آشنا شدیم و نحوه تعمیر آن را نیز آموزش دیدیم. اما لازم است کمی با فواید آفتاب گیر ماشین نیز آشنا شویم:

  • آفتاب گیر می تواند به جلوگیری از تابش بیش از حد نور خورشید بسیار بهتر از شیشه جلو رنگی کمک کند.
  • خراب شدن آفتابگیر می تواند دید شما را مسدود کرده و باعث تصادفات رانندگی شود، بنابراین باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.
  • از طرفی آفتابگیر تا حد زیادی از چشمان و پوست صورت شما در مقابل اشعه خورشید محافظت میکند.

با دانستن این مزایا قطعا مراقبت و تعمیر آفتابگیر را جدی می گیرید. پس به تمامی این نکات دقت ویژه ای داشته باشید.

سخن آخر

اگر زیاد از آفتاب‌گیر استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شل شدن تدریجی آن‌ ها شوید. ممکن است در نهایت دچار افتادگی یا شکستگی شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. این می تواند بسیار ناخوشایند و خطرناک باشد زیرا ممکن است نور خورشید را به داخل برساند و دید شما را مختل کند. آفتاب گیر خودرو ممکن است بخش ناچیزی از فضای داخلی ماشین شما به نظر برسد، اما نباید تعمیر آن را به تعویق بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *