تفاوت نمایشگاه های بین المللی و محلی + نکات مهم در پکیج های بین المللی

نکات پکیج نمایشگاه بین المللی

سالانه نمایشگاهای بین المللی و محلی زیادی در کشور برگزار میشوند که برگ برنده هر بیزینس در آگاهی بودن از نکات پکیج نمایشگاه بین المللی است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم مقاله ای ترتیب دهیم که در آن‌نکات مهم را در این زمینه بازگو کنیم. پس چنانچه شما به عنوان یک‌ کارفرما قصد راه اندازی نمایشگاه دارید این مطالب میتواند به شما کمک شایانی داشته باشد. طبیعتا پکیج ها و هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند. پس با ما باشید تا بیشترین پیشرفت را در کسب و کار خود داشته باشید.

 

نمایشگاه چیست؟

پیش از آنکه به نکات پکیج نمایشگاه بین المللی بپردازیم لازم است با واژه نمایشگاه بیشتر آشنا شوید. طبیعتا تا شما با واژه نمایشگاه آشنا نشوید نمیتوانید باقی مباحث و توضیحات را متوجه شوید. واژه نمایشگاه به مکانی اطلاق میشود که در آن خدمات، کالا، تکنیک های خاص و جدید، هنر و نوآوری ها برای مردم نمایش داده میشوند. در این راستا تولید کنندگان و خالقان ایده از نمایشگاها برای معرفی خدمات و کالای خود به مردم استفاده میکنند. جالب است بدانید پس از انقلاب صنعتی برگزاری نمایشگاه به شیوه امروزی در انگلستان شروع شد و پس از قرن بیستم گسترش یافت. امروزه نیز این کار به یکی از ارکان های اصلی و مهم در بازاریابی و فعالیت های بازرگانی تبدیل شده است. بنابراین امروزه شاهد برگزاری تعداد زیادی از نمایشگاه های محلی و بین المللی هستیم. در بخش بعدی مقاله به توضیح بیشتری در زمینه نمایشگاه های محلی و بین المللی میپردازیم. با ما باشید:

 

تفاوت نمایشگاه های محلی و بین المللی

در بخش بعدی مقاله به معرفی نکات پکیج نمایشگاه بین المللی میپردازیم. اما در اینجا لازم است فرق نمایشگاه های محلی و بین المللی گفته شود. نمایشگاه محلی به نمایشگاهی گفته میشود که صرفا به منظور جذب مشتری داخلی صورت میگیرد. این قبیل نمایشگاه ها همه ساله در شهرهای مختلف و در یک محل خاص برگزار میشود. برای مثال پوشاک بهاره که همه ساله اسفند ماه برگزار میگردد. اما نمایشگاه بین المللی به نمایشگاهی گفته میشود که در آن تولید کنندگان سعی میکنند کالا و خدمات خود را برای مشتریان خارجی به نمایش بگذارند. هدف اصلی این نمایشگاه ها صادرات و فروش محصولات به مشتریان خارج از کشور است. بنابراین اگر افراد موفق شوند برای خود مشتریان خارجی جذب کنند قطعا سود زیادی نصیبشان خواهند شد.

 

اصول پکیج نمایشگاهی بین المللی

 

پکیج نمایشگاه بین المللی

یکی از اقداماتی که باید هر فروشنده و غرفه دار در نمایشگاه های بین المللی انجام دهد تهیه و اعمال نکات پکیج نمایشگاه بین المللی است. در این اقدام لازم است دارندگان غرفه یک پکیجی را به منظور معرفی محصول یا خدمات خود به توریستان هدیه دهند. لازم این پکیج ها به شکل دوزبانه فارسی_انگلیسی باشد تا افراد خارجی بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از این پکیج به دست آورند. اما چه محصولاتی در این پکیج جا میگیرند؟

 

  • ارائه یک بروشور به صورت دوزبانه که در آن محصول و خدمات معرفی شده باشند.
  • ارائه یک کارت ویزیت به صورت دوزبانه که افراد بتوانند در صورت نیاز نیاز با شما تماس بگیرند. دقت داشته باشید که حک آدرس آیمیل در کارت ویزیت الزامی است.
  • در صورت تمایل قرار دادن یکی از محصولات در پکیج به منظور آشنایی بیشتر مشتری با محصول.

 

کاربرد پکیج نمایشگاه بین المللی

رعایت نکات پکیج نمایشگاه بین المللی به صورت استاندارد و کامل این امکان را به شما میدهد که مشتریان خارجی زیادی را به خود جذب کنید. اگر این پکیج شما از هر نظر کامل باشد بدون شک شما متوجه تاثیر آن در جذب مشتری خواهید شد. یک پکیج هوشمندانه به شکل عجیبی میتواند مشتریان را به خود جذب کند و سبب اعتماد آنان به کسب و کار شما شود. مثلا اگر شما تولید کننده زعفران باشید میتوانید پکیجی به شرح زیر تهیه نمایید:

 

  • سفارش و تهیه یک پکیجینگ با کیفیت و زیبا و جذاب

 

  • قرار دادن یک بسته زعفران اعلا و با کیفیت در پکیج

 

  • قرار دادن یک بروشور دوزبانه و شرح نحوه تولید زعفران، خواص زعفران و معرفی سایر محصولات

 

  • قرار دادن یک کارت ویزیت دوزبانه که در آن اسم و آدرس کارخانه، شماره تماس و آدرس ایمیل به طور کامل شرح داده شده باشد.

 

دقت داشته باشید که هرچقدر پکیجینگ، بروشور، کارت ویزیت و نمونه زعفران از کیفیت بیشتری برخوردار باشد مشتریان بیشتری یه خود جذب خواهید کرد.

 

رنگ ها در طراحی پکیج

جالب است بدانید که رنگ ها در نکات پکیج نمایشگاه بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از طرفی رواشناسی رنگ و شناخت رنگ های مکمل میتوانند تاثیر بسزایی در این زمینه داشته باشند. در همین راستا به معرفی چندی از رنگ های مکمل و موثر میپردازیم:

 

۱۰ طیف رنگ مناسب برای طراحی

۱-ابی دریایی و سبزنعنایی

۲-هلویی و پرتغالی

۳-خردلی و بِژ

۴-مشکی و لیمویی

۵-صورتی و طوسی

۶-نارنجی و سبز

۷-قرمز و مشکی

۸-صورتی و ابی

۹-سبز سدری و سفید

۱۰- قهوه ای و کرم و اجری

 

سخن آخر

امیدواریم تا اینجا به طور کامل با مبحث  نکات پکیج نمایشگاهی بین المللی آشنا شده باشید. حال چنانچه شما به عنوان یک کارفرما قصد راه اندازی یک غرفه در نمایشگاه بین المللی را دارید باید به تمامی نکات گفته شده توجه کنید. علاوه بر این مقاله لازم مطالب بسیار زیادی را در این زمینه مطالعه کنید و از متخصصان و بازاریابان حرفه ای نیز کمک بگیرید. تنها در این صورت است که میتوانید پس از پایان نمایشگاه به تا حد زیادی به اهداف خود رسیده باشید. راه اندازی یک کسب و کار و موفقیت در آن یک مسیر بسیار طولانی و پر از فرازو نشیب است. اگر در این مسیر صبور باشید و از متخصصین آن حوضه کمک بگیرید و تمامی تلاش خود را در آن داشته باشید بدون شک موفق خواهید شد. دقت داشته باشید هیچ موفقیتی یک روزه حاصل نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *