معرفی ۶ تا از بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی | تقدیر از همکاری و پشتیبانی

هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رقابت‌های شرکت‌ها و برندها با هم یکی از هوشمندانه ترین روش‌ها در حوزه بازاریابی و تبلیغات، توجه به نیازهای مخاطبان است. خصوصا اگر قصد داشته باشیم تا برای قشر مهندسین یک هدیه نفیس تهیه نماییم. در این مقاله از وب‌سایت جوپنزا به معرفی بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی- تقدیر از همکاری و پشتیبانی می‌پردازیم.

به‌طور کلی هدایای تبلیغاتی مهندسی در گروه  مهندس در رشته‌های مختلف باهم تفاوت دارد. از جمله هدایای تبلیغاتی ویژه مهندسی می‌توان به ماشین حساب مهندسی، چراغ قوه، متر تبلیغاتی یا هدایای دیجیتالی مثل هندزفری و اسپیکر اشاره کرد. همان‌طور که عنوان شد امروز استفاده از روش هدایای تبلیغاتی در مبحث بازاریابی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله می‌خواهیم تا به معرفی بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی- تقدیر از همکاری و پشتیبانی بپردازیم، پس در ادامه با جوپنزا همراه باشید.

 

فهرست مطالب در این مقاله

 • هدایای تبلیغاتی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
 • هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی
 • انواع هدایای مهندسی تبلیغاتی
 • نتیجه گیری

 

هدایای تبلیغاتی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

هدایای تبلیغاتی درواقع اقلامی محسوب می‌شوند که منقش به آرم، نشان و شعار یک برند یا کسب و کار هستند. درواقع این هدایا به‌واسطه شرکت‌ها و سازمان‌ها تهیه می‌شود و به صورت رایگان برای مخاطبان، پرسنل و مشتریان یک شرکت توزیع می‌گردند. به‌طور معمول شرکت‌ها از اقلام تبلیغاتی بیشتر جهت معرفی کسب و کارشان، آشنایی بیشتر مردم با برند، محصولات و خدمات آن‌ها بهره می‌برند. در حقیقت این هدایا برای ارتباط بیشتر با بازار هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله کاربردهای هدایای تبلیغاتی می‌توان به موارد مهم زیرا اشاره کرد که عبارتند از:

 • معرفی برند و کسب‌وکارها به مخاطبان
 • معرفی محصولات و خدمات شرکت یا سازمان به مشتریان
 • افزایش مشتریان یک کسب و کار
 • بالا بردن فروش محصولات و خدمات یک شرکت یا برند
 • بازاریابی و جلب‌توجه مشتریان به‌واسطه تاثیر هدایای تبلیغاتی

 

هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی

به‌طور کلی هدایای تبلیغاتی از اهمیت ویژه‌ای در مبحث بازاریابی برخوردار است که با درج نام و لوگوی مدنظر می‌توان آگاهی بیشتری به مخاطبان از کسب و کار یا خدمات یک شرکت داد. درواقع ما برای خرید هدایای تبلیغاتی در ابتدا باید نیازهای ضروری مخاطبان را در نظر بگیریم؛ سپس مناسب‌ترین هدیه تبلیغاتی را انتخاب نماییم.

در ادامه مقاله به معرفی بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی می‌پردازیم.

 

انواع هدایای مهندسی تبلیغاتی

همان‌طور که در مطالب بالا عنوان شد، باتوجه به اینکه این امروزه هدایای تبلیغاتی بهترین روش در حوزه بازاریابی محسوب می‌شود که در معرفی برند به مخاطبان نقشی موثر دارد.

 

۱. ماشین حساب تبلیغاتی

امروزه در زندگی عموم افراد با اعداد و حساب در طول روز سر و کار دارند. درواقع اکثریت اشخاص بدون استفاده از ماشین حساب قادر به حساب نمودن برخی از محاسبات نیستند. از طریق ماشین حساب می‌توان ریز تا درشت‌ترین ارقام را به‌راحتی در کمترین زمان ممکن محاسبه نمود. این ماشین‌های تبلیغاتی وسیله‌ای مناسب به عنوان هدیه در مدارس، دانشگاه ها و شرکت های مهندسی به‌شمار می‌روند.

 

ماشین حساب تبلیغاتی

 

۲. چراغ قوه تبلیغاتی

در کل جعبه ابزار و چراغ قوه یکی از مناسب‌ترین هدایای تبلیغاتی مهندسی محسوب می‌شود که برای مشاغل فنی بسیار ضرورت دارد. مثلاً افراد شاغل در حوزه مکانیک خودرو از مهم‌ترین استفاده کنندگان این هدایای تبلیغاتی هستند. هم‌چنین شرکت‌های که به دنبال هدایای تبلیغاتی مقرون به صرفه و کاربردی هستند، می‌توانند از جعبه ابزار و چراغ قوه برای بازاریابی استفاده نمایند.

 

۳. لوازم اداری تبلیغاتی

لوازم اداری تبلیغاتی به حوزه بازاریابی ابزار بسیار کاربردی محسوب می‌شوند. درواقع این لوازم از وسایل ضروری روزمره مهندسان و کارمندان است که با تهیه آن کسب و کار شما در همه روزه جلوی چشمان مخاطبان خاص خود ماندگار می‌شود. از بارزترین لوازم اداری تبلیغاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگه یادداشت کاغذی
 • فولدر چرمی
 • انواع ست‌های لوازم اداری شامل خودکار، سررسید و مواردی از این قبیل
 • دفترچه یادداشت
 • تقویم تبلیغاتی
 • موس تبلیغاتی
 • فلش تبلیغاتی

 

۴. خط کش تبلیغاتی

خط کش تبلیغاتی درست همانند دیگر ابزار مهم در این راستا، از وسایلیاست که مهندسان نقشه کش با آن سروکار دارند. درواقع خط کش‌ها در اندازه‌های 20 تا 30 سانتی‌متر در با جنس‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند. خط کش تبلیغاتی از تنوع زیادی برخوردار بوده و جزو هدایای مناسبی برای مهندسان محسوب می‌شود. هم چنین شما می‌توانید در کنار این خط کش‌های تبلیغاتی ابزاری کاربردی دیگر چون گونیا، نقاله که از جنس پلاستیک نرم و غیرقابل شکستن هستند را در تنوع رنگی مختلفی تهیه و به مهندسان نقشه کشی هدیه دهید.

 

۵. هارد تبلیغاتی

شما می‌توانید در مواردی خاص از هارد تبلیغاتی به هدیه برای مشتریان شرکت های مهندسی استفاده نمایید. البته این در مواردی است که مخطبان شما محدود و ویژه باشند، در غیر این صورت برای تعداد بالا مقرون به صرفه نخواهد بود. همان‌طور که می‌دانید مهندس‌ها پروژه‌های زیادی در دست دارند و نگهداری تمام اطلاعات روی لپ تاپ روش امنی برای آن‌ها محسوب نمی‌شود. به مجب این امر خرید یک هارد تبلیغاتی برای ذخیره سازی اطلاعات مهندسان و یا یک پشتیبانی انتخابی بسیار مناسب است.

 

۶. مودم تبلیغاتی قابل حمل

به‌طور کلی یک عموم مهندسان در طول روز بیشتر از هر شخص دیگری با اینترنت سر و کار دارد. درواقع هر روز آن‌ها بر حسب تخصص خود سایت‌های خبری و تکنولوژی زیادی مورد بررسی قرار می‌دهند تا از اطلاعات روز دنیا باخبر شوند. البته شاید با خود بگویید که اینترنت گوشی و یا ای دی اس ال هم کار را  برای آن‌ها راحت می‌کند، ولی مودم قابل حمل برای این افراد شاید از لحاظ سرعت در اولویت قرار گیرد.

از دیگر هدایای تبلیغاتی برای شرکت های مهندسی می توان به موارد رایج زیر اشاره کرد:

 • ست مدیریتی مهندسی
 • هدایای الکترونیکی تبلیغاتی
 • هدایای تبلیغاتی چرم

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی پرداختیم. به این نکته نوجه داشته باشید که در هدایای تبلیغاتی کیفیت محصولات را همیشه در اولویت قرار دهید تا از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار باشند. درواقع زمانی که این هدایای تبلیغاتی که برند کسب و کار شما روی آن درج شده باشد، با توجه به طول عمر و کاربردی که دارند، بیشتر جلوی چشم مخاطبان قرار می‌گیرند.

امید است مقاله معرفی بهترین هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی- تقدیر از همکاری و پشتیبانی برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه هدایا برای مشتریان شرکت های مهندسی با ما در وب‌سایت جوپنزا به اشترک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *