هدایای تبلیغاتی راهی ساده برای تبلیغات مناسب و هدفمند !!

تبلیغات مناسب و هدفمند

هدایای تبلیغاتی از جمله روش‌های تبلیغاتی ساده و در عین حال جذاب است و قطعاً تاثیر بسزایی در تبلیغات مناسب و هدفمند کسب‌وکار دارد. هر کسب‌وکاری برای بهتر دیده شدن نیاز به تبلیغات دارد و هدایای تبلیغاتی هم یکی از استراتژی‌های موفق بازاریابی است که در جذب مشتریان کمک بسیار زیادی به کسب‌وکارها می‌کند. از طرفی همه افراد هدیه گرفتن را دوست دارند و زمانی که ما از یک برند و کسب‌وکار هدیه می‌گیریم قاعدتاً توجه بیشتری به آن برند و محصولات و خدمات آن می‌کنیم و حتی ممکن است خرید از آن برند را به دیگران هم پیشنهاد دهیم. به همین دلیل است که استفاده از هدایای تبلیغاتی همواره در رشد و پیشرفت کسب‌وکارها اثرگذار بوده است.

اما به طور کلی هدایای تبلیغاتی چیست و شامل چه مواردی است؟ آیا واقعا هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش هم موثر است؟ از این رو، در این مقاله از مجریان به بررسی هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن در برندینگ و تبلیغات کسب‌وکارها می‌پردازیم. پس اگر شما هم صاحب کسب‌وکار هستید و قصد استفاده از هدایای تبلیغاتی را دارید این مقاله را از دست ندهید.

 

با هدایای تبلیغاتی، مشتریان خود را شاد کنید و همچنین برند خود را تبلیغ کنید!

همه ما هدیه گرفتن یا حتی هدیه دادن را دوست داریم و تا همیشه آن را به خاطر می‌سپاریم. حال تصور کنید که یک برند یا یک کسب‌وکار هدایای تبلیغاتی پرکاربرد و مناسبی را به مشتریان خود هدیه دهد و قدم در راه تبلیغات مناسب و هدفمند یگذارد. قطعاً مشتریان با گرفتن هدایای تبلیغاتی بیشتر تمایل دارند تا آن کسب‌وکار و نوع محصول و خدمات آن را بشناسند. بنابراین، هدایای تبلیغاتی از جمله هدایایی هستند که شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف برای جلب توجه مشتریان و معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

در واقع، می‌توان با دادن هدایای تبلیغاتی به مشتریان علاوه‌بر انتقال حس خوب به ثبت برند، محصول و کسب‌وکار خود در ذهن آن‌ها کمک کرد. اگر نوع هدیه و زمان مناسب آن درستی انتخاب شود، این روش تبلیغاتی می‌تواند مانند یک بیلبورد تبلیغاتی برای کسب‌وکار شما عمل کند. از این رو، به راحتی می‌توانید با هدایای تبلیغاتی، مشتریان خود را شاد کنید و همچنین برند خود را تبلیغ کنید.

 

هدایای تبلیغاتی بهترین روش تبلیغات مناسب و هدفمند

ممکن است نام هدایای تبلیغاتی را شنیده باشید یا حتی این نوع هدیه را دریافت کرده باشید. اما به طور کلی هدایای تبلیغاتی چیست؟ هدایای تبلیغاتی از جمله لوازمی هستند که شرکت‌ها، موسسات و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف برای تبلیغات و در برخی موارد برای قدردانی و تشکر از مشتریان خود هدیه می‌دهند. اما این نوع هدیه تفاوت زیادی با سایر هدایایی که به مناسبت‌های مختلف از اطرافیان خود می‌گیریم دارد.

هدایای تبلیغاتی همانطور که از نام آن پیدا است نوعی روش تبلیغاتی محسوب می‌شود. به این صورت که شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف از لوازم مختلفی مانند فلاسک، ماگ، تقویم، سررسید، فلش مموری، خودکار و غیره استفاده می‌کنند و لوگو یا برند شرکت و کسب‌وکار خود را همراه با محصولات و خدمات بر روی آن‌ها چاپ و طراحی می‌کنند. با این روش علاوه‌بر هدیه دادن به مشتریان، به نوعی کسب‌وکار هم به شیوه‌ای جذاب و جالب توجه تبلیغ می‌شود.

آشنایی کامل و قدم به قدم با انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی در انواع مختلفی طراحی و عرضه می‌شوند. شما می‌توانید در آژانس تبلیغاتی مجریان هدایای تبلیغاتی خود را در انواع طرح‌ها و نمونه‌های مختلف و باکیفیت و مطابق با سلیقه خود سفارش دهید. انواع هدایای تبلیغاتی به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

  • هدایای تبلیغاتی اختصاصی

هدایای تبلیغاتی اختصاصی از جمله روش‌های تبلیغاتی است که بسیاری از صاحبان کسب‌وکار از این نوع هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. در این نوع هدیه تبلیغاتی شما می‌توانید هر نوع لوگو، طرح و عکسی که بخواهید را بر روی لوازم مختلف چاپ کنید و در بسته‌بندی‌های جذاب و مطابق با سلیقه خود به دست مشتریان برسانید. البته این نوع هدایای تبلیغاتی در زمینه شخصی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این معنی که حتی می‌توانید برای جلب توجه دوستان و آشنایان خود هم از این نوع هدیه تبلیغاتی اختصاصی استفاده کنید. برای مثال خودکار تبلیغاتی از جمله محصولات پرطرفدار می باشند.

  • هدایای تبلیغاتی سازمانی

هدایای تبلیغاتی سازمانی از دیگر موارد تبلیغات مناسب و هدفمند است، با این تفاوت که بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ در مناسبت‌های مختلف برای قدردانی و تشکر از کادر و مشتریان خود از این دست هدایا استفاده می‌کنند. قبلاً هم گفته شد که هدایای تبلیغاتی صرفاً جنبه تبلیغ ندارند و می‌توانند برای ایجاد رابطه‌ای پایدار و محکم بین مشتری و کسب‌وکار و همچنین  قدردانی و تشکر از حس اعتماد مشتری مورد استفاده قرار گیرند.

  • هدایای تبلیغاتی مناسبتی

هدایای تبلیغاتی مناسبتی همانطور که مشخص است سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در مناسبت‌ها و رویدادهای مختلف برای مخاطبان و مشتریان خاص خود هدیه تهیه ‌می‌کنند. البته توجه داشته باشید که زمانی که در یک مناسبت خاص به مشتریان و مخاطبان خود هدیه می‌دهید، بیشتر در ذهن آن‌ها ماندگار می‌شوید. این نوع هدایا می‌تواند شامل تقویم و سر رسید یا سفره هفت سین تزئینی در ایام نوروز باشد و همچنین می‌توانید هدایای خاص و مناسب در شب یلدا، روز مادر، روز معلم و بسیاری موارد دیگر را هدیه دهید. هدایای تبلیغاتی مناسبتی بیشتر نشان‌دهنده ارزش قائل شدن شما نسبت به مخاطبان و مشتریان خود است.

 

تبلیغات مناسب و هدفمند

 

برای تبلیغات مناسب و هدفمند چرا باید از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم؟

ممکن است این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که اصلاً چرا باید از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم؟ هدف ما از این روش تبلیغاتی چیست؟
هدیه تبلیغاتی یک روش تبلیغاتی هدفمند و در عین حال کم هزینه است. همین مقدار هزینه‌ای که برای هدایای تبلیغاتی در نظر می‌گیرید با گذشت زمان منجر به بازگشت سرمایه و رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما خواهد شد. کسب‌وکارهای زیادی هستند که با استفاده از این نوع روش تبلیغ توانسته‌اند به خوبی در ذهن مشتریان خود ماندگار شوند. اما به طور کلی هدف از هدایای تبلیغاتی شامل موارد زیر است:

  • تثبیت لوگو و برند در ذهن مشتری
  • دیده شدن بهتر کسب‌وکار
  • افزایش فروش و آگاهی از برند
  • روش تبلیغاتی کم هزینه و پربازده

 

سخن پایانی

در این مقاله به سوالات متعددی که در مورد هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن در تبلیغات هدفمند کسب‌وکار بود پاسخ دادیم. هدایای تبلیغاتی از جمله روش‌های تبلیغاتی جذابی است که شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار مختلف از آن برای بهتر دیده شدن و جلب و حفظ مشتریان خود استفاده می‌کنند. اما موضوعی که در اینجا اهمیت دارد نوع هدیه تبلیغاتی است. قطعاً هرچقدر هدایای تبلیغاتی جذاب و پرکاربرد و ماندگار باشد توجه مشتریان را بیشتر به خود جلب می‌کند و همین باعث ایجاد حس اعتماد و ارزشمندی بین یک برند و مشتری می‌شود.

اگر شما صاحب کسب‌وکاری هستید و برای تبلیغات نیاز به استفاده از هدایای تبلیغاتی دارید بهتر است با شرکت‌ها و مجموعه‌های باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. از این رو، می‌توانید از خدمات مجموعه ما، آژانس تبلیغاتی مجریان، استفاده کنید. شرکت تبلیغاتی مجریان از جمله مجموعه‌های حرفه‌ای است که هدایای تبلیغاتی جذاب و باکیفیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت مشاوره بگیرید.

 

 

سوالات متداول

1. هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی از جمله روش‌های تبلیغاتی هدفمند و مناسب برای انواع کسب‌وکارهای مختلف است. با استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌توانید محصولات، خدمات، لوگو و برند خود را بر روی آ‌ن‌ها تبلیغ کنید و به مشتریان مورد نظر خود هدیه دهید. هدایای تبلیغاتی برای تبلیغ کسب‌وکار، قدردانی و تشکر از مشتریان وفادار و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2.هدایای تبلیغاتی باید شامل چه ویژگی‌هایی باشد؟

هرچقدر هدیه تبلیغاتی شما جذاب‌تر و پرکاربردتر باشد قطعاً اثرات مثبتی در دیده شدن و رشد کسب‌وکار شما خواهد داشت. هدیه تبلیغاتی بهتر است باکیفیت و جذاب باشد، فضای کافی برای تبلیغ کسب‌وکار شما داشته باشد و به سلیقه و نظر مشتریان هم نزدیک باشد.

3.میزان اثرگذاری هدایای تبلیغاتی در کسب‌وکار و برندینگ چقدر است؟

هدایای تبلیغاتی یکی از راهکارهای تبلیغاتی است که کسب‌وکارها و مشتریان زیادی از این روش تبلیغاتی استقبال کرده‌اند. همچنین این نوع هدایا به دلیل به همراه داشتن لوگو، نام برند، محصولات و خدمات یک کسب‌وکار یا شرکت می‌توانند منجر به جلب توجه و در معرض دید قرار گرفتن یک کسب‌وکار و ایجاد رابطه خوب و پایدار بین مخاطب و برند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *