لایت باکس چه برتری نسبت به دیگر تابلو های تبلیغاتی دارد؟ مزایای آن چیست؟

انواع لایت باکس

در دنیای پیشرفته امروزی روش های تبلیغ، جذب مشتری و فروش محصولات با راه های متنوعی انجام می‌شود. علاوه بر روش هدایای تبلیغاتی که بسیار پر طرفدار می باشد، یکی از روش های جدید تبلیغات، استفاده از لایت باکس تبلیغاتی است که امروزه مزایای لایت باکس در کسب و کارها کاملا مشاهده شده و از روش‌های رایج در تبلیغات محسوب می شود و به خوبی در ذهن کاربران می ماند. دارای انواع مختلف و بی‌شماری در صنعت تبلیغات است و از متریال ها و طرح های مختلف تولید می شوند که بسیار پرطرف‌دار هستند.

 

تابلوی لایت باکس چیست؟

از جمله تابلو های نورانی در تبلیغات هستند و قاب هایی با ضخامت های مختلف دارند که نسبت به نوع تابلو ضخامت آنها هم متفاوت است. فریم یا قاب لایت باکس ها را از جنس فلز مانند آلومینیوم نازک می سازند. این تابلوها با لامپ های اس ام دی و لامپ های کم مصرف ال ای دی نورانی می شوند که روز و شب بسیار درخشان هستند.

از مزایای لایت باکس و تبلیغات با این روش می‌توان گفت که از کارآمد ترین و موثرترین راه های تبلیغات در انواع مختلف کسب و کار ها به شمار می روند. از این تابلوها در فضاهای بسته و باز هم برای تبلیغ بهره می برند و می توان گفت که امروزه بسیار رایج شده است. این تابلو ها از دو روش دستی و ساخت با دستگاه ها ساخته می شوند.

 

انواع لایت‌باکس

این تابلوهای تبلیغاتی نورانی در انواع مختلف ، اندازه ها و سایزهای متنوع طراحی و تولید می شوند که هرکدام کاربردهای متنوعی دارند. در این مطلب با مزایای لایت باکس آشنا می شویم. این لایت باکس ها نسبت به نوع تبلیغ، نوع کسب و کار، فضای بسته یا باز، نوع دکوراسیون و نسبت به سلیقه و سبک افراد مختلف در انواع مختلفی ساخته و ارائه می شود. از جمله انواع لایت باکس های موجود در بازار می توان موارد زیر را نام برد:

 • لایت باکس اسنپ فریم
 • لایت باکس کریستالی
 • باکس مگنتی
 • لایت باکس فریم لس
 • باکس پارچه ای
 • لایت باکس ام دی اف
 • باکس چرخشی
 • لوگو باکس

 

نکات مهم در زمان تهیه و خرید لایت باکس

این تابلوهای تبلیغاتی برای انواع تبلیغات در فضاهای بسته مانند پاساژها استفاده می شود؛ ولی در فضاهای باز هم بسیار کاربرد دارد که نسبت به نوع تبلیغ دارای انواع مختلفی از جنس و طرح است. زمان خرید و تهیه این تابلوها باید به نکات مهمی توجه کرد تا از مزایای لایت باکس به خوبی بهره مند شد. این نکات مهم عبارت‌اند از:

 • اولین نکته ای که باید در خرید این تابلوها مورد توجه قرار بگیرد این است که از شرکت‌های معتبری که کار طراحی و تابلو سازی را انجام می دهند، تهیه کرد. زیرا با طراحی خلاقانه و اصولی این تابلوها موجب افزایش فروش و بیشتر شدن جذب مخاطب در کسب و کار خود می شوید.
 • باید طرح و متریال مناسبی را برای نوع استفاده که از تابلو ها انجام می دهید را انتخاب کنید. زیرا متریال تابلوهای اوت دور با ایندور فرق دارد و مزایای لایت باکس ها متفاوت است.
 • در زمان خرید این تابلوها باید به جنس، قیمت و کیفیت چاپ آنها هم توجه کنید و از شرکت‌های مطمئن آن را تهیه کنید. زیرا هر چه میزان کیفیت تابلوهای لایت باکس بیشتر باشد نورانی و درخشان‌تر بوده و در جذب مشتری بیشتر اثر دارد و موجب تبلیغ بهتر برند و خدمات می شود.

 

اسکرول لايت

 

مزایای لایت باکس چیست؟

تابلوهای لایت باکس قدیمی از لامپ های فلورسنت برای نورپردازی استفاده می کردند که معایبی هم را از جمله سوختن لامپ ها، مصرف برق بالا، شفاف و جذابیت نداشتن نور در پشت تصویر داشتند. امروزه پیشرفت در همه زمینه های تکنولوژی موجب شده مصرف انرژی در محصولات جدید کمتر شده و نوری که مشاهده می‌شود، بسیار شفاف و یکدست باشد و حتی موجب می‌شود تبلیغات بهتر و دلچسب تر دیده شوند.

از مزایای لایت باکس می توان به مقاومت و دوام بالای آنها اشاره کرد و دارای چاپ بسیار با کیفیت بوده که می‌توان نسبت به تبلیغ آن مطمئن بود و نباید نگران قالب و شکل این تابلوها باشید. زیرا  طراحان و سازندگان این تابلوهای تبلیغاتی آن را طبق اصول و استانداردهای کامل تولید می کنند.

 

روش نصب

نصب راحت و هزینه ارزانی دارد و یکی از روش های تبلیغاتی محسوب می‌شود که موجب رضایت و اعتماد در کسب و کارها می‌شود. به دلیل تنوعی که دارد، نسبت به دیگر تابلوها تاثیرگذاری بیشتری هم دارد. این تابلوها را می‌توان به صورت ایستاده آویز و دیواری مورد استفاده قرار داد و در طراحی آن هیچ محدودیتی وجود ندارد. به دلیل چشم نوازی و زیبایی که دارد در جذب مشتری بسیار موثر است. به دلیل هزینه های مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارد و  این که در هر شرایط آب و هوایی می توان از آنها استفاده کرد، نسبت به تابلو های دیگر برتری دارد.

 

چرا از تابلوهای لایت باکس برای فروش بیشتر استفاده می شود؟

از فاکتورهای مهم در بیشتر کسب و کارها می‌توان به افزایش فروش با استفاده از تمامی جنبه ها و فرصت های موجود و برای دیده شدن بهتر کسب و کارها اشاره کرد که باعث می شود کسب و کار شما به سویی هدایت شود که تعامل بیشتری با مخاطبین داشته باشید. نشان و نمادهای بصری از جمله تکنیک های تبلیغات محسوب می شوند که برای بیشتر شدن فروش یک کالا و ارائه و معرفی خدمات یک شرکت به شمار می رود.

کیفیت و داشتن خلاقیت در به معرض گذاشتن تصویری از کسب و کار و یا یک مجموعه و تبلیغ آن از مزایای لایت باکس به حساب می آید. در گذشته از پوستر و تابلوهای بدون نور در مکان های داخلی و خارجی استفاده می‌شد. اما این رویه دچار تغییر شده و تابلوهای پر نوری که رنگ های خیره کننده و متحرک دارند پا به عرصه ظهور گذاشتند و باعث شدن بیشتر کسب و کارها از این تابلو های نورانی برای تبلیغات خود استفاده کنند. استفاده کردن از این تابلوها برای کسب و کارهای مختلف مزایای زیادی دارد.

 

کلام پایانی

تابلوهای لایت باکس در انواع تابلوها و استند تبلیغاتی استفاده می‌شود. کاربرد و مزایای لایت باکس برای تابلوسازی و تبلیغات در اکثر مراکز و فروشگاه تجاری، سینماها، رستوران‌ها، مترو ها، کافه‌ها و… از لحاظ جذب مشتری و فروش بیشتر کاملا واضح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *