اهمیت هدایای تبلیغاتی برای جذب مشتری در نمایشگاه ها + تاثیر آن در تبلیغات

هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه

یکی از روش های کاربردی در بازاریابی استفاده از هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه هاست. هدایای تبلیغاتی خود به تنهایی یک روش موثر و مفید در دنیای تبلیغات و بازاریابی محسوب میشوند‌. حال اگر این هدایا در مراسمات و شرایط خاصی نظیر نمایشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد تاثیر آن چند برابر خواهد شد. هدایای تبلیغاتی این امکان را میدهد که افراد با شما ارتباط نزدیکی پیدا کنند چرا که شما بدون هیچ هزینه ای هدیه ای زیبا و چشم نواز را به آن ها اهدا کرده اید. پس برای تبلیغات کسب و کار خود ابتدا یک رویداد را مورد هدف قرار دهید و برای آن روزداد هدایای تبلیغاتی ویژه و زیبایی را در نظر بگیرید. با این کار بدون شک میتوانید مشتریان بسیار زیادی را به کسب و کار خود جذب نمایید.

 

هدایای تبلیغاتی چه کاربردی دارند؟

 همانطور که گفته شد استفاده از هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه ها میتواند تاثیر بیشتر و چشمگیر تری در جذب مشتری داشته باشد. اما ابتدا باید بدانیم هدیه تبلیغاتی چه کاربردی دارد؟ درواقع هدایای تبلیغاتی از جمله سیاست های دنیای بازاریابی و برندینگ بوده که از آن برای پیشرفت بیزینس ها و کسب و کارهای مختلف استفاده میشود. این هدیه میتواند به مشتریان خاص، همکاران و حتی افراد مجموعه اهدا شود و برای همیشه در فکر و ذهن این افراد حک شود. دقت داشته باشید که اگر توان خرید هدایای تبلیغاتی گران قیمت را ندارید و یا در کل نمیخواهید در این زمینه زیاد هزینه کنید اصلا اشکالی ندارد. حتی هدایای قیمت مناسب و ارزان هم میتوانند گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغات باشند. حال در ادامه مقاله بیشتر به بیان این مسئله خواهیم پرداخت، چنانچه مایل هستید تا انتها با ما باشید.

 

هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه ها

اگر قصد شرکت در یک ایونت یا نمایشگاه مهم را دارید در اولین اقدام هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه تهیه کنید. نمایشگاه یک فرصت ویژه برای جذب مشتری از تمامی اقشار جامعه است. در نمایشگاه ها افراد مختلفی برای بازدید از غرفه ها در محل حضور دارند. اینجاست که شما میتوانید با اقدامی هوشمندانه این افراد را به کسب و کار خود جذب کنید. شما میتوانید با اهدای یک هدیه، هرچند کوچک دل مشتریان را به دست آورید و در فکر و ذکر آن ها حک شوید. حال آنکه هدایای تبلیغاتی حامل لوگوی تبلیغاتی شما هستند بنابراین شما موفق شده اید یک مبلغ سیار را استخدام کنید تا افراد مختلف  به همراه خانواده و دوستانشان را تحت تاثیر قرار دهید. نمایشگاه یک فرصت است تا شما مستقیما با مردم ارتباط برقرار کنید و از ویژگی های خدمات و یا محصول و کالای خود با آنان صحبت کنید. پس دست بکار شوید و از همین الان برای نمایشگاه ها برنامه ریزی کنید.

 

اهمیت گیفت تبلیغاتی در برند سازی

در این بخش از مقاله هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه، به موضوع برند سازی به کمک هدایای تبلیغاتی میپردازیم. هیچ یک از ما نمیتوانیم منکر این موضوع شویم که هدیه گرفتن باعث ایجاد حسی خوشایند در ما میشود. حال شما تصور کنید یک فرد از برند محبوبش یک هدیه هرچند کوچک دریافت کند. این هدیه میتواند تاثیر عجیبی بر اعتماد مشتری داشته باشد و تا همیشه در ذهن کی حک شود. این نکته را آویزه گوشتان کنید،  پیشرفت یک برند تنها از طریق رضایت مشتریان و معرفی شدن آن برند توسط مشتریان امکان پذیر است. پس اگر میخواهید در کسب و کار خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید ابتدا اعتماد مشتریان را به خود جذب کنید، کاری کنید که مشتری اعتبار کسب و کار شما به وضوح لمس کند. با این کار شما میتوانید در کمترین زمان بیشترین جذب مشتری را داشته باشید. اما در کل زمان، بهای اعتبار است. یعنی برای آنکه بتوانید در میان مردم اعتبار و اعتماد کسب کنید باید صبر داشته باشید.

 

 

گيفت نمايشگاهي

 

چه هدایایی در جذب مشتری موثر است؟

 

برای تهیه هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه باید به چند نکته توجه کنید.

 

  • هدیه شما باید کاملا کاربردی باشد: یعنی لازم است هدیه ای تهیه کنید که به شدت کاربردی باشد و افراد در طول روز مرتبا از آن استفاده کنند. با این اتفاق فرد به طور مرتب در معرض هدیه شما و لوگوی تبلیغاتی شما قرار میگیرد. چه بسا اطرافیان فرد نیز متوجه لوگو و هدیه شما خواهند شد.

 

  • هدیه باید زیبا باشد: طبیعتا هرچقدر یک هدیه زیبا تر باشد احتمال علاقه مشتری نسبت به آن بیشتر خواهد شد. در نتیجه احتمال استفاده روزمره از آن نیز بالا تر میرود. پس به زیبایی ظاهری هدیه نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

 

  • اسپرت باشد: از آنجایی که در نمایشگاه خانم ها و آقایان و حتی بچه ها و افراد مسن حضور دارند بهتر است از هدایای استفاده کنید در بین افراد مشترک هستند. یعنی هدیه تفکیک جنسی و سنی نداشته باشد و همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

 

 

گیفت تبلیغاتی برای همایش یا سمینار

شما به عنوان یک کارفرما یا بیزنیس من یا بیزینس وومن میتوانید علاوه هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه، برای همایش و سمینار های مختلف نیز هدیه تهیه کنید. شما میتوانید با هر بودجه و توان مالی یک مقدار مشخصی هدیه خریداری کرده و برای چاپ لوگو آن را به چاپخانه بسپارید. سپس در همایش های مختلف این هدایا را به مردم هدیه دهید. در کل هرجایی که افراد زیادی در آن تجمع داشته باشند  مشتری هدف شما نیز در آنجا حضور دارد. پس این دورهمی ها و جشنواره ها را هیچ گاه از دست ندهید. چرا که در این شرایط میتوانید مشتریان بسیار زیادی را به خود و کسب و کارتان جذب نمایید.

هدایایی که میتوانید در این مراسمات استفاده کنید:

 

سخن آخر

امید است از مطالب گفته شده در این مقاله لذت کافی برده باشید. تلاش ما بر این بود که با  هدایای تبلیغاتی برای نمایشگاه و تاثیر آن در جذب مشتری آشنا شوید. چه بسا همین روش های تبلیغاتی ساده میتوانند تاثیر شگفت انگیزی در پیشرفت کسب و کار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *