کاربرد های لباس تبلیغاتی چیست؟ + تأثیر آن در افزایش فروش آنلاین

کاربرد لباس تبلیغاتی

کاربرد لباس تبلیغاتی در دنیای بازاریابی امروزه به یکی از روش های موثر و مفید در تبلیغات محسوب میشود. لباس و انواع هدیه تبلیغاتی ابزاری هستند که میتواند کسب و کار یا بیزینس شما را بهترین شکل ممکن به مخاطب معرفی نمایند. در این فرآیند محصوب یا هدیه شما به همراه یک پارم یا شعار تبلیغاتی به مشتری هدیه داده میشود.طبیعتا هر هدیه ای میتواند افراد را تا حد زیادی خوشحال کند. به طوری که فرد به طور مرتب و روزمره از آن استفاده کند و خود را به یک مبلغ سیار تبدیل کند. اما اینکه مشتری شما حاضر شود همه روزه و یا حتی در صورت نیاز از هدیه شما استفاده کند ملزم به شرایطی است که در این مقاله بدان پرداخته میشود. پس چنانچه قصد تهیه هدیه تبلیغاتی دارید ولی نمیدانید از کجا و چگونه شروع کنید این مطالب را از دست ندهید.

 

چه زمانی هدایای تبلیغاتی موثر هستند؟

پیش از آنکه به کاربرد لباس تبلیغاتی بپردازیم ابتدا باید به کاربرد هدیه تبلیغاتی بپردازیم. هدایای تبلیغاتی در دنیای بازاریابی بسیار محبوب و موثر هستند. اما این اثر تنها در صورت رعایت یک سری قوانین امکان پذیر است که شما باید در ین تهیه آن دقت کافی داشته باشید. پس اگر شما به عنوان یک کارفرما قصد تهیه هدیه تبلیغاتی دارید این مطالب را از دست ندهید:

 

  • هدیه تبلیغاتی باید زیبا باشد. یعنی در نگاه اول نظر بیینده یا مشتری را به خود جلب کند. در غیر اینصورت مشتری شما حاضر نخواهد شد از آن محصول به صورت رزمره استفاده کند.
  • هدیه تبلیغاتی باید با کیفیت باشد. طبیعتا افراد از استفاده محصولات بنجول دوری میکنند.
  • هدیه تبلیغاتی باید کاربردی باشد. یعنی شما باید نیاز افراد را در نظر بگیرید و محصولی را تهیه کنید که فرد ملزم باشد به صورت روزمره از آن استفاده کند.
  • هدیه تبلیغاتی باید بر اساس سن و جنسیت مشتری تهیه شده باشد در غیر اینصورت جذاب نخواهد بود.

 

نحوه انتخاب لباس تبلیغاتی

حال که با نکات مهم در راستای تهیه هدیه تبلیغاتی آشنا شدیم در این بخش به کاربرد لباس تبلیغاتی میپردازیم. دقت داشته باشید که در تهیه لباس تبلیغاتی تمامی نکات گفته شده را در نظر بگیرید. یعنی لباسی که تهیه میکنید زیبا باشد تا فرد آن را دوست داشته باشد و در طول روزمره از آن استفاده کند. همچنین لباس مورد نظر باید با کیفیت باشد تا فرد بتواند در شرایط مختلف از آن استفاده نماید. همچنین لباس باید با جنسبت فرد مرتبط باشد در انتخاب زنانه یا مردانه بودن لباس و یا سن مشتری نیز دقت کنید تا هدیه شما قابل استفاده باشد. همچنین سایز مشتریان را نیز باید در نظر داشته باشید. اما اگر میخواهید در انتخاب لباس خیلی دچار سردرگمی نشوید بهتر است لباس های اسپرت و فری سایز استفاده کنید. یعنی لباس اسپرت باشد و از لحاظ جنسیت مشکلی نداشته باشد و فری سایز باشد تا بتواند همه سایز افراد را تحت پوشش قرار دهد.

 

انواع لباس تبلیغاتی

بیشتر بخوانید : انواع کلاه تبلیغاتی

 

کاربرد لباس تبلیغاتی

در چندسال اخیر امکان چاپ برروی لباس ها فراهم شده است. همین سبب شد که افراد فعال در زمینه بازاریابی به این فکر کنند که لباس ها نیز میتوانند هدایای بسیار مفیدی در این زمینه باشند و به کاربرد لباس تبلیغاتی پی بردند. از آنجایی که لباس یک پوشش بیرونی است و همواره در معرض دید است بنابراین استفاده از آن به عنوان یک کالای تبلیغاتی میتواند کاملا هوشمندانه باشد. فرض کنید فرد یک الی دو روز در هفته از لباس تبلیغاتی شما استفاده کند. این در حالیست که لوگو یا شعار تبلیغاتی شما برروی آن حک شده باشد. این فرد در طول روز با افراد خانواده خود و افراد جامعه در ارتباط است. همین امر سبب میشود که نام و لوگوی شما به طور مستمر در معرض دید افراد مختلف قرار بگیرد و به نوعی یک تبلبغ همگانی شود. پس اگر شما موفق شوید یک لباس تبلیغاتی زیبا و جذاب تهیه کنید بدون شک تبلیغات موثری را نیز طراحی کرده اید.

 

برای تهیه لباس تبلیغاتی به کجا مراجعه کنیم؟

حال که با کاربرد لباس تبلیغاتی آشنا شدیم لازم است بدانیم که برای تهیه آن به کجا مراجعه کنیم؟ امروزه اکثر چاپخانه ها مجهز به بروز ترین ابزارآلات هستندو این ابزارآلات امکان چاپ برروی بسیاری از اجناس را فراهم میکنند. چوب، شیشه، کاغذ، مقوا، فلز، پارچه و غیره از جمله متریالی هستند که انکان چاپ برروی آنها وجود دارد. حال شما باید ابتدا یک تیشرت یا لباس مناسب را تهیه کنید و آن را به یک چاپخانه معتبر بسپارید. این چاپخانه اگر در کار خود حرفه ای باشد میتواند لوگو یا نماد و شعار شما را به بهترین شکل ممکن و با بالاترین کیفیت و ماندگاری برروی لباس حک کند. حال شما باید لباس ها را به مشتریان خاص خود هدیه دهید و منتظر بازدهی آن باشید. هدایای تبلیغاتی نه تنها باعث جذب مشتری میشوند بلکه سبب افزایش اعتبار شما نزد مشتری و جلب اعتماد آن ها خواهد شد.

 

انواع هدایای تبلیغاتی

اگرچه تا اینجا با کاربرد لباس تبلیغاتی و تاثیر شگفت انگیز آن در جذب مشتری آشنا شدیم اما لازم است بدانید اقلام بسیار زیادی وجود دارند که میتوانند به عنوان هدیه تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال محصولاتی نطیر سررسید های تبلیغاتی، سالنامه های تبلیغاتی، تقویم های تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی، ست هدیه رومیزی، ست هدیه مدیریتی، ست هدیه الکترونیکی، خودکار ها و خودنویس های تبلیغاتی، ماگ تبلیغاتی و غیره جز این محصولات هستند. هر یک از این اقلام به نوبه خود میتوانند یک هدیه تبلیغاتی بسیار مفید باشند و مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان آورند. پس اگر نمیدانید که دقیقا چه نوع محصولی را به عنوان هدیه تبلیغاتی در نظر بگیرید با یک متخصص بازاریاب صحبت مشورت کنید.

 

سخن آخر

در نهایت ما تمام تلاش خود را کردیم به طور کامل و جامعه به کابرد لباس تبلیغاتی بپردازیم. حال این شما هستید که باید بر اساس شرایط، بودجه و نیاز مشتریان خود یک محصول کاربردی را انتخاب کنید و به مشتریان خود هدیه دهید. امید است این مطالب مورد تایید شما قرار گرفته شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *