با انواع چاپ روی استند تبلیغاتی آشنا شوید

انواع چاپ روی استند

استندهای تبلیغاتی جذاب

در جهان پرهیاهو و شلوغ، تبلیغات و بازاریابی ‌ها، انواع کسب و کارها همیشه به دنبال پیدا کردن روش‌ های جدید و خلاقانه ‌ای برای تبلیغات هستند تا بتوانند مخاطبین زیادی را به خود جلب کنند و به فروش بیشتر و درآمد بالاتر دست پیدا کنند. در بین تمامی استراتژی ‌ها و تکنیک ‌هایی که در بازاریابی ‌ها وجود دارد، استندهای تبلیغاتی یکی از ابزارها و وسایل مهم در تبلیغات کالا و خدمات به شمار می ‌روند که در شکل، طرح و اندازه ‌های متنوع ساخته می ‌شوند. هر کدام نوعی تبلیغات منحصر به فرد و عالی هستند که در این مطلب به انواع چاپ روی استند تبلیغاتی پرداخته می ‌شود.

استندهای تبلیغاتی چیست؟

استندها به نوعی از سازه ‌ها گفته می ‌شود که توسط آنها می ‌توان انواع مختلف تبلیغات را به صورت چاپی با مواد و جنس ‌های متنوع انجام داد. این سازه ‌ها روی پایه‌ های مخصوص قرار داده شده تا بهتر در مقابل دید افراد قرار بگیرند و معمولا در مکان‌ های پر رفت و آمد و شلوغ قرار داده می ‌شوند. استفاده کردن از انواع مختلف استندهای تبلیغاتی و حتی بنرها از جمله موثرترین و مقرون به صرفه‌ ترین روش تبلیغات به شمار می ‌روند که بسیار روی مخاطب تاثیرگذار است.

با توجه به تنوع زیادی که استندها دارند، از انواع چاپ استند رومیزی و چاپ استند نمایشگاهی با متریال مختلف می ‌توان جهت تبلیغات استفاده کرد که هر کدام دارای کاربردهای متفاوت هستند. این استندهای تبلیغاتی که به صورت چاپی هستند، دارای ساختار فیزیکی بوده و می ‌توانند مطالب و پیام ‌های تبلیغاتی چاپ شده را روی خود به روش ‌هایی روشن و واضح بیان کرده و توجه دیگران را جلب کنند.

چاپ استند

انواع تبلیغات تصویری، متنی، لوگو و… را روی ابزارهایی که دارای متریالی مانند: مقوا، پلکسی، فلزی، چوبی و… هستند، می ‌توان چاپ کرد که به آنها چاپ استند می گویند. این نوع چاپ ‌ها بسیار مناسب و موثر برای تبلیغات نمایشگاهی و شرکت ‌ها به شمار می ‌روند که می ‌توان از انواع چاپ روی استند به عنوان یکی از فرایندهای مفید و موثر در بازاریابی ها به شمار آورد. این نوع چاپ ‌ها باعث می ‌شوند که نسبت به برند شناخت بیشتری ایجاد شود.

اگر می خواهید از طریق استندهای تبلیغاتی محصولات و برند خود را به نمایش بگذارید، باید به کیفیت انواع چاپ ها روی استندها هم توجه داشته باشید. استندها بعد از اینکه طراحی می ‌شوند، باید تحت نظر طراح گرافیک و متخصص چاپ شوند تا در چاپ و پیاده سازی آن مشکلی ایجاد نشود و طرح جذابی هم داشته باشند.

چاپ استند

انواع چاپ روی استند

بیشتر کسب و کارها و شرکت ‌ها در معرفی کالاهای خود و برای افزایش فروش از تبلیغات متنوعی مانند: بنرها، پوستر، تابلو و استند استفاده می کنند. در ادامه به انواع مختلف چاپ روی این سازه ‌های تبلیغاتی می ‌پردازیم که شامل موارد زیر هستند:

استند رول آپ

رول آپ یکی از انواع سازه ‌های آلومینیومی است که از استحکام بالا و چاپ عالی برخوردار بوده و در اندازه ‌های ۱۶۰ × ۵۰ و ۲۰۰ × ۸۵ و ۲۰۰ × ۱۰۰ و ۲۰۰ × ۲۰۰ سانتی متر در بازار می ‌توان آنها را پیدا کرد. استند رول آپ ‌ها هم دارای انواع مختلفی مانند: رول آپ گردان، رول آپ ثابت یک طرفه، رول آپ پایه پهن، و رول آپ دو طرفه هستند که روی آنها چاپ انجام می ‌شود.

استند ضربدری یا ایکس

سازه ‌هایی که دارای ساختار x بوده و از جنس آلومینیوم هستند و توسط گیره ‌های خاصی روی استند نصب می ‌شوند را استند ایکس می گویند.

از این استندها برای نمایش دادن اعلانات، رویداد ها، طرح و اطلاعیه ‌ها استفاده می ‌شود. این استند در دو ابعاد ۲۰۰ × ۹۰ و ۱۷۰ × ۶۰ سانتی متر طراحی و چاپ می ‌شوند که وزن کم و توانایی ایستایی خوبی دارند.

انواع چاپ روی استند در چاپخانه ‌های حرفه ‌ای و معتبر انجام می گیرد. استند ایکس بسیار مقرون به صرفه بوده و از استندهای پرکاربرد تبلیغاتی و نمایشگاهی محسوب می ‌شوند.

از استند ضربدری برای معرفی کردن و عرضه محصول، خدمات و حتی اطلاع رسانی با روش ‌های ساده و با سرعت از آن استفاده می ‌شود.

برای چاپ روی استندهای ایکس از چاپ لارج (چاپ عریض) استفاده می کنند که به چاپ فضای داخلی هم معروف است و شامل چاپ ‌های لمینت و پلات می شود.

بهترین نوع چاپ روی این استندها چاپ ‌های فضای داخلی است که دارای پوشش لمینت بوده و چاپ اکوسالونت که بر روی سولیت گری بک انجام می ‌شود و کیفیت بسیار بالایی دارد.

اصول طراحی چاپ استند

انواع چاپ روی استندها دارای کاربردهای چند منظوره در تبلیغات کالاها، برند و خدمات بوده و این قابلیت را دارند تا آیتم و مزیت ‌های خود را به روش درست تبلیغ و در مکان ‌های عمومی انتشار دهند و بتوانند پیام تبلیغاتی ثابتی را به مخاطبین فعلی و جدید ارائه دهند. کافی است که افراد این استندها را در مکان ‌هایی قرار دهند که مردم زیادی در آنجا جمع شده و پیام‌ ها را مشاهده کنند. چاپ‌ های استند تبلیغاتی مقرون به صرفه، قابل جابه جایی و ماندگار هستند.

برای اینکه بتوان چاپ استند اکوسالمنت مفید و چاپ استند پلات لمینت عالی را ایجاد کنید، به دانش و مهارت زیادی نیاز دارید؛ زیرا فضای موجود روی استند بسیار کم است و برای اینکه بتوان با مخاطب ارتباط برقرار کرد باید با رنگ، محتوای مناسب و تصویر به خوبی آن را پر کرد تا یک پلات لمینت زیبا طراحی و ساخته شود.

طرح لوگو و نام برند را هم روی این استندها باید طراحی کرد تا به خوبی فرایند تبلیغات انجام شود که برای این کار می ‌توان در بالاترین قسمت بنر یا استند استفاده کرد.

این نکته ثابت شده است که اگر کیفیت طراحی و چاپ روی استند مناسب باشد، ناخودآگاه روی خدمات و کیفیت محصول در ذهن مشتری هم تاثیر گذاشته و در ذهن او با همان میزان کیفیت تداعی می ‌شود.

کلام پایانی

استندها از جمله رسانه‌ های رایج و بسیار پرکاربرد در تبلیغات هستند و تقریبا بیشتر برندها از این شیوه تبلیغاتی بهره می ‌برند. چرا که تبلیغات توسط استند ها ساده و بسیار مقرون به صرفه است و با توجه به انواع چاپ روی استندها می ‌توان در بیشتر محیط‌ ها از آنها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *