کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ یک کسب و کار چیست؟

کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ

بهترین نوع هدایای تبیلغاتی در برندینگ

از جمله هدایای تبلیغاتی که معمولا در زمان خاص مانند: گردهمایی، سمینار، جشن و … توسط شرکت یا سازمان ‌ها تهیه می ‌شود، لوح ‌های تقدیر تبلیغاتی هستند که برای قدردانی و تشکر از همکاران، مدیران و حتی شرکای سازمانی خود استفاده می کنند. البته این لوح ها تبلیغ‌ های غیرمستقیم هم نامیده می شوند که بسیار تاثیرگذار هستند. زیرا بیشتر افراد از مورد توجه قرار گرفتن استقبال می کنند و کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ یک کسب وکار با این روش موفقیت بیشتری دارد.

 

لوح تقدیر تبلیغاتی چیست؟

یکی از ابزارهای تبلیغاتی موثر است که تحت عناوینی مانند: لوح ‌های سپاس، تقدیرنامه، لوح یادبود، کتیبه تهیه و ارائه می ‌شوند. این ابزار تبلیغاتی مانند یک نماد افتخار و یا نشان ارزشمند به افراد برای همکاری ‌ها و تلاش ‌های آنها ارائه می ‌شود و بسیار با ارزش و ماندگار است. از گذشته‌ های دور تا به امروز این لوح‌ ها و یا تندیس ‌ها یک نشان قدردانی محسوب می شدند که برای افراد مسئولیت پذیر و با تلاش که صاحب موفقیت ‌هایی شدند، برای تقدیر و تایید، تهیه و ارائه می شد. معمولا در جشن ‌ها و همایش ‌ها  این لوح ها اهدا می ‌شد که از کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ به شمار می ‌آید. زیرا خاطره مراسم‌ ها را زنده کرده و تا مدت ‌ها برند شرکت و یا سازمان مورد نظر در ذهن ‌ها ماندگار می شود.

 

لوح تقدیر یک هدیه ماندگار تبلیغاتی

انواع مختلفی از لوح ‌های تقدیر وجود دارد که برای ابراز قدردانی و تشکر به روش رسمی است و توسط اهدای یک یادبود به کاربر و یا مخاطب انجام می ‌گیرد. این مخاطبین می ‌توانند یک شرکت یا حتی یک فرد باشد که توسط این لوح‌ های تقدیر که نوعی پیام‌ های رسمی اداری هستند به  دلیل  خدماتی که ارائه کرده یا موفقیت ‌ها و شایستگی ‌هایی که داشته اند به آن ها اهدا می ‌شود.

با ارائه این لوح تقدیر می ‌توان دو هدف را نشانه رفت، اول اینکه یک هدیه همه پسند و ماندگار را اهدا کرده و همین که علاقه و احساس خود را به دیگری منتقل می ‌کنید. البته کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ بسیار گسترده است و حاوی پیام به مشتریان خود است. مخصوصا برای سازمان ‌ها و شرکت ‌هایی که لوح‌ های تقدیر را از داخل خود سازمان و چه از شرکت ‌های دیگر اهدا کرده و روی آنها برند و نام نشانی شرکت ‌های مورد نظر درج شده است.

با این حرکت زیبا زمانی که لوح تقدیر را فرد یا سازمان مشاهده می کند، نام برند و شرکت اهدا کننده هم به چشم می‌ آید که موجب معرفی یک کسب و کار یا محصول و کالاهای مورد نظر می ‌شود. این در افزایش عملکرد این شرکت ‌ها و معرفی برندینگ می ‌تواند بسیار موثر عمل کند.

 

کاربرد لوح تقدیر در کسب و کارها

برای اینکه یک لوح تقدیر خوب و مناسبی را تهیه کرده و در مناسبت ‌ها به کارکنان و افراد خود هدیه دهید، باد به سلیقه فرد گیرنده و میزان هزینه خود هم توجه کنید که بتوانید لوح تقدیر مناسبی را انتخاب کنید. علاوه بر کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ کسب و کارها، کاربردهای دیگری برای لوح تقدیر وجود دارد که عبارت اند از:

 

ترغیب و تشویق افراد برای شرکت در فعالیت ‌های مختلف

این لوح تقدیر می ‌تواند در حمایت و تشویق افراد برای همکاری و شرکت آنها در فعالیت ‌های متنوع کمک کند؛ یعنی با اهدای این لوح نشان می ‌دهید که سعی و تلاش افراد ارزشمند بوده و دیده می ‌شوند.

 

قدردانی و سپاس از دستاوردهای گروه‌ ها یا افراد

راه‌ هایی که می ‌توان از گروه ‌ها و افراد قدردانی و تشکر کرد، استفاده از این لوح‌ های تقدیر است که می ‌تواند به این افراد و مجموعه‌ ها برای پیشرفت و سعی بیشتر انگیزه بدهد.

 

افتخار و ایجاد حس غرور

با ارائه این لوح‌ های تقدیر می ‌توان ارزشمندی و افتخار و احساس غرور را به وجود آورد و به فرد فهماند که بسیار موفق بوده و با ارزش است.

 

کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی

همچنین بخوانید : انواع لیوان تبلیغاتی

 

مزایای لوح تقدیر در کسب و کارهای مختلف

لوح تقدیر با توجه به جنس، شکل و کاربرد هایی که دارد، دسته ‌بندی می ‌شوند که برای استفاده هر ارگان دارای تفاوت ‌هایی است. کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ کسب و کارها بسیار موثر بوده و باعث تقویت شدن روحیه و ایجاد انگیزه بیشتر افراد برای پیشرفت کارها و افزایش دادن بهره ‌وری می ‌شود. لوح‌ های تقدیر در مکان ‌های مختلف مانند: مدارس، سازمان ‌ها و گروه‌ های دیگر که در فعالیت ‌های آموزشی و کاری نقش مهمی را ایفا می ‌کنند، مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

یکی از ابزارهای مفید در مدیریت کردن گروه ‌های انسانی و بهتر کردن عملکرد سازمان ‌ها است که یک محیط کاری بسیار مفید و پر انرژی را رقم می ‌زند. در بیشتر مدارس معمولا در طی سال برای رخدادهای متنوع در مدارس از این لوح‌ ها استفاده می ‌شود که موجب تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر در دانش ‌آموزان می ‌شود. در بعضی از مواقع هم از این لوح ‌های تقدیر کتابی، در منوی شیک برخی از رستوران ‌ها و کافی شاپ ‌ها هم استفاده می ‌شود. ساخت و سفارش لوح‌ های تقدیر توسط مسئولان و مدیران دانشگاه ‌ها هم استفاده زیادی دارد که دانشجویانی که مقامی را کسب کرده ‌اند، مورد تقدیر و تشویق قرار بگیرند. همه این موارد نشان دهنده کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ هستند.

 

کاربرد های دیگر لوح تقدیر

از دیگر کاربردهای انواع لوح تقدیر، لوح‌ هایی هستند که به بازنشستگان برای قدردانی از سال ‌ها تلاش و زحمات آنها ارائه می ‌شود. بیشتر اوقات لوح تقدیر در مناسبت ‌هایی مانند: حق اختراع، دریافت گواهینامه‌ های کیفیت، گواهینامه تصدیق، استانداردها، طی کردن مراحل آموزشی و برای به دست آوردن مهارت ‌های مختلف استفاده می ‌شود. این لوح‌ ها درون جعبه‌ های با ارزش و نفیسی قرار داده می ‌شوند و به فرد اهدا می گردند. کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ کردن بیشتر کسب و کارهایی که از آنها برای تشکر و قدردانی از همکاران و کارمندان خود انجام می ‌دهند، موفق ‌تر و موثرتر است.

 

کلام پایانی

کاربرد لوح تقدیر تبلیغاتی در برندینگ کسب و کارها در مواردی مانند: تحصیلات، پلیس و ارتش، هنر، ورزش و … بسیار زیاد است. یک نشان و نمادی از قدردانی و تشکر برای فعالیت ‌های حرفه ‌ای و شخصی است که به افراد اهدا می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *