آیا روش هدیه تبلیغاتی برای بازاریابی و کسب و کار ما مناسب می باشد؟

روش هدیه تبلیغاتی

شاید برایتان جالب باشد که چرا روش هدیه تبلیغاتی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی در بین کسب و کارها و بیزینس های مختلف محبوب است! بدون شک همه ما تجربه دریافت هدایای تبلیغاتی از برند ها و کسب و کارهای مختلف را داشته ایم. شاید در لحظه اول گمان کنید که تاکنون هدیه تبلیغاتی دریافت نکرده اید. اما اشتباه میکنید! همان تقویم دیواری یا رومیزی منزلتان که برروی آن لوگوی یک کسب و کار خاص است، هدیه تبلیغاتی محسوب میشود. شاید همان خودکار دستتان که از استادتان هدیه گرفته اید نیز یک هدیه تبلیغاتی باشد.

فقط کافی است قدری دقیق تر نگاه کنید. تمامی محصولاتی که برروی آن ها لوگوی تبلیغاتی حک شده باشد را هدیه تبلیغاتی مینامند. اما چرا انقدر تنوع هدایای تبلیغاتی بالاست؟ چرا این محصولات تا این حد فرارگیر شده اند. لازم به ذکر است که این موضوع فقط به کشور ما ختم نمیشود‌. درواقع تمامی کشورهای دنیا و تمامی بیزینس های دنیا اعم از بیزنیس های خرد و کلان از این روش تبلیغاتی استفاده کنند. از این رو لازم دانستیم در این مقاله به طور مفصل تری به این موضوع بپردازیم. پس با ما باشید.

 

هدیه تبلیغاتی چیست؟

روش هدیه تبلیغاتی چیست؟ هر محصولی که برروی آن لوگو، آرم یا شعار تبلیغاتی حک شده باشد لوگو نام دارد. این محصولات توسط بیزینس های مختلف سفارش و خصوصی سازی میشوند. هر بیزینس بسته به شرایط خود تعدادی  محصول را تهیه و به مشتریان خاص خود اهدا میکند. این محصولات میتواند شامل سررسید تبلیغاتی، سالنامه تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، ماگ تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی ، جاکارتی تبلیغاتی، ست هدیه رومیزی،ست هدیه الکترونیکی و غیره است. حال هر بیزینس میتواند بر اساس بودجه خود و سلیقه مشتریان خود اقدام به تهیه هدیه تبلیغاتی نماید. اما کاربرد هدیه تبلیغاتی چیست و چگونه در جذب مشتری موثر است؟ در بخش بعدی این مقاله به کاربرد هدیه تبلیغاتی در دنیای بازاریابی میپردازیم.

 

کاربرد هدیه تبلیغاتی

در این بخش به کاربرد روش هدیه تبلیغاتی میپردازیم. هیچ از یک ما نمیتوانیم منکر احساس شگفت انگیزی که بعد از دریافت هدیه به ما دست میدهد شویم! وقتی فردی به ما هدیه دهد خواه هدیه کوچک باشد یا بزرگ باعث ایجاد یک احساس بسیار خوب در ما میشود. از طرفی همین هدیه باعث میشود ما نسبت به فرد هدیه دهنده احساس بسیار مثبتی داشته باشیم. در همین راستا متخصصان بازاریابی به این نتیجه رسیدند که اگر مشتریان از طرف کسب و کارهای مختلف نیز هدیه دریافت کنند همین احساس شگفت انگیز در آن ها به وجود می آید. احساسی که میتواند باعث ایجاد حس اطمینان و اعتماد در مشتری شود. از این رو در سرتاسر دنیا یکی از روش های مفید و موثر در بازاریابی، هدیه تبلیغاتی محسوب میشود. این هدایای می توانند محصولاتی چون خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی ، فلش تبلیغاتی و … باشند.

 

شیوه تهیه هدایای تبلیغاتی

حال که با روش هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری آشنا شدیم در این بخش به روش تهیه آن میپردازیم. برای این کار لازم است کارفرما یک سری محصولات را بسته به نیاز تهیه کند و آن ها را به یک چاپخانه معتبر بسپارد. چاپخانه موظف است برروی تمامی محصولات لوگوی تبلیغاتی مورد نظر را حک کند. کیفیت چاپ، محل چاپ لوگو، رنگ لوگو، سایز لوگو و غیره همگی نکاتی هستند که چاپخانه باید از استاندارد آن مطلع باشد و یک چاپ با کیفیت را به مشتری خود تحویل دهد. اما ما چگونه یک چاپخانه معتبر را برای حک لوگو و سفارش هدیه تبلیغاتی شناسایی کنیم؟ یو چاپخانه خوب و معتبر دارای چه

ویژگی هایی است؟ در بخش بعدی مقاله به این موضوع نیز پرداخته شده است. پس با ما باشید.

 

هدایای تبلیغاتی

 

چرا بهترین روش تبلیغات، تهیه هدایای تبلیغاتی است؟

 

یکی از بهترین روش های تبلیغاتی، روش هدیه تبلیغاتی است. چرا که:

 

  • هدیه تبلیغاتی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی بسیار به صرفه است. یعنی هر کسب و کاری و با هر بودجه ای قادر است که برای بازاریابی از هدایای تبلیغاتی استفاده کند.

 

  • هدیه تبلیغاتی یک روش بسیار موثر در جذب مشتری است. در بخش های قبل توضیح دادیم که هدیه چگونه میتواند باعث ایجاد احساسی خوشایند در مشتری شده و اعتماد وی را جلب کند.

 

  • هدایای تبلیغاتی دارای تنوع بسیار بالایی هستند و میتوان بسته به نیاز و سلیقه مشتری هر یک از آن ها را تهیه کرد هم چنین شما میتوانید با تهیه ست هدیه تبلیغاتی مجموعه ای از چند هدیه را جمع آوری کرده و ارائه دهید.

 

  • در دسترس بودن هدایای تبلیغاتی یکی دیگر از ویژگی های این روش تبلیغاتی است. یعنی این روش تبلیغاتی در دسترس تمامی کسب و کارهاست.

 

 

یک چاپخانه خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

 

حال که دانستیم بهترین روش تبلیغاتی، روش هدیه تبلیغاتی است، در این بهش به نحوه تشخیص یک چاپخانه خوب میپردازیم.

 

  • یک چاپخانه خوب مجهز به بروز ترین ابزارآلات روز دنیاست. این چاپخانه امکان چاپ لوگو برروی تمامی متریال را دارد.

 

  • یک چاپخانه خوب دارای سابقه طولانی در زمینه چاپ لوگو و هدایای تبلیغاتی است. در همین راستا میتوان نمونه کارهای چاپخانه مورد نظر را چک کنید.

 

  • یک چاپخانه معتبر برای دریافت هزینه منصفانه عمل میکند. بنابراین مشتریان میتوانند سفارشات خود را به صورت عمده ثبت نمایند.

 

سخن آخر

شما میتوانید در کنار روش هدیه تبلیغاتی از روش های تبلیغاتی دیگری نظیر تبلیغات مجازی، تبلیغات رسانه ای، بنر، پوستر، بروشور و غیره نیز استفاده کنید. هدیه تبلیغاتی میتواند پایه ثابت روش های تبلیغاتی شما باشد و در کنار آن از روش های دیگر نیز بهره ببرید. در نهایت این شما هستید که به عنوان یک کارفرما میتوانید یک روش مناسب برای تبلیغات کسب و کار خود را انتخاب کنید. ما فقط اینجا هستیم که روش های مفید و موثر بازاریابی را به شما عزیزان معرفی کنیم و در نهایت این شما هستید که باید به آن عمل کنید یا نکنید‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *