با مهمترین نکات ساخت تندیس آشنا شوید + انواع آن ها

نکات ساخت تندیس

تندیس تبلیغاتی یکی از راه های موثر در دنیای بازاریابی است. از این رو ما در اینجا به نکات ساخت تندیس می پردازیم. درکل تندیس های تبلیغاتی برای اهداف خاص و ویژه ای طراحی و تولید می شوند. تندیس ها اگرچه برای مشتریان کاربرد خاصی ندارند اما می‌توان از آن ها یک استفاده ویژه و منحصر به فرد داشت به گونه ای که مشتریان را تشویق به نگهداری از تندیس کرد. تندیس ها در طرح ها و شکل های گوناگون ساخته و تولید می شوند. همچنین آن‌ها دارای مواد و متریال مختلفی هستند که بسته به سفارش مشتری ساخته و پرداخته می شوند. حال اگر شما صاحب یک کسب و کار یا بیزینس هستید این مقاله برای شماست. امیدواریم از مطالب این مقاله برای رسیدن به موفقیت و جذب مشتری استفاده نمایید تا به راحتی بتوانید به ساخت تندیس دست در خانه و یا ساخت مجسمه گچی در خانه یا کارگاه بپردازید.

ساختار تندیس های تبلیغاتی چگونه است؟

در بخش بعدی مقاله به نکات ساخت تندیس می پردازیم. اما تندیس های تبلیغاتی مانند یک المان کوچک هستند که می‌توان آن را به هر شکلی طراحی کرد. مثلا شما می توانید شکل تندیس را دقیقاً به شکل لوگوی تبلیغاتی خود سفارش دهید. روی تندیس معمولا نام تجاری، سال تاسیس برند و یک سری توضیحات مهم حک شده است. تندیس ها معمولا در همایش ها و برنامه های مختلف به مشتریان هدیه داده می شوند. افراد می توانند آن‌ها را روی میز مطالعه، میز کار و یا گوشه ای از منزل خود نگهداری کنند. ولی این اتفاق زمانی می افتد که مشتری از شما خاطره خوشی داشته باشد در غیر اینصورت این اتفاق نخواهد افتاد. اما اگر نمی دانید باید چکار کنید که تندیس شما برای مشتریان قابل احترام باشد مطالب بعدی مقاله را از دست ندهید. ما در اینجا یک سری راهکار ساده و اصولی را شرح می دهیم که شما عزیزان بتوانید به کمک آن مشتریانتان را مجاب کنید که از تندیس شما استفاده نمایند.

نکات مهم برای تهیه تندیس

در این بخش از مقاله به نکات ساخت تندیس می پردازیم. همانطور که گفته شد تندیس ها باید دارای شرایطی باشند که مشتری بتواند آن را برای همیشه در نزد خود نگه دارد:

  • طراحی زیبا

یکی از مهم ترین نکات در ساخت تندیس ظاهر آن است. یعنی باید سعی کنید تندیسی را طراحی کنید که از نظر زیبایی چشم نواز باشد. به طوری که مشتری ترغیب شود از آن در محل کار یا محل زندگی خود استفاده نماید. بدون شک یک تندیس ساده که صرفا لوگو یا نام تجاری روی آن حک شده است هیچ جذابیتی برای مخاطب ندارد. اما مثلا طراحی یک مجسمه زیبا به شکل مرتبط یا غیر مرتبط با کسب و کارتان می تواند نظر مخاطب را به خود جلب کند.

  • جنس تندیس

بهتر است تندیسی که سفارش می دهید از متریال مرغوب باشد. متریالی مانند فلز، چوب و کریستال گزینه خوبی برای ساخت تندیس هستند. حال شما باید سعی کنید به کمک یک طراح، تندیس زیبا و ویژه ای را سفارش دهید. هرچه قدر تندیس شما مرغوب تر باشد مشتریان علاقه بیشتری به نگهداری از آن نشان خواهند داد. در غیر اینصورت خیلی زود آن را دور می اندازند یا در گوشه ای از انبار منزلشان قرار می دهند.

  • نام مشتری را روی آن حک کنید

یکی از هوشمندانه ترین روش ها در نکات ساخت تندیس، حک نام مشتری است. با این کار شما تندیس را برای فرد خصوصی سازی کرده اید و این کار به شکل ناخودآگاه روی روان مشتری تاثیر گذاشته و سبب می شود که مشتری تندیس را تا مدت ها نزد خود نگهدارد.

آشنایی با نکات ساخت تندیس

نکات مهم در هنگام اهدای تندیس

موارد فوق صرفا به منظور طراحی تندیس بود. اما نکات قابل تامل دیگری وجود دارد که اگر به آن عمل کنید باعث می شود مشتری از تندیس شما در محل کار یا منزل خود استفاده نماید. در زیر تعدادی از این نکات آورده شده است:

  • تندیس همراه با هدیه

اگر می خواهید تندیس شما یادآور خاطرات و احساس خوبی در فرد شود همراه با آن یک هدیه دیگر به مشتری اهدا کنید. یک هدیه کاربردی و زیبا در کنار تندیس سبب می شود که به شکل ناخودآگاه ارزش آن نزد مخاطب بیشتر شود.

  • اهدا در همایش ها و مراسمات خاص

یکی از راه های موثر در جلب نظر مشتری، اهدای آن در شرایط و مراسمات خاص است. مثلا در همایش خود سعی کنید از مشتریان ویژه خود قدر دانی کنید و تندیس هایی با نام فرد و هدیه به وی اهدا نمایید. همچنین شما می توانید در تاریخ تولد افراد تندیس‌هایی را همراه با نام و تاریخ تولدشان به آن‌ها اهدا کنید و اینگونه همه چیز را برایشان به یادماندنی کنید.

  • به مجموعه خود تندیس اهدا کنید

شما می توانید برای قدردانی از کارمندان و مجموعه خود تندیس هایی را همراه با هدیه نقدی و غیر نقدی به آن ها اهدا کنید و آن ها را مجاب کنید که تندیس شما را در هر شرایطی نگهداری کنند.

چرا مجاب کردن مشتریان برای نگهداری از تندیس مهم است؟

حال که با نکات ساخت تندیس آشنا شدید در این بخش به این موضوع می پردازیم که چرا نگهداری از تندیس توسط مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطور که گفته شد تندیس های تبلیغاتی حاوی لوگو، نام تجاری، آدرس، شماره تلفن و غیره هستند. حال اگر مشتریان شما این تندیس ها را روی میز محل کار خود، یا در منزل و در جایی که در معرض دید است قرار دهند چه اتفاقی می افتد؟ بله افراد مختلفی در طول روز با مشتریانتان در ارتباط هستند که با تندیس شما روبه رو می شوند. لوگو و نام تجاری بیزینس شما را می بینند و کنجکاو می شوند. این کنجکاوی اولیه کافیست تا برند سازی صورت گرفته و نام و لوگوی شما در ذهن افراد زیادی حک شود.

سخن آخر

تا اینجا نکات ساخت تندیس ذکر شد و در نهایت علت اهمیت تندیس در دنیای تبلیغات و بازاریابی شرح داده شد. امید است از مطالب لذت برده باشید و به کمک آن در مسیر پیشرفت قدم بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *