کاربرد بج سینه در معرفی و کلاس یک کسب و کار

کاربرد بج سینه

انواع تبلیغات در کسب و کار

در دنیای کسب و کارها و برندینگ از یک قطعه با جنس فلز طرحی را می ‌سازند و پوشش سازمانی در جلسه‌ های رسمی و اتفاقات مشابه دیگر از آن استفاده می ‌شود که به آن بج سینه می ‌گویند. این قطعه فلز نشان دهنده لوگو و نشان تجاری برند است که به طور ویژه سفارش و ساخته می ‌شود تا در اختیار مدیرها و دیگر افرادی که رده ‌های ارشد در برند دارند، قرار بگیرد. کاربرد بج سینه نسبت به رتبه و رده‌ های سازمانی افراد از رنگ و شکل متفاوتی برخوردار است و در قسمت سمت چپ سینه نصب می ‌شود. در لباس مردانه روی یقه کت و در بانوان روی یقه یا مقنعه و در برخی از مواقع در بالای آستین نصب می ‌شود.

 

بج سینه چیست؟

قطعه فلزی طراحی شده توسط بعضی از برندها است که به آن گل سینه، نشان سینه، بج کت، پلاک سینه و… گویند. یک وسیله تبلیغاتی بوده و حتی می ‌توان گفت تشریفاتی محسوب می ‌شود که سازمان یا گروه‌ های مرتبط با آن یا ارگان ‌ها را معرفی می ‌کند. مدیران و افراد این مجموعه کاری در محیط ‌های کاری، اداری و حتی جلسه‌ ها و همایش ‌های خود از این نماد یعنی بج سینه استفاده می‌ کنند. کاربرد بج سینه امروزه به عنوان یک وسیله و ابزار برای معرفی شخص یا شرکتی که فرد در آن فعالیت دارد، است؛ یعنی ارتباطی بین شخصی که این نشان را در سینه دارد و برند معرفی کننده شرکت وجود دارد.

این نوع تبلیغات صامت هستند که محصولی با ارزش و شیک به شمار می ‌آیند. این بج سینه badge در ابعاد کوچک واز  آلیاژهای فلزی مانند: برنج، مس یا ترکیبی از فلزات ساخته می ‌شود. کاربرد بج سینه در نمایشگاه‌ ها، شرکت‌ ها و سمینارها است که باعث هماهنگی کارمندان می ‌شود و از هدایای تبلیغاتی کاربردی و مفید هم محسوب می ‌شود.

 

معرفی انواع بج سینه

این پلاک های سینه یا گل سینه که با اسم ‌های متفاوتی شناخته می ‌شوند، دارای تنوع در طرح، مدل و حتی جنس هستند. از انواع بج سینه می ‌توان به بج پلاستیکی، فلزی، بج سینه پلی استری، چرمی و پارچه ‌ای اشاره کرد. نوع بج سینه پلی استری که از جنس برنج ساخته می ‌شود، از دیگر نمونه بج ها زیباتر است و حتی شفافیت و دارای تنوع در رنگ است. نوع ارزان ‌تر، بج سینه پلاستیکی است که از جنس پلکسی گلس تولید می ‌شود. البته دسته ‌بندی انواع بج سینه متفاوت است که شامل موارد زیر می شود:

 

بج سینه براق و مات

در این روش تبلیغات طرح انتخاب شده به صورت براق تولید می ‌شود. پس زمینه و دیگر قسمت ‌های این بج مات و کدر طراحی شده است که باعث می ‌شود برند و نام تجاری بیشتر در ذهن ‌های کاربران باقی بماند.

 

بج ریخته ‌گری

این نوع پلاک سینه دو نوع متفاوتی دارد که از جنس برنج و سرب تهیه می ‌شود و توسط قالب شکل می‌ گیرد. وزن این پلاک نسبت به جنسی که دارد، بیشتر است و می ‌توان لوگوی مورد نظر را در روی آن برجسته‌ تر نشان داد.

 

بج رنگی

این بج سینه یکی از زیبا ترین مدل‌ ها و جدیدترین آنها محسوب می ‌شود که از جنس برنج تولید می ‌شود. طرح برند روی آن به روش رنگی چاپ می ‌شود که روش جدیدی در تبلیغات کسب و کار است.

 

بج پلکسی یا مولتی استایل

این گل سینه کم وزن و سبک بوده و طرح لوگو یا برند را به روش حکاکی با لیزر یا برش لیزری روی این بج حک می‌ کنند که به راحتی روی لباس نصب می ‌شود.

 

بج آلومینیومی آنادالیز

یکی از جدیدترین و می ‌توان گفت به روزترین نوع بج سینه است که تاثیر و کاربرد بج سینه در تبلیغات را کامل مشخص می‌کند. طرحی جذاب و خاص دارد که می ‌توان به صورت رنگی و دیجیتال آن را روی بج حک کرد.

 

اهمیت استفاده و تاثیر برندینگ بج سینه در کسب و کار

امروزه با توجه به افزایش کسب و کارهای جدید و رقابتی که وجود دارد، به موضوع برندینگ توجه زیادی می ‌شود و یکی از روش ‌های موثر در گسترش و رشد آن انجام دادن برندینگ توسط روش‌ های جدید و مناسب است. طوری که لوگو و نشان برند را با شکلی آراسته به مخاطبین معرفی کند که در اینجا نقش و کاربرد بج سینه بسیار اهمیت پیدا می‌ کند. بج های سینه ظریف و زیبا هستند.

تاثیر بج در مشتریان و مخاطبین موجب دوام پیدا کردن تصویر ذهنی از برند می‌ شود و برندسازی در این شرکت و سازمان به درستی انجام می ‌گیرد. بج سینه بیشتر در محیط‌ های کاری، رسمی و اداری مورد استفاده است که معمولا در سخنرانی‌ ها، همایش ‌ها و … برای معرفی برند یک سازمان یا شرکت مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این نماد با ظرافتی که دارد، به افراد حس شخصیت، رسمیت و اعتبار می ‌بخشد. دیگر کاربرد بج سینه هویت بصری آن است که تصویری از نماد و المان یک مجموعه در ذهن‌ ها ایجاد می‌ کند و ابزاری تبلیغاتی در کسب و کارها و برندها معرفی می ‌شود.

 

کاربرد نشان سینه

با نصب این بج سینه روی لباس موجب یک اتحاد ظاهری بین کارکنان سازمان‌ ها و شرکت‌ ها می‌ شوید. حتی موجب بهتر دیده شدن برند با شکل زیبا و کامل در بین افراد دیگر است که موجب یک تصویر ذهنی همیشگی در مخاطب می‌ شود و بسیار تاثیرگذار است. از کاربرد بج سینه می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • تبلیغات برای شرکت‌ها و سازمان‌ها
  • محیط‌های اداری
  • معرفی نشان تجاری و لوگوی برند
  • جلسه‌های رسمی
  • سخنرانی‌ها و همایش‌ها
  • ایجاد هویت بصری در مخاطب

 

انواع بج سینه تبلیغاتی

 

 

مزایای استفاده از بج سینه

هر روش تبلیغات در کسب و کارها دارای یک سری مزیت ‌ها و معایبی است که در این مطلب به مزایا و کاربرد بج سینه در تبلیغات اشاره می‌کنیم:

 

تبلیغ مستقیم

بج های سینه از ابزارهای تبلیغاتی مستقیم به شمار می ‌آیند؛ زیرا در معرض دید همه مخاطبین هستند. با نصب آن روی لباس و عبور و مرور زیاد، در دید مشتریان موجب جلب توجه شده و یک ارتباط مستقیم با مخاطب برقرار می ‌کند.

 

اثربخشی بالا

به دلیل اینکه این ابزار تبلیغاتی روی لباس نصب می ‌شود و بیشتر در دید دیگر افراد قرار می ‌گیرد، اثربخشی زیادی در تبلیغات دارد.

 

بالا رفتن شناخت برند

با توزیع کردن بج‌ ها و آگاهی از کاربرد بج سینه در تبلیغات در فرایندهایی مانند: کنفرانس یا مکان‌ های مختلف می ‌توان معرفی و شناخت از برند را افزایش داد. زیرا افراد با دیدن مکرر این بج سینه به طور طبیعی با لوگو و برند شما آشنا می ‌شوند که موجب تقویت آن هم می ‌شود.

 

شناسایی برند

با طراحی و ساخت بج سینه می ‌توان هویت، نشان تجاری و برند خود را بسیار بیشتر به نمایش گذاشت. زیرا اجزای هویتی، لوگو و حتی نام برند که در این ابزار تبلیغاتی قرار گرفته که به شناخت بیشتر برند کمک می‌ کنند.

 

هزینه کم

کاربرد بج سینه در تبلیغات نسبت به روش ‌های دیگر دارای هزینه کمتری است. زیرا تولید و طراحی این پلاک ‌های سینه کار راحتی بوده و با هزینه کم می ‌توان تعداد بیشتری از آنها را تولید و توزیع کرد.

 

کلام آخر

کاربرد بج سینه به عنوان یکی از ابزارهای جانب و رایج که در لباس، کت و پالتوها است که یک روش زیبا و عملی معرفی برند و هویت شخصی شناخته می شود. می ‌توان با رعایت نکات مهم در ساخت و طراحی آن به کیفیت و جذابیت آن افزود و توجه مخاطبین بیشتری را جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *