مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی نسبت به دیگر انواع کلاه‌ها+ کاربرد آنها

مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی

انواع هدایای تبلیغاتی

یکی از موارد مهم در استایل‌ های افرادی که به نوعی شیک پوش محسوب می ‌شوند، کلاه است. کلاه‌ های تبلیغاتی مانند دیگر وسایل و اکسسوری‌ ها و پوشاک ‌های تبلیغاتی از جمله پرطرفدارترین هدیه‌ های تبلیغاتی هستند که دارای قیمت مناسبی بوده و محبوبیت زیادی بین افراد جامعه دارند. بیشتر کسب و کارها در شروع تبلیغات خود به سراغ این هدیه ‌ها می‌ روند. با توجه به مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی و دیگر انواع کلاه‌ ها، استفاده از این نوع هدیه تبلیغاتی، یکی از راه ‌های جذاب و مطمئن تبلیغات محسوب می ‌شود. موجب موفقیت شرکت ‌های بازاریابی شده که با هزینه‌ های کم توانسته ‌اند قلب بیشتر افراد و مخاطبین را با خود همراه کنند.

 

کلاه تبلیغاتی کاغذی چیست؟

محبوبیت و پرطرفدار بودن کلاه ‌های تبلیغاتی موجب شده بیشتر برندها برای تبلیغات و بازاریابی ‌های خود مخصوصا در نمایشگاه‌ های تجاری اقدام به ارائه کردن کلاه‌ های تبلیغاتی کاغذی کنند. زیرا دارای قیمت مناسبی بوده و از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت به شمار می ‌آیند. کلاه‌ های کاغذی ساده بوده و برای ارائه کردن به افرادی با تعداد زیاد مناسب است. افرادی که به دنبال تهیه یک هدیه تبلیغاتی مقرون به صرفه هستند، می ‌توانند با هزینه اندک تعداد زیادی از این هدایا را تهیه کرده و به مخاطبین خود ارائه کنند. البته باید توجه داشت که استفاده از کلاه تبلیغاتی کاغذی دوامی نداشته و نسبت به کلاه ‌های دیگر سریع تر خراب می ‌شوند. برای سفارش این نوع کلاه‌ های تبلیغاتی حداقل سفارش باید ۱۰۰۰ عدد باشد و از چاپ افست که مناسب ‌ترین و سریع ‌ترین راه چاپ است، بر روی آن استفاده می ‌شود. در ادامه به مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی در بازاریابی کسب و کارها می ‌پردازیم.

 

انواع کلاه‌ های تبلیغاتی

در دسته‌ بندی کردن کلاه‌ های تبلیغاتی معیارهای زیادی وجود دارد که باید به ویژگی ‌های منحصر به فرد هر کدام توجه کرد. اما به دلیل اینکه جنس کلاه در این دسته‌ بندی‌ ها دارای اهمیت است و زمان استفاده را تحت تاثیر قرار می ‌دهد، تولید کنندگان کلاه‌ های تبلیغاتی دسته ‌بندی این کلاه ها را به شکل زیر قرار داده اند:

 

کلاه تبلیغاتی فومی

جنس فوم در مقابل کاغذ از انعطاف کمتری برخوردار است و ممکن است، شکسته شود؛ ولی به دلیل وزن سبک، آسانی در استفاده، داشتن قیمت مناسب و حتی دارا بودن تنوع رنگی بسیار زیبا و چاپ با کیفیت بسیار مورد استقبال و توجه مخاطبین قرار گرفته است. کلاه فومی تبلیغاتی در زمان سریع تری چاپ و آماده سازی می ‌شود و برای تبلیغات مناسب است.

 

انواع کلاه تبلیغاتی فومی

 

کلاه تبلیغاتی پارچه ‌ای

این جنس از کلاه معمولا از مخمل، کتان و فلامنت هستند. فلامنت ها الیافی مصنوعی بوده و کلاه تبلیغاتی پارچه ‌ای از لحاظ مزایا در مقایسه با مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی و فومی از کیفیت بهتری برخوردار است. از محصولات لوکس به شمار می ‌آید و لوگو و برند مورد نظر را به دو روش گلدوزی و چاپ روی آن انجام می ‌دهند. همچنین دارای مزایایی چون تنوع ظاهری، دوام بالا، سبکی و کارایی نیز است.

 

کلاه تبلیغاتی کاغذی یا مقوایی

کلاه‌ های تبلیغاتی را می ‌توان از جنس مقوا یا کاغذ هم تولید کرد. از مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی می ‌توان به وزن کم، تنوع رنگی و قیمت مناسب آنها اشاره کرد. برای حک کردن طرح و لوگوی مورد نظر معمولا از چاپ افست استفاده می ‌شود و بیشتر مناسب استفاده در تولدها، نمایشگاه‌ ها و مراسم ‌های کوتاه است. این کلاه ‌ها یکبار مصرف هستند.

 

کلاه تبلیغاتی کاغذی ساده ولی پرطرفدار

زمانی که قصد اجرای یک گروه تبلیغاتی برای دانشجویان و یا دانش آموزان را دارید و افراد زیادی در آن حضور دارند، استفاده کردن از هدایای تبلیغاتی با تیراژ بالا هزینه تبلیغات را افزایش می ‌دهد. پس ساده و مقرون به صرفه بودن از مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی به شمار می ‌رود که موجب می‌ شود نام برند و لوگوی مورد نظر به سادگی در تعداد زیاد معرفی شود. از ویژگی مهم کلاه کاغذی استفاده از مقوا یا کاغذ در تولید آن است که البته استحکام و دوام چندانی ندارند و به راحتی خراب می ‌شوند. اما از مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی می توان به وزن سبک و رد و بدل شدن راحت هوا اشاره کرد. به سادگی در هوای سرد و گرم از این کلاه تبلیغاتی می ‌توان استفاده کرده و قدرت معرفی برند های خاص را هم دارد. این کلاه کاغذی محصولی شبیه به کلاه تبلیغاتی فومی بوده و فقط در جنس با هم تفاوت دارند و آماده‌ سازی آنها کاملا شبیه به هم بوده و طرز و نحوه سفارش آن هم شبیه به کلاه‌ های فومی است.

 

کاربرد کلاه ‌های تبلیغاتی کاغذی

جنس تولید این کلاه مانند اسم آن از کاغذ بوده و حتی به نام کلاه یکبار مصرف هم معروف است. کاربرد و مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی بیشتر در مراسم‌ های عمومی، تماشاگران در بازی‌ های ورزشی، همایش‌ ها، انتخابات، نمایشگاه‌ ها، تولدها و مراسم‌ های کوتاه است. به دلیل محبوبیت این نوع کلاه ‌ها نسبت به دیگر روش موجود تبلیغاتی، هزینه کمتری را دارا است و اسم یا برند یا لوگوی یک کسب و کار به راحتی روی این کلاه‌ ها چاپ می ‌شود. با چاپ لوگو و برند یک کسب و کار این محصول شخصی‌ سازی می ‌شود و از جمله کالاهای پرکاربرد محسوب می ‌شود. با این کالا می ‌توان برندی را معرفی کرده و کسب و کارهای مختلف را بهتر و بیشتر نسبت به دیگر کالاها معرفی کرد.

 

قیمت کلاه‌ های تبلیغاتی

به دلیل عوامل مختلف قیمت کلاه‌ های تبلیغاتی ثابت نیست. زیرا جنس کلاه‌ های تبلیغاتی یکی از نکاتی است که گزینه ‌های متنوعی را در مقابل مشتری قرار می ‌دهد و از کیفیت پایین به بالا قیمت‌ های متغیری را دارا است. تولید کلاه ‌های تبلیغاتی نامرغوب موجب اثرگذاری منفی در ذهن مخاطب می ‌شود. پس باید در تولید این محصولات با کیفیت بالا توجه زیادی شود. قبل از اینکه جنس کلاه را انتخاب کنید، باید به هدفی که از استفاده از این کلاه ‌ها دارید، توجه کنید.

به طور مثال تولید و ساخت کلاه‌ های مرغوب و بادوام برای همایش ‌هایی مانند: پیاده‌ روی، نمایشگاه‌ های کتاب و… لازم و ضروری نیست. این مورد از مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی یا همان کلاه‌ های یکبار مصرف است که با حک کردن طرح لوگو یا برند روی این کلاه‌ ها با تعداد زیاد در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. گلدوزی روی کلاه ‌های تبلیغاتی نسبت به چاپ روی آنها دارای قیمت بیشتری است. با بیشتر شدن تیراژ سفارش قیمت هر کلاه برای مشتری از قیمت مناسب ‌تری برخوردار می ‌شود.

 

کلام آخر

امروزه کلاه‌ های تبلیغاتی در انواع مدل ‌های مختلف و متنوع در حال تولید است و انتخاب آن برای بعضی از افراد دغدغه به شمار می ‌آید. باید توجه داشت که بهترین نوع کلاه تبلیغاتی با کاربرد و هدفی که از خرید آن دارید، متناسب باشد و از مزایای انواع کلاه ‌ها و مزایای کلاه تبلیغاتی کاغذی آشنا باشید تا برای تبلیغات خود از نوع با صرفه‌ ترین آن را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *