تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری + اهمیت آن در معرفی کسب‌و‌کار ها

تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری

نیروی نمایشگاهی ماهر از روش های موثر در تبلیغات و جذب مشتری

برگزاری نمایشگاه ‌ها یکی از روش ‌های برگزاری گروهی و عمومی تبلیغات از گذشته تا به امروز است که در فرهنگ و رسوم جامعه ‌های مختلف تاثیرگذار بوده است و از روش ‌های تبلیغاتی و ارتباطی مهم محسوب می‌ شود. در این نمایشگاه ‌ها کالاها و محصولات مختلف به نمایش گذاشته می شود. در این زمانه که دوران مدرنی محسوب می ‌شود و دنیای تولیدات و صنایع مختلف است، تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری از مهم ‌ترین ابزارهای تبلیغاتی شرکت برای شناخته شدن کسب و کارها است. به عنوان یک پل ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده نیز محسوب می‌  شود.

چرا برای جذب مشتری به نیروی نمایشگاهی نیاز داریم؟

در طول سال، نمایشگاه‌ ها و ایونت ‌های زیادی برگزار می ‌شود و اغلب کسب و کارها تمایل دارند که با بهترین شیوه در این نمایشگاه حضور پیدا کنند یا ایونت داشته باشند. از موارد مهم برای معرفی محصول و حضور حرفه ‌ای داشتن تامین نیروی نمایشگاه است که برای جذب مشتری بیشتر و تعامل درست با مشتری نیاز است. یعنی باید اشخاص حرفه ‌ای درون غرفه‌ ها حضور داشته باشند تا بتوانند به درستی محصول را به مشتریان معرفی کنند و بتوانند توضیحات درست و کاملی را هم ارائه دهند.

باید بتوانند با رفتار و بیانی مناسب مشتری را ترغیب به گوش کردن کنند که در نهایت به خرید محصول منجر شود. پس تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری و حتی تبلیغات بسیار زیاد و دارای اهمیت است. این افراد باید سعی کنند کاری انجام دهند تا شما از رقیبان پیشی گرفته، نتیجه خوبی را دریافت کنید و به هدف نهایی برسید. بازار رقابت در کسب و کارها بسیار دشوار و بزرگ است.

نیروی نمایشگاهی مورد نیاز، چه افرادی هستند؟

غرفه‌ هایی که در نمایشگاه‌ها حضور دارند، طبق فعالیتی که دارند، ممکن است به افراد زیادی در زمینه ‌های مختلف با تخصص ‌های متنوع نیاز پیدا کنند. هر کدام می  ‌توانند در تخصص و حرفه خود بهترین عملکرد را داشته باشند. نیروی نمایشگاهی مورد نیاز در این نمایشگاه ‌ها شامل افرادی مانند: ویزیتور، تیم غرفه سازی نمایشگاهی، بازاریاب، اینفورمیشن، مترجم، دادزن، تراکت پخش کن، مدل، عکاس و فیلمبردار نمایشگاهی، نیروهای عروسک گردان، نیروی مهماندار، تیم پذیرایی، نیروی خدمات، نیروی سمپلر و پرومتر و … هستند که هر یک با انجام کار خود راههای جذب مشتری در نمایشگاه را هموار می کنند.

البته باید توجه کرد که تشریفات و پذیرایی در نمایشگاه از قسمت ‌های مهم در یک غرفه محسوب می‌شود که باید به آن توجه زیادی کرد. زیرا یک پذیرایی مناسب مانند تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری بسیار موثر بوده و اهمیت دارد.

مزیت های حضور پیدا کردن در نمایشگاه‌ ها

نمایشگاه ‌ها مزایای بسیار زیادی برای مشاغل داشته و نقش مفید و موثری در جذب مشتریان دارند. منظور از مشتری همان بازدیدکنندگانی هستند که در آینده به مشتری تبدیل می ‌شوند. این امر ممکن نیست مگر در با تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری که بسیار اهمیت دارد. از جمله مزایای حضور در نمایشگاه‌ ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. آگاهی سازی

یکی از مزیت ‌های حضور در نمایشگاه‌ های مختلف این است که افراد زیادی با کسب و کار شما مرتبط می ‌شوند و از محصولات شما آگاهی پیدا می‌ کنند. زیرا تا قبل از حضور در نمایشگاه شاید کمتر کسی نام شرکت یا محصول شما را شنیده باشند و از لحاظی گمنام محسوب می ‌شدید که با حضور در نمایشگاه بین رقبای خود و افراد دیگر شناخته ‌تر می ‌شوید.

۲. اعتبار  ایجاد کردن

از مزیت ‌های بسیار مهم حضور در نمایشگاه کسب اعتبار است که اگر نباشد، مشتری اعتمادی نمی‌ کند که محصولی را از شما خریداری کند و نه سرمایه‌گذاری حاضر می ‌شود در آن کسب و کار سرمایه ‌گذاری کند. نمایشگاه این امکان را ایجاد می‌ کند تا شرکت‌ ها با بازدیدکنندگان و سرمایه ‌گذاران از نزدیک آشنا شوند و اعتبار خود را بیشتر کنند. افراد هم راحت ‌تر می ‌توانند به همکاری و خرید از شما اعتماد کنند.

۳. فراهم کردن شبکه سازی و ارتباط

از نکات مهم دیگر حضور در نمایشگاه ها این است که ارتباط بین شرکت ‌های مختلف و مشتریان دایره بزرگ ‌تری پیدا ‌کند که بعد ها در پیشرفت و گسترش کار تاثیر زیادی می‌ گذارد. شاید در نمایشگاه شرکت ‌های تامین کننده متریال ‌های مختلف و محصولات زیادی در نمایشگاه داشته باشند. برای افراد هم فرصتی ایجاد می شود تا از نظر کیفیت و قیمت خود را با بقیه مقایسه و بررسی کنند.

۴. جذب مشتری های جدید بازارهای جدید

نمایشگاه ‌ها دروازه‌ هایی هستند برای وارد شدن به بازارهای جدید که افراد را آماده می کنند. البته نباید تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری را نادیده گرفت. زیرا با تمام شدن نمایشگاه ‌ها کار تمام نمی ‌شود. مشتریان جدید و سرمایه ‌گذاران و تجربه ‌ای که در این نمایشگاه ‌ها به دست آورده‌ اید، کار شما تازه شروع می ‌شود.

۵. نظرات مشتری را محترم بدانید

زمانی که در نمایشگاه شرکت می‌ کنید، بازدیدکنندگان نسبت به محصولات و غرفه شما نظراتی را ارائه می‌ کنند که باید توجه کنید که با اشتیاق سخن می‌ گویند یا با بی ‌رغبتی و از کدام محصول ایراد می ‌گیرند. باید از انتقادات و نظرات آنها دلگیر نشوید و به گوش دل بشنوید.

 

نیروی نمایشگاهی مورد نیاز

 

اهمیت و تاثیر نیروی نمایشگاهی در معرفی محصولات

هرچه میزان تعامل و ارتباط غرفه‌ ها بیشتر باشد، در جذب مخاطب و هدف تاثیرگذارتر است. اگر مشتریان بتوانند محصولات و چیزهایی که به نمایش می‌ گذارید را تست کنند، این از راهکارهای مهم در ایجاد تعامل و جذب مشتری است. اگر محصول منحصر به فرد باشد، مطمئنا مخاطب را تحت تاثیر قرار می ‌دهد. یکی از کارکنان نمایشگاهی باید نمایش زنده ‌ای را اجرا کرده، محصول را توضیح دهد و آن را به فروش برساند.

فراهم کردن نیروی نمایشگاهی و تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری از روش ‌های مختلف تعامل با غرفه‌ های شما است. می ‌توانید به جای یک رقابت ساده و معمولی برای یک کامپیوتر یا نوت بوک، رقابت ها را در کنار هم بگذارید تا افراد تازه وارد، مواردی را که در مورد شرکت شما نمی ‌دانند، یاد بگیرند. هم چنین باید گفت یکی از راهکار های جذب مشری در نمایشگاه ها به سمت غرفه تان، ارائه هدایای تبلیغاتی مرتبط با کسب و کارتان می باشد. با این کار علاوه بر جذب افراد ، به نوعی برند خود را تبلیغ می کنید و نام برندتان را در ذهن آنها ماندگار می کنید.

اهمیت وجود نیروی نمایشگاه و پروموشن برای جذب مشتری

از جمله نیروهایی که در تبلیغات نمایشگاهی موثر هستند پروموشن‌ها هستند که وظیفه  این نیروها در نمایشگاه تبلیغ و توضیح در مورد موضوع نمایشگاه است. زیرا بازدید کنندگانی که از نمایشگاه بازدید می‌کنند احتمال دارد سوالاتی برای آنها پیش بیاید که پروموشن‌ها وظیفه دارند به آنها توضیحات کاملی را ارائه کنند. این افراد نقش تبلیغات نمایشگاه و کالا یا شرکت را هم دارند. برای تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری باید از افراد متخصص استفاده کرد تا در رسیدن به هدف به شما یاری رسانند.

روش تبلیغات کسب و کار و جذب مشتری توسط ایونت ‌ها

برای اینکه بتوان از روش ایونت برای تبلیغات استفاده کرد، نیاز به بودجه و برنامه ‌ریزی ‌های خاصی است. انواع مختلفی از ایونت‌ها در تبلیغات وجود دارد. ایونت‌ ها چندین روش برای تبلیغات هستند که سمپلینگ پروموشن را رایگان ارائه می ‌کنند و از خوانندگان یا بازیگران پرطرفدار یا افراد دیگر که برای مشاوره‌ های گسترش تجارت طبق اهداف شما نظرات و راهکارهایی را برای اجرای ایونت‌های قدرتمند ارائه می‌کنند، دعوت می کنند. این ایونت‌ ها از شاخه ‌های اصلی تبلیغات محسوب می ‌شوند و دیگر فرایندهای ترویج فروش از زیر شاخه‌ های آنها محسوب می ‌شوند.

از انواع ایونت‌ ها در تبلیغات می‌ توان به کنفرانس‌ ها، کنسرت، نمایشگاه، فرهنگی، ورزشی اشاره کرد. استفاده از سمپلینگ ها و پروموشن ‌ها از دیگر روش‌ های موثر در جذب مشتری و بیشتر شدن فروش در ایونت‌ ها محسوب می ‌شود. این موارد هم مانند تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری دارای اهمیت هستند.

کلام پایانی

در فرایند برگزار کردن نمایشگاه‌ ها یا همایش‌ های بین ‌المللی، وجود و تاثیر نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری بسیار اهمیت دارد. باید از نیروهای متخصص و با تجربه در این زمینه کمک گرفت تا بتوان به اهداف بالاتری رسید. امید است این مقاله از وبسایت جوپنزا برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *