انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی ، کدام چاپ بر کدام نوع فنجان انجام می شود؟

انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی

به‌طور کلی امروزه با توجه به تعداد رقبا در هر کسب‌و‌کار، جهت نتیجه‌گیری بهتر و اثربخشی ماندگارتر هدایای تبلیغاتی بهترین انتخاب به‌شمار می‌روند. در این مقاله از وب سایت جوپنزا قصد داریم تا به معرفی انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی بیپردازیم.

امروزه هدایای تبلیغاتی در تنوع زیادی پیش روی ما قرار گرفته اما اینکه کدام گزینه روی مخاطبان تاثیر بهتری دارد، شاید کمی برای‌مان سخت باشد. یک هدیه تبلیغاتی مناسب باید کاربردی، باکیفیت و زیبا باشد. درواقع این فاکتور نفش اساسی در توجه مخاطبان به این نوع از هدایا دارد. فنجان تبلیغاتی یکی از این هدایایی کاربردی است که طرفداران زیادی در حوزه تبلیغات دارد. ولی کیفیت چاپ روی فنجان تبلیغاتی یکی از عناصر موفقیت جذب مخاطبان کار ما محسوب می‌شود. در این مقاله شما را با موضوعاتی چون کدام چاپ بر کدام نوع فنجان انجام می شود؟ و کدام روش بهتر است، اشنا می‌نماییم، پس در ادامه با جوپنزا همراه باشید.

 

فهرست مطالب در این مقاله:

  • فنجان تبلیغاتی چیست؟
  • کاربرد فنجان تبلیغاتی
  • انواع روش‌های چاپ روی فنجان تبلیغاتی
  • نتیجه گیری

 

فنجان تبلیغاتی چیست؟

این نوع از فنجان‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست یکی از هدایای تبلیغاتی به‌شمار می‌روند که در موقعیت‌هایی مانند نمایشگاه و همایش برای اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. زمانی که شرکت‌کنندگان یک همایش یا نمایشگاه از نوشیدنی گرم استفاده می‌نماید، برند کسب‌وکارمان که روی لیوان حک شده در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. بنابراین استفاده از فنجان تبلیغاتی به عنوان هدایای تبلیغاتی در پیش‌برد اهداف بازاریابی ما نقشی بسیار موثر خواهد داشت.

 

چاپ روی فنجان تبلیغاتی

 

کاربرد فنجان تبلیغاتی

درواقع از انواع بازاریابی موفق می‌توان به ارائه هدایای تبلیغاتی به مخاطبان اشاره کرد. این هدایای تبلیغاتی از خودکار ، ست اداری و مواردی دیگر را شامل می‌شود. همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد هدایای تبلیغاتی به‌طور معمول در همایش، نمایشگاه یا دیگر رویدادهای مختلف عرضه می‌شوند.

طراحی فنجان تبلیغاتی به‌صورتی است که برند و نام شرکت روی آن چاپ می‌شود. این فنجان‌ها علاوه بر استفاده کاربردی جهت نوشیدن، روشی تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه و پربازده محسوب می‌شوند. البته شایان ذکر است که طراحی فنجان نیز فاکتور مهمی تاثیر تبلیغ است. پنانچه طراحی فنجان از جذابیت بصری برخوردار نباشد، اشخاصی که آن را می‌بینند خیلی بی‌تفاوت از کنارش رد می‌شوند. ولی چناچه این فنجان تبلیغاتی طراحی جذاب و کیفیت بالای چاپی داشته باشد، در همان نگاه نخست توجه مخاطبان را به خود معطوف می‌نماید.

عموم افراد با دیدن یک فنجان تبلیغاتی شکی، کنجکاو می‌شوند که آن را برداشته و ببیند تا برای کدام شرکت است. مدت زیادی است که از فنجان و یا لیوان جهت هدایای تبلیغاتی بهره می‌برند، به‌صورتی این هدیه تبلیغاتی کمی کلیشه‌ای شده است به‌موجب این امر باید هدیه ما از جذابیت و  وجه تمایز خاصی برخوردار باشد، تا در همان نگاه اول توجه مخاطب را به خود جذب نماید.

 

انواع روش‌های چاپ روی فنجان تبلیغاتی

امروزه باتوجه به پیشرفت صنعت چاپ، تنوع محصولات چابی بسیار گسترده شده است. از انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد.

 

چاپ سابلیمیشن حرارتی روی فنجان

شاید بپرسید کدام چاپ بر کدام نوع فنجان انجام می شود؟ چاپ به روش سابلیمیشن حرارتی روی فنجان سفید، درواقع پرفروش‌ترین، انواع فنجان‌های تبلیغاتی است. قیمت این نوع چاپ روی فنجان سرامیکی به‌خاطر کمتر بودن هزینه، اولیه آن از دیگر فنجان‌های سابلیمیشن قابل چاپ مقرون‌ به‌صرفه‌تر است. کیفیت چاپ روی فنجان سفید سرامیکی به روش سابلیمیشن بسیار مطلبوب است و از هیچ نوع محدودیت رنگی برخوردار نیست. درواقع نوع چاپ به‌صورتی انجام می‌شود که تحت هیچ عنوان با گذشت زمان رنگ آن کم و پاک نشود. چاپ فنجان سرامیکی تبلیغاتی به روش سابلیمیشن یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدایای تبلیغاتی است.

 

چاپ کوره ای روی فنجان تمام مشکی

این نوع چاپ روی فنجان‌های تمام مشکی به‌صورت کوره‌ای امکان‌پذیر است. این نوع از فنجان‌ها به دلیل چاپ کوره‌ای از دوام کیفیت رنگ بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

چاپ تامپو روی فنجان تبلیغاتی

از این نوع روش چاپ روی فنجان، برای هزینه‌های مقرون به‌صرفه زیاد استفاده می‌شود. هم‌چنین به‌دلیل امکان چاپ روی کلیه اشکال منجمله گرد، منحنی، محدب و قابلیت چاپ بر روی اغلب متریال‌ها، چاپ تامپو طرفداران زیادی در بازار تبایغات پیدا کرده است.

 

چاپ سیلک روی فنجان تبلیغاتی

درواقع این نوع از چاپ هم یکی از روش‌های رایج چاپ روی فنجان تبلیغاتی است. به‌واسطه چاپ سیلک، امکان چاپ بر روی اجسام مدور و غیر همسطح را به‌راحتی فراهم بوده و علاوه بر این می‌توان بر روی هر نوع از مواد یا متریال کار چاپ تبلیغات را صورت داد. در چاپ سیلک ابتدا طرح بر روی یک توری یا پارچه توری مانند که با سوراخ‌های بسیار ریزی طراحی کرده و پس از ثابت نمودن آن در یک قاب، اقدام به پوشاندن قسمت‌های غیر از طرح با مواد مخصوص می‌نمایند. در نهایت با فشار کاردک یا غلطک آغشته به رنگ را از قسمت طرح که سوراخ‌های بسیار ریزی دارد ، عبور داده و طرح بر روی وسیله مدنظر چاپ می‌نمایند.

 

چاپ دیجیتال روی فنجان تبلیغاتی

در این نوع چاپ، پرینتر به‌صورت مستقیم طرح را روی فنجان چاپ می‌نماید. درواقع چاپ دیجیتال مناسب طرح‌هایی با رنگ و جزئیات بسیار است، چراکه آن‌ها را بهترین شکل ممکن نمایش می‌دهد. این روش بیشتر مناسب چاپ عکس و طرح های کارتونی روی فنجان تبلیغاتی است.

 

چاپ لیتو روی فنجان تبلیغاتی

چاپ لیتو یا همان چاپ سنگی از روش‌های قدیمی چاپی به‌شمار می‌رود که معمولاً جهت چاپ طرح روی سرامیک یا فنجان یا لیوان تبلیغاتی چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور کلی در چاپ لیتو پرینتر طرح را روی یک کاغذ مخصوص ابتدا چاپ می‌نماید و سپس آن را روی فنجان می‌پوشاند. سپس فنجان مدنظر در یک دستگاه هیدروگرافیک قرار می‌گیرد و در این پرینتر طرح به‌صورت خودکار روی آن چاپ می‌شود. در حقیقت چاپ لیتو از سرعت کمتر و زحمت بیشتری برخوردار است. این روش بیشتر برای چاپ روی ماگ و برخی از فنجان‌های تبلیغاتی با سطح و عرض زیاد مناسب است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله از وب‌سایت جوپنزا به معرفی انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی پرداختیم. به نظر شما کدام روش چاپی روی فنجان تبلیغاتی مناسب‌تر است؟ آیا روش بهتری برای چاپ روی فنجان تبلیغاتی می‌شناسید؟ امید است مقاله انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی، کدام روش بهتر است؟ برای شما مخاطبین محترم جوپنزا مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله، نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه انواع چاپ روی فنجان تبلیغاتی با ما در جوپنزا به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *