راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی مناسب + نکات کلیدی

راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی

ماگ مسافرتی

اگر اهل سفر هستید و با دوستان یا خانواده به سفر می روید یا اینکه بعد از انجام کارهای سخت و طولانی نیاز به یک استراحت دارید، قطعا یک فنجان قهوه یا چای، لذتی باورنکردنی را به شما هدیه می ‌دهد. پس با تهیه و انتخاب انواع ماگ ‌های مسافرتی می ‌توانید این لذت باورنکردنی را چندین برابر کنید. این ماگ ‌ها دارای کاربرد زیادی هستند و با راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی مناسب می ‌توان لحظات لذت بخشی را برای خود به وجود آورد.

ماگ مسافرتی چیست؟

ماگ نوعی لیوان مسافرتی است که با فولاد عایق ‌بندی شده تا بتواند گرما را در خود نگهداری کند. این لیوان‌ ها دارای وزن کمی هستند؛ به همین علت کوهنوردان به راحتی می ‌توانند آن را همراه خود داشته باشند. ماگ ‌های مسافرتی در ابعاد و اندازه ‌های گوناگون و برندهای مختلف تولید می ‌شوند و درپوش این ماگ ‌ها ضد نشت است که از ریختن مایعات روی لباس در زمان رانندگی یا پیاده‌روی جلوگیری می کند.

این ماگ ‌ها از متریال مختلف مانند: فلز ضد زنگ، سرامیک و یا پلاستیک فشرده تولید می ‌شوند. در زمان انتخاب بهترین نوع ماگ باید به راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی توجه کرد و ویژگی ‌های منحصر به فرد آن را نیز در نظر گرفت.

انواع ماگ های مسافرتی

با توجه به اینکه ماگ ‌ها انواع مختلفی دارند و برای مصرف نوشیدنی ‌های مختلف کاربرد دارند، می ‌توانید نوشیدنی ‌های گرم را حدود ۴ ساعت در دمای مناسب آن نگهداری کنید. این ماگ ‌ها طبق اندازه و جنس نگهداری و دسته ‌بندی می شوند. می ‌توان در انتخاب یک ماگ مسافرتی به راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی توجه کرد تا لیوان ‌های مناسب طبق موقعیت خود را تهیه کنید.

انواع این ماگ ‌ها عبارت اند از:

 • دسته ‌بندی انواع مختلف ماگ طبق نوع عایق (خلا، دو جداره، و… )
 • ماگ ‌های کوهنوردی و ورزشی
 • دسته ‌بندی کردن ماگ ‌ها طبق جنس و موادی که در تولید آنها به کار رفته است، مانند: ماگ ‌های پلاستیکی، استیل، سیلیکونی و …
 • تراول ماگ دمنوش صافی دار
 • ماگ ‌های مسافرتی طبق نوع درپوش ‌هایی که دارند، مانند: دکمه‌ای، نی دار، پیچی، آسان نوش و…

البته جدا از دسته ‌بندی که برای این ماگ ‌ها انتخاب می ‌شوند، باید ماگ ‌های مسافرتی که انتخاب می کنید، بزرگ باشد تا بتوان به اندازه کافی نوشیدنی و مایعات در آنها قرار داد.

مزایای خرید ماگ‌ های مسافرتی

کاربرد و مزایای استفاده از ماگ ‌های مسافرتی بسیار زیاد است که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با آن ها می پردازیم.

استفاده در پیاده روی

از این ماگ ‌ها بیشتر در باشگاه ‌ها، پارک‌ها و در زمان ورزش برای نگهداری آب سرد استفاده می شود.  حمل کردن بطری ‌های آب یا فلاسک ها کار چندان جالبی نیست؛ زیرا  سنگین هستند. برای تهیه یک تراول ماگ اصل بهتر است راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی را به دقت مطالعه کنید؛ زیرا با خرید ماگ خوب نوشیدنی ‌های ما در مدت زمان طولانی در دمای ثابت باقی می مانند.

ماگ ‌های کوهنوردی

زمانی که فردی در هوای سرد می خواهد به پیاده روی برود یا در یک منطقه‌ای که جنگلی است، کمپینگ کند و هوس خوردن شکلات یا قهوه داغ می کند، نمی تواند از ماگ ‌های معمولی در منزل استفاده کند؛ زیرا هم سنگین هستند و هم احتمال شکستن آن‌ها زیاد است. از همه مهم تر دارای حجم و ظرفیت کمتری بوده و نوشیدنی، گرمای خود را در زمان کمتری از دست می دهد. اما با مطالعه راهنمای خرید ماگ مسافرتی، متوجه می شوید گزینه ای که مثل فلاسک دوجداره است و بدنه آن گرما را به خوبی نگه می دارد، بسیار مناسب خواهد بود.

استفاده در ماشین

با توجه به این که توصیه می ‌شود در زمان رانندگی، به خوردن و آشامیدن مشغول نشوید؛ اما در مسافرت با ماشین یا رفت و آمدهایی که دارای مسیرهای طولانی هستند، استفاده از این ماگ ‌ها بسیار ایمن است. اگر دیر از خواب بیدار می ‌شوید و فرصتی برای درست کردن چای یا قهوه ندارید، می ‌توانید این نوشیدنی‌ ها را در ماگ ‌های مسافرتی ریخته و در مکان یا فضای مناسب آن را میل کنید یا حتی در رفت و آمد با مترو هم می ‌توان آنها را با خود حمل کرد و از نوشیدنی ‌های درون آن لذت برد.

استفاده کردن در محیط ‌های کاری

استفاده کردن از ماگ ‌های متنوعی که طبق راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی مناسب انجام شده، باعث می ‌شود بتوان در مکان و فضاهای مناسب از آنها استفاده کرد. افرادی که می خواهند نوشیدنی ‌های خود را آرام آرام بخورند و عجله‌ای برای این کار ندارند، یکی از این لیوان ‌ها را که گزینه بسیار مناسبی هستند را می توانند انتخاب کنند.

مطالب بیشتر: تفاوت ماگ با لیوان چیست؟

استفاده از ماگ در محیط کار

نکات کلیدی برای انتخاب ماگ مسافرتی

تهیه و انتخاب یک ماگ مسافرتی مناسب، به دلیل ویژگی های منحصر به فرد مزایای زیادی دارد. پس برای تهیه آنها می ‌توان از نکات و راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی استفاده کرد تا صاحب یکی از این لیوان ‌های شگفت انگیز شد.

این نکات عبارت اند از:

 • عایق بندی

ویژگی مهم و اصلی این ماگ ‌های عالی و با کیفیت، عایق بودن آنها است که نوشیدنی ‌های گرم را در دمای مناسب حفظ می کنند و برای ماندگاری بیشتر می ‌توان از ماگ ‌های دوجداره، عایق و یا خلا استفاده کرد. برای خرید بهترین ماگ باید با راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی آشنا بود.

 • طراحی درپوش ماگ

از نکات مهم دیگر برای انتخاب ماگ مسافرتی داشتن درپوش‌ های مقاوم و ایمن آنها است که این درب ‌ها از نشتی تراول ماگ جلوگیری می کنند. بعضی از ماگ ها هم به نحوی طراحی شده اند که در حرکت و استفاده بسیار راحت ‌تر هستند.

 • متریال به کار رفته

ماگ ‌ها را از مواد متنوعی تولید می کنند و البته هر کدام از آنها مزیت ‌ها و معایبی را دارند که در بین متریال، ماگ های از جنس استیل دارای مقاومت و حفظ گرمای بالایی هستند. ماگ هایی از جنس شیشه یا پلاستیک نیز دارای قیمت پایین و وزن سبکی هستند؛ در نتیجه باید نیاز و اولویت خود را در زمان  خرید در نظر گرفت.

 • ابعاد و ظرفیت ماگ

معمولاً این ماگ ‌ها را در ابعاد ۲۵۰ میلی لیتر یا یک لیتری تولید می کنند و افراد می ‌توانند بر اساس اندازه مصرف و با توجه به رهنمای انتخاب ماگ مسافرتی و در نظر گرفتن نکاتی مانند وزن و امکان حمل راحت و… نوع مناسب آن را انتخاب کنند. ماگ ‌های بزرگتر برای ورزش، کوهنوردی و مسافرت ‌های طولانی استفاده می ‌شود اما ماگ ‌های کوچکتر برای استفاده و رفع نیاز سریع در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند.

 • شستشوی راحت

تراول ماگ ‌ها به سادگی تمیز می ‌شوند و می ‌توان در زمان کم یک نوشیدنی با طعم عالی را تهیه کرد؛ پس ماگ ‌هایی با دهانه بزرگتر یا ماگ ‌هایی که قطعات قابل جداسازی دارند را انتخاب کنید؛ زیرا برای شستشو راحت تر هستند. برخی از این ماگ ‌ها را می ‌توان در ماشین ‌های ظرفشویی قرار داد که این از مزایای ماگ ‌های مسافرتی است.

 • مدت نگهداری دما

مدت زمان حفظ دمای نوشیدنی سرد و گرم تراول ماگ ‌ها اهمیت زیادی دارد. ماگ ها می ‌توانند دمای نوشیدنی ‌ها را برای چندین ساعت حفظ کنند و حتی برخی از آنها برای یک روز کامل این ویژگی را دارند؛ پس طبق نیاز می توان نوع مناسب آن را انتخاب کرد.

 • قیمت ماگ مسافرتی خوب

ماگ های مسافرتی قیمت ‌های متنوعی دارند و با هر هزینه‌ ای می توان یکی از آنها را انتخاب کرد؛ البته مدل ‌هایی که دارای سطح بالاتری هستند، خصوصیات خاصی نیز دارند و ماگ ‌هایی با قیمت ‌های مناسب هم وجود دارند که کاربرد های مناسبی داشته و باید برای تهیه آنها به راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی توجه کرد.

کلام پایانی

عوامل زیادی مانند: جنس، نحوه باز و بسته شدن، بدون دسته یا دسته دار بودن، حجم ماگ و برند می‌ تواند در قیمت ماگ تاثیرگذار باشد. برای تهیه این محصول می ‌توانید ضمن مطالعه راهنمای انتخاب ماگ مسافرتی، مطابق نیازتان نوع مناسب آن را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *