آیا زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه تبلیغاتی انتخاب مناسبی است؟

انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه

انواع هدایای تبلیغاتی مناسب

از سال ‌های پیش تا به امروز از زونکن ‌ها برای بایگانی کردن و دسته‌ بندی اوراق و دفاتر استفاده می ‌شود. شرکت ‌ها و اداره ‌های مختلف، نامه ‌ها و مدارک خود را در این زونکن ‌ها نگهداری می ‌کردند و کاربردهای خاص دیگری نداشتند. اما با مرور زمان با  تولید و ساخت انواع مختلف زونکن ‌های اختصاصی این محصول بسیار طرفدار پیدا کرد. زیرا یک وسیله کاربردی در بازاریابی، معرفی کالا و کسب و کارها و … محسوب می شد. بیشتر شرکت ‌های مشهور و کارخانه‌ ها با طراحی و چاپ برند و لوگوی خاص خود روی این زونکن ‌ها و تبلیغ کردن کالاهای خود از آن استفاده کردند. پس انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه می ‌تواند بسیار کاربردی بوده و یک هدیه تبلیغاتی مناسب محسوب شود.

 

زونکن تبلیغاتی چیست؟

یکی از کاربردی ‌ترین وسایل و لوازمی که در نظم دهی اوراق، مدارک و کارهای بایگانی استفاده می ‌شود، زونکن است. معمولا از جنس مقوا و پلاستیک تولید می ‌شود و دارای رنگ بندی ‌های متنوعی است. این وسیله در ابعاد A4 وA3  و A5 تولید می ‌شود. زونکن ‌ها گیره ‌های فلزی دارند که مدارک و سندها را منظم و محکم نگهداری می ‌کند.

با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه می ‌توان روی جلد و یا کاور این محصول طرح تبلیغاتی یا برند خود را طراحی و چاپ کرده و آن را به عنوان هدایای تبلیغاتی در روزها و ایام خاص به مخاطبین ارائه کرد. زونکن ‌هایی که چاپ شده و برای هدف هدایای تبلیغاتی استفاده می ‌شوند، معمولا در تیراژ‌های بالا و در ابعاد A4 و با برند انتخابی چاپ می ‌شوند. این زونکن ‌ها می ‌توانند یک جایگزین عالی به جای پوسترها و کاتالوگ ‌های تبلیغاتی باشند؛ زیرا می ‌توانند در توجه جلب کردن مخاطبین بسیار موثر باشند.

 

انواع زونکن ‌های تبلیغاتی به عنوان هدیه

در انواع زونکن ‌های تبلیغاتی معمولا لوگوی سازمان و طرح برند شرکت ‌های مختلف را با توجه به کاربردی که دارند، روی جلد چاپ و طراحی می‌ کنند که برای تبلیغ و بازاریابی انواع کسب و کارها بسیار مناسب است. از انواع مختلف این زونکن ‌های تبلیغاتی عبارت اند از:

 

زونکن ‌های فانتزی

این زونکن ‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند که در خانه از آنها ابیشتر استفاده می شود؛ البته ناگفته نماند برخی از شرکت ‌ها با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه از نوع فانتزی آن بهره‌ مند می ‌شوند. همچنین برای استفاده در داخل شرکت برای مدارک خود مورد استفاده قرار می گیرند.

 

زونکن ‌های کاوردار

این زونکن ‌ها هم دارای کاورهای سلفونی یا نایلونی هستند و بیشتر برای بایگانی کردن سند و مدارک از آنها استفاده می‌ شود.

 

زونکن تبلیغاتی پومر

این مدل زونکن دارای جلدهای مقوایی و کلفتی است که روی آن سلفون کشیده شده و در اندازه A4 تولید می ‌شود. طبق کاربردهایی که این زونکن ‌های تبلیغاتی دارند، می ‌توان با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه از آنها برای معرفی کسب و کارها و محصولات شرکت استفاده کرد و برندینگ را هم افزایش داد.

 

انتخاب زونکن کلاسیک به عنوان هدیه

از قدیمی ‌ترین مدل زونکن ‌ها مدل کلاسیک است که از جنس پی‌ وی ‌سی تولید می ‌شود. روکش ‌های آن نیز از جنس لمینت است که در اندازه‌ های  A4و A3 تولید می ‌شوند.

 

زونکن تبلیغاتی روکش کتان

این نوع زونکن ‌ها روکش ‌هایی از متریال کتان دارند و برای دوام و استحکام بیشتر از لبه ‌های فلزی هم در تولید آنها استفاده می ‌شود.

 

انتخاب زونکن تبلیغاتی

 

چرا زونکن ‌های تبلیغاتی را به صورت اختصاصی طراحی و چاپ می کنند؟

کاربرد زونکن ‌تبلیغاتی بسیار متعدد و گسترده است ولی کار اصلی آنها نگهداری و حفظ اسناد و مدارک است. با زونکن‌ های عمومی هم می ‌توان نیاز بیشتر کسب و کارها را رفع کرد؛ ولی بنا به دلایلی افراد این زونکن ‌های اختصاصی را چاپ می کنند و با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه برای برندینگ کردن و معرفی یک محصول و سازمان از آن استفاده می کنند. از جمله دلایل اختصاصی چاپ شدن این زونکن ‌ها شامل موارد زیر می شود:

 

برندینگ با زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه

با چاپ این زونکن ‌های اختصاصی می ‌توان پرستیژ برند را ارتقا داد. هر زمان که فردی به بایگانی شما مراجعه می کند، این زونکن اختصاصی را دیده و از اهمیت قائل شدن شما نسبت به جزئیات در برند سازی مطلع می ‌شود.

 

انتخاب و ارائه آن به عنوان یک هدیه تبلیغاتی 

از کاربردهای مهم و با اهمیت انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه و ارائه کردن آن به مشتریان است؛ زیرا بیشتر کسب و کارهای مختلف به صورت خلاقانه از این زونکن ‌ها بهره‌ مند می ‌شوند و آن را به عنوان هدایای تبلیغاتی به مشتریان خود اهدا می ‌کنند که بسیار کاربردی است.

 

شناخته شدن

زمانی که یک زونکن اختصاصی را تهیه می کنید و مدارک و اسنادی را در درون آن قرار می ‌دهید، افراد با آن آشنایی پیدا کرده و نمی ‌توانند استفاده نادرستی را انجام دهند.

 

استفاده از زونکن به عنوان هدیه تبلیغاتی

زمانی که شرکت و یا سازمان محصول و کالایی را به مشتری خود ارائه می ‌کند، به جای اینکه مدارک آن را از گوشه و کنار جمع آوری کند، آن را در داخل یک زونکن اختصاصی قرار می ‌دهد تا بتواند با نظم بیشتری آن را به مشتری ارائه کرده و او را تحت تاثیر قرار دهد؛ زیرا این مشتری می ‌تواند یک مشتری دائمی شود.

 

چطور با هدایای تبلیغاتی از رقبا متمایز شویم؟

محصول یا خدماتی که رایگان به مخاطب و مشتری ‌های یک شرکت و سازمان ارائه می ‌شود را هدایای تبلیغاتی گویند که دارای انواع متنوعی مانند: لباس، خوراکی، گلدان، لیوان و یا همان زونکن ‌های تبلیغاتی هستند. این هدایا در جذب مشتری می ‌توانند بسیار موثر باشند. اهمیت این هدایا در جذب مشتری برای این است که نشان دهید، مخاطب شما دارای اهمیت بوده و هدایای تبلیغاتی شما ارزش معنوی بیشتری نسبت به ارزش پولی دارد.

به طور مثال با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه موجب می ‌شوید که رابطه مشتری و شما تقویت شده و اعتماد آنها را هم جلب کنید. همچنین با ارائه این هدایای تبلیغاتی باعث می ‌شوید که از رقیبان خود متفاوت باشید. انجام این کار در امر تبلیغات و بازاریابی در کسب و کارها می ‌تواند یک روش مفید و موثر در جذب مشتری ‌های جدید باشد و حتی می ‌توان مشتریان قدیمی خود را هم حفظ کرده و تجربه مثبت و خوبی را در آنها ایجاد کرد.

 

کلام پایانی

انواع مختلف زونکن ‌های تبلیغاتی در بیشتر اداره‌ ها، شرکت ‌ها و سازمان ‌ها دارای کاربردهای زیادی هستند. در نتیجه کس و کارهای مختلف با انتخاب زونکن تبلیغاتی به عنوان هدیه می ‌توانند یک کالای مفید و کاربردی را به مشتریان خود ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *