چگونه مواد مناسب برای ساک دستی تبلیغاتی با توجه به محیط زیست انتخاب کنیم؟

مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی

ساک دستی های تبلیغاتی مناسب محیط زیست

در دنیای در حال پیشرفت و ترقی امروز برای تبلیغات کسب و کارهای مختلف از وسایل و ابزارهای متنوعی استفاده می ‌شود. یکی از این وسایل انواع مختلف ساک دستی تبلیغاتی است که با طراحی ‌های خلاقانه‌ی این وسایل می‌توان یک روش بسیار کاربردی در رقابت ‌های امروزی ایجاد کرد و از طریق این هدیه تبلیغاتی خاص تاثیر فراوانی روی مخاطب به جا گذاشت. برای تهیه و ارائه بهترین نوع ساک، از مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی استفاده می ‌شود که ممکن است روی محیط زیست هم تاثیرگذار باشند.

ساک دستی ‌های تبلیغاتی

شاپیینگ بگ یا همان ساک ‌های فروشگاهی که به آنها ساک خرید نایلونی تبلیغاتی، بگ تبلیغاتی و بگ شاپ هم می گویند، از متریال مختلفی طراحی و تولید می‌ شوند که می ‌توان خریدهای فروشگاهی خود را در آن‌ها قرار داد و به مشتری ارائه کرد.

روی این ساک دستی ‌ها نکاتی مانند: طرح لوگو، نام برند و راه‌ های ارتباط برقرار کردن با فروشگاه مورد نظر، شماره تماس و آدرس چاپ می ‌شود. این کارها برای هدف ‌های متنوعی صورت می گیرد و از مهم‌ترین نکات تبلیغاتی محسوب می ‌شود. باید برای تولید آن از مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی استفاده کرد تا به اهداف خود دست پیدا کرد.

اصول و نکات طراحی ساک دستی ‌های تبلیغاتی

برای تهیه ساک دستی تبلیغاتی مناسب باید نکات و اصولی را مورد توجه قرار داد و برای تولید آن به مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی دقت و توجه کرد. این اصول و نکات مهم عبارت اند از:

انتخاب رنگ

اولین موردی که در طراحی و تولید ساک دستی تبلیغاتی مثل انواع ساک دستی کاغذی مورد توجه قرار می گیرد، توجه به طرح و رنگ ‌های مناسب است. زیرا بسیار روی مخاطب تاثیرگذار خواهد بود و باید از رنگ ‌های اصلی در تولید این ساک ‌ها استفاده کرد تا بیشتر ماندگار شده و از یک طراحی گرافیکی برای بهتر دیده شدن و بیشتر دیده شدن آن استفاده کرد.

فونت

گاهی برخی افراد در طراحی ساک‌ها از فونت‌های عجیبی استفاده می کنند؛ ولی باید از فونتی استفاده کرد تا متن بهتر خوانده شود و در تبلیغات هم مفید و موثر واقع شود.

توجه به جنس ساک دستی

هر نوع موادی برای تولید ساک دستی از طراحی و چاپ و کیفیت خاصی برخوردار است. باید به مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی طبق کاربردی که دارند، توجه کرد و اگر کالایی از وزن بیشتری برخوردار باشد، باید متریال ساک هم محکم و مقاوم ‌تر استفاده شود.

متن

از نوشتن متن ‌های تبلیغاتی زیاد روی ساک‌ ها باید دوری کرد و باید متنی را انتخاب کرد که بتواند از نظر مخاطب مورد توجه قرار بگیرد.

کیفیت چاپ

از دیگر نکاتی که در طراحی ساک مورد توجه قرار می گیرد، کیفیت چاپ آن است. کیفیت چاپ و وضوح در تبلیغات اهمیت زیادی دارد؛ زیرا بی کیفیت بودن متن موجب می ‌شود که متن به راحتی خوانده نشود. چاپ روی وسایل دیگر با چاپ روی پارچه تفاوت دارد و نکته اصلی این است که برند و اطلاعات مربوطه باید روشن و با کیفیت چاپ شود.

نکات طراحی ساک دستی تبلیغاتی

انواع ساک دستی ‌تبلیغاتی

بیشتر شرکت ‌ها و فروشگاه‌ ها برای ارائه کردن کالاها و محصولات خود از انواع مختلف ساک دستی ‌ها استفاده می کنند؛ البته در تولید باید به مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی بیشتر توجه شود. هر کدام از این ساک ‌ها طبق کاربردی که دارند مورد استفاده در فروشگاه‌های خاص قرار می گیرند.

انواع ساک دستی ‌ها عبارت اند از:

  • ساک دستی کتان
  • ساک دستی تبلیغاتی کاغذی
  • ساک دستی کرافت
  • ساک برزینتی، پارچه ‌ای و سوزنی

مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی با توجه به محیط زیست

طبق تحقیقاتی که انجام شده کیسه‌ های پلاستیکی خرید که امروزه فراوان است توسط باکتری ‌ها تجزیه می‌شود؛ ولی این کار هزار سال طول می کشد که این مدت زمان موجب آسیب و نابودی محیط زیست می‌ شود. پس باید به دنبال یک جایگزین مناسب برای این کیسه ‌ها بود و از مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی برای تولید آنها استفاده کرد تا از این آسیب ‌های مخرب به محیط زیست جلوگیری شود.

ساک‌ های پارچه ‌ای امروزه بهترین وسیله و جایگزین برای این کیسه ‌های خرید هستند و مزایای زیادی برای مشتری داشته و حتی دوستدار محیط زیست محسوب می ‌شوند. به دلیل اینکه مشغله کاری بیشتر افراد زیاد است و مراکز خرید هم با محل زندگی از مسافت زیادی برخوردار هستند، همه افراد علاقه دارند که تمامی نیازها و خریدهای خود را یکجا تهیه کنند. همین موضوع موجب می ‌شود که کیسه‌ های نایلونی زیادی مصرف شود و هر کدام آسیب و خطر بزرگی برای محیط زیست ایجاد می کنند.

چطور با ساک دستی های مناسب به محیط زیست کمک کنیم؟

با استفاده کردن از مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی مانند پارچه‌ ها می ‌توان ضایعات پلاستیکی را کمتر کرده و حتی در کاهش آلودگی هم مؤثر بود. زیرا کیسه‌ های پلاستیکی پتانسیل زیادی را برای گرم شدن کره زمین به وجود می آورند و به دلیل اینکه از مواد پلی اتیلن ساخته می ‌شوند تا مدت ‌های زیادی در محیط زیست مانده و گازهای کربن تولید کرده که آلودگی هوا را بیشتر می کنند. استفاده کردن از ساک دستی ‌های تبلیغاتی پارچه ‌ای در بیشتر کشورهای جهان فرهنگ سازی شده و حتی قانونی هم برای آن وضع کرده اند. زیرا پارچه یکی از مواد مناسب جهت تولید ساک دستی تبلیغاتی است و به دلیل جلوه فوق العاده موجب جلب توجه اکثر افراد و جذب مشتری بیشتر نیز می شود.

اگر افراد جامعه از تاثیر ساک دستی‌ های پارچه ای روی محیط زیست اطلاعاتی کسب کنند و از کاربرد و مزایای جابجایی توسط آن چشم پوشی نکنند دیگر به دنبال تهیه کیسه ‌های نایلونی نخواهند بود. زیرا شما می توانید در ساک های پارچه ای محصولاتی را در اندازه ‌و وزن های متنوع حمل کنید. ناگفته نماند بهترین گزینه برای افرادی که به جانوران و محیط زیست علاقه دارند نیز انتخاب ساک ‌های پارچه ای است؛ زیرا هم با دوام بوده و هم تجزیه پذیر و مقرون به صرفه هستند. البته همین مزایا دلایل عمده تفاوت قیمت ساک دستی پارچه ای نسبت به سایر ساک ها است.

کلام پایانی

ساک دستی ‌های تبلیغاتی امروزه یکی از تکنیک‌های جذاب و مقرون به صرفه برای تبلیغات بیشتر شرکت ‌ها و فروشگاه‌ ها محسوب می ‌شوند. طبق اصول و نکات مهم طراحی که ذکر شد، باید به مواد مناسب ساک دستی تبلیغاتی، تولید و طراحی آن هم توجه کرد تا تأثیرات بهتر و بیشتری در تبلیغات به وجود آورد و هم تأثیر مفید و مناسبی بر محیط زیست و حفظ سلامت آن داشت و از آلودگی هم جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *