نقش برگزاری نمایشگاه ها در رشد کسب و کارها چیست؟

نقش برگزاری نمایشگاه ها

در این مقاله می خواهیم به نقش برگزاری نمایشگاه ها در رشد کسب و کار بپردازیم. یک نمایشگاه یا نمایشگاه تجاری یک فرصت منحصر به فرد و هیجان انگیز برای کسب و کار شما است تا در صنعت مربوطه سر و صدا ایجاد کند و به مشتریان مشابه رقبای شما دسترسی پیدا کند. در این عصر دیجیتال، جایی که بیشتر بازاریابی ما به صورت آنلاین انجام می شود، ممکن است فریب بخورید و فکر کنید که نمایشگاه ها دیگر تاثیری در کسب و کار شما ندارند، اما دلایل زیادی وجود دارد که کسب و کار و برند را به دنیای واقعی معرفی می کند.

اهمیت نمایشگاه ها

در این بخش به اهمیت و نقش برگزاری نمایشگاه ها در رشد کسب و کار می پردازیم. در حال حاضر برگزاری نمایشگاه بین تصمیم گیرندگان تجاری محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این روش گسترش کسب و کار سرنخ های بالقوه زیادی را به مشتریانی ارائه می دهد که می توانید شخصاً با آنها ملاقات کنید. همچنین نمایشگاه به مشتریان بیشتری اجازه دسترسی به خدمات و کالا را می دهد. علی رغم اینکه دنیای ما به طور فزاینده ای آنلاین و دیجیتالی شده است، نمایشگاه ها فرصت هایی را ارائه می دهند که بازی را به نفع شما تغییر می دهند. با استراتژی مناسب، تصمیم گیری برای حضور در نمایشگاه ها می تواند عامل تعیین کننده ای باشد که کسب و کار شما را از یک SME به یک شرکت پیشرو در صنعت منتقل می کند. بنابراین در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا باید کسب و کار خود را به نمایش بگذارید

1.  ارتباط چهره به چهره با مشتریان

یکی از بزرگترین نقش برگزاری نمایشگاه ها این است که به شما امکان ملاقات حضوری با مشتریان را می دهد. نیاز ما به تعامل انسانی دلیل اصلی این است که نمایشگاه ها از فناوری مدرن غافل نشده اند. با وجود تمام فرصت ‌های بازاریابی که اینترنت برای کسب ‌وکارها فراهم کرده است، نتیجه این است که مردم هنوز ترجیح می‌دهند با افرادی که با آنها تجارت می‌کنند ملاقات کنند. برای به دست آوردن سرنخ ها، باید اعتماد به دست آورید. مشتریان وقتی می توانند شخصاً با شما ملاقات کنند اعتماد بیشتری دارند. از آنجایی که ارتباط چهره به چهره بهترین راه برای ایجاد رابطه است، جای تعجب نیست که مشتریان به آن اعتماد بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، برخلاف بازاریابی ایمیلی یا تماس سرد، نمایشگاه ‌ها نشان می‌دهند که شرکت‌کنندگان افرادی هستند که برای اطلاع از خدمات یا محصولاتی که کسب ‌وکار شما ارائه می‌کند، مراجعه کرده‌اند. این بدان معنی است که شما فرصتی بی نظیر برای فروش کسب و کار خود به سالنی پر از افراد پذیرا و علاقه مند دارید.

2.  ملاقات رقیبان

نمایش در کنار بازیگران بزرگ‌تر در صنعت شما ممکن است چشم ‌انداز دلهره‌ آوری به نظر برسد، اما این فرصت نادری است تا بفهمید رقبای شما در حال انجام چه کاری هستند. اگرچه می‌توانید رقبای صنعت خود را به صورت آنلاین بررسی کنید، اما شرکت در نمایشگاه به شما این فرصت را می‌دهد که از نزدیک ببینید دیگران در حوزه کاری شما چه می‌کنند. در نمایشگاه ‌ها، کسب ‌وکارها محصولات جدید را عرضه می‌کنند، ایده ‌های جدید را امتحان می‌کنند و بازخورد لحظه‌ای دریافت می‌کنند. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید شرکت کنندگان چگونه از آنها استقبال می کنند، آیا می خواهید کسب و کار خود را به سمتی مشابه ببرید یا خیر؟ ببینید محصول یا خدمات جدید رقیب شما چگونه در میان جمعیت قرار می گیرد. تمام این موارد شما را به این نتیجه می رساند که آیا می خواهید تکنیک های فروش در نمایشگاه را تجربه کنید یا خیر؟

ملاقات رقیبان

مهمتر از آن، بیشتر نمایشگاه‌ ها یا نمایشگاه ‌های تجاری، میزبان مجموعه‌ای از ارائه‌ ها، سمینارها و سخنرانی‌های متخصصان برجسته در حوزه شما خواهند بود. این گفتگوها می‌توانند بینش های جدیدی را به شما ارائه دهند که در غیر این صورت ممکن است از دست داده باشید. به سادگی با حضور در یک نمایشگاه، متوجه می‌شوید که صنعت شما به چه سمتی در حرکت است، به این معنی که می‌توانید استراتژی‌های تجاری آینده خود را با موفقیت برنامه‌ریزی کنید.

3.  آگاهی از برند

برند سازی ممکن است مهم ترین نقش برگزاری نمایشگاه ها باشد. داشتن غرفه در یک نمایشگاه راهی عالی برای ایجاد نام در صنعت شما است و به همه اجازه می دهد بدانند شرکت شما به اندازه کافی برای حضور در رویداد های پیشرو مهم است. نمایشگاه ها نیز یکی از معدود مکان هایی هستند که می توانید در یک زمین بازی با رقبای خود فعالیت کنید. از آنجایی که همه افرادی که در یک رویداد شرکت می کنند دسترسی یکسانی به تعداد یکسان مشتری پذیرا دارند، مکان مناسبی برای ایجاد برند و تقویت موقعیت کسب و کار شما در صنعت است. البته صرف حضور در نمایشگاه تنها بخشی از این امر است. شما باید مطمئن شوید که از سایر غرفه داران متمایز هستید. تنها راه برای انجام این کار طراحی است که نوع مناسب توجه را به خود جلب کند.

مطالب بیشتر: محبوب ترین نمایشگاه های ایران را بشناسید

4.  شرکای تجاری جدید پیدا کنید

نقش برگزاری نمایشگاه ها در ایجاد شرکای تجاری جدید، یک زنجیره تامین قوی و یک عامل کلیدی در ارتقاء سطح کسب و کار شما است. اگر کسب ‌و کار شما مبتنی بر محصول است، تامین‌کنندگان شما عامل مهمی برای کیفیت و در دسترس بودن محصولاتی هستند که می‌توانید ارائه دهید. همه ارتباطات مهمی که در یک نمایشگاه تجاری ایجاد می کنید، سرنخ های سودآور نیستند. به طور شگفت انگیزی، برخی از پربارترین ارتباطات شما با سایر غرفه داران خواهد بود. اگر شما در یک رویداد صنعتی شرکت می کنید، همه رقبا، رقیب مستقیم نیستند. از آنجایی که فرصتی عالی برای ملاقات با سایر مشاغل در زنجیره تامین خود خواهید داشت، می توانید ارتباطات حیاتی برای کمک به رشد کسب و کار خود ایجاد کنید.

5.  سرنخ های سود آور ایجاد کنید و فروش را ببندید

نقش برگزاری نمایشگاه ها در سود آوری حضور در نمایشگاه به شما این فرصت را می دهد که پایگاه مشتریان خود را گسترش دهید. در رویداد مناسب، بیشتر شرکت کنندگان مشتریان بالقوه ای خواهند بود که به صنعت، محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند. مشتریان شما با هدف و قصد گسترش شبکه و راه حل های تحقیقاتی خود در نمایشگاه شرکت می کنند، بنابراین آنها برای بحث و گفتگو فضای بازتری را در اختیار دارند. آیا می دانستید که بیش از 82 درصد از شرکت کنندگان در نمایشگاه قدرت خرید دارند؟ به این معنی که نمایشگاه به شما فرصت ارزشمندی می‌دهد تا با افراد در حالت خرید معامله کنید و سرنخ‌ هایی را جذب کنید که کسب ‌وکار شما را متحول کند.

سخن آخر

امیدواریم از مطالب مربوط به نقش برگزاری نمایشگاه ها در رشد کسب و کار لذت برده باشید و از آن برای پیشرفت خود و تجارتتان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *