کاربرد های مختلف زونکن های تبلیغاتی – راهنمای انتخاب نوع زونکن براساس هدف تبلیغاتی

کاربرد زونکن تبلیغاتی

انواع هدایای تبلیغاتی در کسب وکارها

با توجه به انواع مختلف هدایای تبلیغاتی که وجود دارد و هر روزه بر تعداد و نوع آنها اضافه می ‌شود، یکی از گزینه های مناسب برای انتخاب هدایای تبلیغاتی زونکن‌ ها هستند. از لوازم بسیار پرمصرف در اداره‌ ها محسوب می‌ شوند که کمی شبیه کلاسورها هستند. به دلیل کاربرد زونکن تبلیغاتی و کلاسورها، تیم ‌های تبلیغاتی ممکن است در زمان تعیین نوع هدیه تبلیغاتی دچار شک و تردید شوند. در این مقاله درباره کاربردهای این هدایای تبلیغاتی توضیح می دهیم.

 

زونکن‌ های تبلیغاتی چه هستند؟

پوشه‌های بزرگ را زونکن می ‌گویند که در بیشتر شرکت ‌ها، اداره ‌ها و سازمان‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. از وسایل بسیار پرکاربرد در بیشتر اداره ‌ها محسوب شده و برای نظم دادن و بایگانی اسناد و مدارک مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این زونکن‌ ها از جنس مقوا و پلاستیک تولید می‌ شوند و دارای گیره‌ های فلزی هستند که توسط آنها مدارک به صورت مرتب نگهداری می‌ شوند. در اصل کاربرد زونکن تبلیغاتی مرتب کردن و نظم بخشیدن به ورق ‌های کاغذی و مدارک است. جلدها یا همان کاورهای زونکن این امکان را دارند که روی آنها هر طرحی چاپ شود. این طرح‌ ها ممکن است، طرح ‌های تبلیغاتی برند یا لوگوی سازمان ‌ها باشند که برای تبلیغات کسب و کارها انجام می ‌شود.

 

انواع زونکن‌ های تبلیغاتی

زونکن ‌های تبلیغاتی که روی جلد آنها نام برند یا لوگوی سازمان ‌های مختلف نسبت به کاربردی که دارند، چاپ می ‌شود، برای تبلیغات انواع کسب و کارها تولید می ‌شوند. انواع زونکن ‌های تبلیغاتی عبارت ‌اند از:

 

زونکن‌ های تبلیغاتی کلاسیک

از نوع قدیمی‌ ترین زونکن‌ ها به شمار می‌ روند و جنس تولیدی آنها از پی ‌وی ‌سی بوده و روکش‌ های داخل آن از لمینت است. این زونکن‌ ها در ابعاد A3 و A4 تولید و عرضه می ‌شوند.

 

زونکن ‌های فانتزی

این نمونه از زونکن ‌ها تنوع زیادی دارند و بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می ‌گیرند. البته بعضی از این شرکت ‌ها هم از این زونکن ‌ها استفاده می ‌کنند تا هر کدام از مدارک را در زونکن‌ های رنگی متمایزی قرار دهند.

 

زونکن تبلیغاتی پومر

این زونکن‌ ها جلدهای ضخیم و مقوایی دارند که با یک سلفون پوشیده شده و معمولا در ابعاد A4 تولید می ‌شوند. با توجه به تنوع زونکن‌ ها، کاربرد زونکن تبلیغاتی هم بسیار متنوع و مختلف است.

 

زونکن کاوردار

این مدل زونکن‌ ها هم دارای تعدادی کاورهای نایلونی یا سلفون دار هستند که بیشتر برای بایگانی کردن مدارک و سند‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 

زونکن تبلیغاتی روکش کتان

این مدل از زونکن دارای روکشی از جنس کتان است و برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشد، از لبه‌ های فلزی در تولید آن استفاده می ‌شود.

 

انواع زونکن اداری

 

کاربرد زونکن تبلیغاتی

با توضیحاتی که در مورد زونکن و انواع آن داده شد، کمی متوجه کارایی و کاربردهای این ابزار تبلیغاتی شده‌ اید. زونکن ها ابزاری هستند که موجب نظم دادن به مدارک و سندها می‌شوند و به راحتی هم می ‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. البته افراد خلاق استفاده‌ های زیادی از این ابزار می ‌کنند. از نمونه کاربرد زونکن تبلیغاتی به موارد زیر می ‌توان اشاره کرد:

  • بهترین وسیله و جایگزینی برای حفظ و نگهداری از آلبوم یا عکس‌ ها هستند.
  • مناسب ‌ترین وسیله برای نظم دادن و مرتب کردن سی‌ دی ‌هایی که جای مخصوص ندارند، است.
  • وسیله ‌ای برای نگهداری از کاغذها و جزوه‌ های دانشجویان و کنکوری‌ ها است.
  • پوشه‌ هایی هستند، محکم و بزرگ که می‌ توانند برگه ‌ها و برنامه‌ ریزی‌ های روزانه و غیره را منظم و مرتب حفظ کنند.
  • مدرک ‌های مهم و لازم خانه مانند: قبض‌های برق، گاز، آب، رسیدهای اجاره خانه و حتی رسید شارژ ساختمان و … را نگهداری می کنند.

 

انتخاب نوع زونکن بر اساس هدف‌ های تبلیغاتی

زونکن‌ ها از جمله وسایلی هستند که در بیشتر اداره ‌ها، سازمان‌ ها و حتی بهترین شرکت ‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. ابتدا برای تهیه این ابزار باید بدانید که برای هدف‌ های شخصی استفاده می ‌شود یا به عنوان هدایایی تبلیغاتی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. کاربرد زونکن تبلیغاتی بسیار متنوع است و مانند سررسیدها در تبلیغات بسیار تاثیرگذار هستند. هر کدام از شرکت‌ ها و اداره‌ ها از انواع مختلف این زونکن‌ ها طبق هدف تبلیغاتی که دارند، استفاده می کنند که این کاربردها عبارت ‌اند از:

  • به دلیل شناخته‌ تر شدن و اهمیت دیده شدن برند و نام تجاری بعضی از این محصولات برای آگاهی و معرفی محصولات و خدمات ارائه شده کاربرد دارند.
  • استفاده از این زونکن‌ ها در نگهداری مدارک و بایگانی کردن آنها مانند: مدارک هویتی کارمندان، نامه‌ها، سندهای قراردادها و کاری و … رایج است.
  • توسط این ابزارمرتب کردن و سازماندهی مدارک و سندها راحت ‌تر و ساده ‌تر انجام می ‌شود.
  • بیشتر دانشجویان و دانش آموزان هم برای حفظ مطالب و جزوه‌ های درسی از آن استفاده می‌ کنند. هر کدام از این زونکن ‌ها برای کاربردهای خاصی طراحی و تولید می‌ شوند و هدف خاصی از تبلیغات دارند.
  • برای ارائه رزومه کاری، بروشور محصولات، بیشتر شرکت‌ ها از این زونکن ‌ها استفاده می‌ کنند و مانند یک کارت ویزیت در سایز بزرگ برای مشتری به کار می ‌رود. کاربرد زونکن تبلیغاتی در بیشتر کسب و کارها مشخص بوده و دارای مزایای زیادی است.

چرا زونکن‌ های تبلیغاتی اختصاصی چاپ می‌ شوند؟

گفته شد که کاربرد زونکن تبلیغاتی بسیار متنوع و مختلف است؛ ولی عمده کار آن حفاظت از اسناد و مدارک بوده و می ‌توان انواع کاغذها را در آن قرار داد. در طول زمان امکان زیاد شدن مدارک و اسناد و کاغذها وجود دارد که اگر به درستی بایگانی نشوند، امکان گم شدن آنها می‌ رود. با اینکه می ‌توان با زونکن ‌های عمومی نیازهای هر کسب و کاری را رفع کرد؛ ولی به دلایلی زونکن ‌های تبلیغاتی اختصاصی هم چاپ می ‌شوند. این دلایل عبارت ‌اند از:

شناخته شدن

زمانی که مدارک و سندهای خود را در یک زونکن اختصاصی قرار می‌ دهید، همه افراد آن را می ‌شناسند و امکان استفاده نادرست از آنها کاهش پیدا می ‌کند.

 

برندینگ با زونکن تبلیغاتی

با طراحی و چاپ زونکن ‌های اختصاصی می ‌توان کلاس و پرستیژ برند خود را بالا برده و حفظ کرد. هر فردی که به بایگانی شما مراجعه می ‌کند و این زونکن ‌های اختصاصی را مشاهده می ‌کند، اطمینان دارد که شما برای تمام جزئیات برند سازی اهمیت قائل هستید.

 

استفاده زونکن تبلیغاتی برای تبلیغات

زمانی که کالا یا محصولی را به مشتریان خود ارائه می‌ کنید، به جای اینکه مدارک و اسناد را از گوشه کنار میز خود جمع و عرضه کنید، داخل یک زونکن یا کلاسور اختصاصی قرار می‌ دهید. با نظم و هماهنگی اطلاعات لازم را ارائه می ‌دهید و با این کار مشتری تحت تاثیر قرار می‌ گیرد و به مشتری همیشگی تبدیل می‌ شود.

 

امکان ارائه زونکن به عنوان یک هدیه تبلیغاتی

یک کاربرد زونکن تبلیغاتی ارائه کردن آن به عنوان هدایای تبلیغاتی است. زیرا اغلب کسب و کارها از این زونکن ‌ها به طریق هوشمندانه استفاده می‌ کنند و به عنوان هدیه تبلیغاتی به مشتریان خود ارائه می‌ کنند. حتی وسایل یا مطالب مورد نیاز مخاطب را درون این ابزار قرار می ‌دهند و به مشتری ارائه می ‌کنند که بسیار کاربردی است.

 

جلد زونكن تبلیغاتی

 

کلام آخر

در این مطلب در مورد کاربرد زونکن تبلیغاتی و انواع زونکن‌ ها مطالبی بیان شد. این زونکن‌ ها را به عنوان هدایای تبلیغاتی بیشتر کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌ دهند تا برند خود را تبلیغ کنند. امید است این مقاله از جوپنزا برای شما عزیزان جذاب بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *