هر آنچه که از تبلیغات غرفه نمایشگاهی باید بدانید !

تبلیغات غرفه نمایشگاهی

یکی از تبلیغات تخصصی در دنیا، تبلیغات غرفه نمایشگاهی است که در این نوع تبلیغات داشتن طراحی، تجربه، تخصص، دانش و حتی فرهنگ مناسب امری لازم و ضروری محسوب می شود. بیشتر کسب و کارها و شرکت ها با یک رویکرد تخصصی و حرفه ای وارد تبلیغ های نمایشگاهی می شوند تا به هدف خود از حضور در نمایشگاه دست پیدا کنند. حضور مفید و موثر در نمایشگاه و تبلیغات درست و مناسب در سرعت فروش، رشد برند و کسب و کار فوق العاده موثر است. البته اگر خدمات نمایشگاهی و طرح مناسبی برای علاقه مخاطبین داشته باشید.

 

ایده تبلیغات غرفه نمایشگاهی

با نزدیک شدن زمان برگزاری نمایشگاه ها بیشتر مالکان کسب و کارها و شرکت های بزرگ این دغدغه را دارند که برای حضور در نمایشگاه چه کارهایی را باید انجام دهند یا چه نوع تبلیغاتی را مهیا کنند و از چه تیمی برای این کار کمک بگیرند. برگزاری و شرکت کردن در این نمایشگاه ها معمولا فرصتی مناسب برای هر کسب و کار محسوب می شود. البته فقط شرکت کردن بدون برنامه ریزی و هدف نتیجه ای نخواهد داشت. زیرا حضور و تبلیغات نمایشگاهی به چند بخش و چندین مورد تقسیم می شود. حضور در نمایشگاه فرصتی برای شرکت ها ایجاد می کند تا بدون واسطه با مخاطبین خود ارتباط داشته باشند.

 

نتیجه شرکت در نمایشگاه ها

از دید بیشتر صاحبان کسب و کارها و حتی بازاریابان بیشترین مزیتی که شرکت در نمایشگاه ها دارند فرصتی است که برای ارتباط مستقیم با مخاطب و کاربر ایجاد می شود که از اهمیت بیشتری هم برخوردار است. نتیجه‌ای که حضور در نمایشگاه دارد شامل موارد زیر است:

  • تعامل و ارتباط با افرادی که برای تجارت شما مهم هستند و از نکات طلایی حضور در نمایشگاه ها محسوب می شود.
  • مهیا شدن فرصت های مناسب برای ارتباط شخصی با خریدار و تامین کنندگان و برای شبکه سازی
  • تبادل کردن ایده ها و اظهار نظر در مورد کسب و کار ها که موجب کیفیت خدمات و محصولات می‌شود.
  • فرصتی مناسب برای دسترسی به گروه حرفه‌ای و هدفمند در صنعت خود
  • مکان و محیطی مناسب برای آشنایی با خواسته های حقیقی مخاطبین
  • ایجاد فرصت برای بررسی نظرات مشتریان در مورد خود و رقبا که موجب توسعه ارزشمند می شود.
  • مکانی که کمک می کند در تحقیقات سریع بازار روی مخاطب که هدف اصلی است موفق بود.
  • فرصت ایجاد می‌شود که با دیگر رقبا مقایسه شوید.

 

 

 

غرفه سازي

 

روش های تبلیغ غرفه نمایشگاهی جذاب

حضور در نمایشگاه ها و تبلیغات نمایشگاهی موجب می شود به طور مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار کرد. برای اینکه مخاطبین به غرفه های شما جذب شوند و بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید، باید مواردی را مدنظر قرار دهید. مواردی که باید مورد توجه قرار  بگیرد عبارت‌اند از:

 

غرفه نمایشگاهی مفید و جذاب

اولین و مهم‌ترین قسمت برای آگاهی مخاطبین از خدمات و محصولات شما طراحی و ساخت غرفه های مناسب نمایشگاهی است که هم تاثیرگذار باشد و هم جذاب تا افراد را برای بازدید به سوی خود جلب کند. برای این کار از افراد متخصص و ایده های خلاقانه آنها استفاده کنید.

 

به کار بردن تکنولوژی های جدید

با طراحی کردن غرفه های متناسب با محصولات خود و بهره بردن از المان های جدید و کاربردی می توان از همه رده سنی را به خود جذب کرد تا میزان فروش بیشتر شود. تکنولوژی های جدید مورد استفاده می تواند صفحه های مانیتور بزرگ یا ربات های تبلیغاتی باشد و یا صفحه های هوشمند لمسی که در تبلیغات نمایشگاهی می تواند بخش مهمی محسوب شود.

 

به کار بردن بنر و پوستر مناسب برای تبلیغ

نکته بعدی در این نوع تبلیغات استفاده از پوستر و بنر هایی است که دارای چاپ و کیفیت بالایی هستند و حتی در مکان های مناسب نصب شده باشند که هم به زیبایی غرفه و دکور اضافه شوند و هم مشتری ها را جذب کنند. با بی نظمی و رعایت نکردن همین نکات کوچک و طلایی موجب شده افراد تمایلی به دیدن و خرید محصولات ارائه شده نداشته باشند.

 

نورپردازی زیبا در تبلیغات نمایشگاهی موثر است

برای اینکه تجربه موفق از برپایی غرفه ها و نمایشگاه داشته باشید و فروش بیشتری را کسب کنید، باید به المان‌هایی مانند نورپردازی و دکوراسیون های غرفه توجه کنید. زیرا یک نورپردازی مناسب و دکوری شیک بسیار موثر است و به راحتی می‌تواند مراجعین را ناخودآگاه به طرف غرفه و محصولات شما جذب کند.

 

استفاده از استند های رول آپ

یک روش موثر دیگر در تبلیغات نمایشگاهی استفاده از استندهای رول آپ طبق نوع و موضوع نمایشگاه است که در اندازه های مختلف می توان آن را تهیه کرد. به دلیل سبک بودن به راحتی می توانید در قسمت های مختلف غرفه برای جذب مشتری آن را قرار دهید و از یک متن کوتاه و پیام کاری متناسب در جذب مشتری استفاده کنید.

 

استفاده از تبلیغات رادیویی

از روش‌های دیگر تبلیغات نمایشگاهی استفاده کردن از تبلیغات رادیو است. استفاده از این نوع تبلیغات بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفته و دارای اهمیت است. این نوع تبلیغ صدایی است که زمان حضور در نمایشگاه‌های داخلی و حتی بین المللی به گوش می‌رسد. شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند از این طریق می توانند به صورت صوتی تبلیغات خود را به گوش بازدیدکنندگان برسانند.

 

پذیرایی مناسب و شایسته از بازدیدکنندگان

از دیگر نکاتی که غرفه داران می توانند برای تبلیغات نمایشگاهی موثر استفاده کنند، یک پذیرایی مناسب از مراجعه کنندگانی است که به غرفه شما می آیند. می توان از افرادی که به غرفه شما می آیند با یک لیوان کوچک نوشیدنی مناسب فصل پذیرایی کرد و روی لیوان ها نام برند خود را چاپ کرده که مشتری در زمان استفاده نام و برند تجاری شما را مشاهده می کند.

 

استفاده از هدایای تبلیغاتی

یک روش موثر در جذب مخاطب به غرفه نمایشگاهی استفاده از هدایای تبلیغاتی است که می تواند یکی از نکات طلایی در نوع تبلیغات محسوب شود. هرچند که هزینه را بالا می‌برد؛ ولی از میزان فروش و تاثیر گذاری آن در تبلیغات نمایشگاهی نمی‌توان گذشت. می توان هزینه های غرفه نمایشگاهی را کمتر کرده و از این ایده های خلاق برای تبلیغات و جذب مشتری بیشتر استفاده کرد.

 

اعلام درصدی تخفیف

از موارد مهم در فروش نمایشگاهی و غرفه داری که در بیشتر نمایشگاه ها مهم و موثر واقع می شود، اعلام درصد تخفیف در زمان فروش محصولات است. نمایشگاه ها محل فروش و عرضه انواع مختلف محصولات تخصصی و انحصاری هستند و معمولا همه قشر افراد جامعه به آن مکان می روند و افراد علاقه‌مند یا مرتبط با کسب و کار خود به نمایشگاه ها مراجعه می کنند. پس  تعیین کردن درصد مشخص تخفیف در زمان فروش محصولات می تواند میزان فروش را تا حد زیادی بالابرد.

 

کلام پایانی

تبلیغات همیشه در همه دوران های کار مفید و سودمند بوده است که برای معرفی کردن کسب و کار و محصولات به کار برده می شود. باید راه ها و روش های تبلیغات در هر محیط و مکانی را شناخته و با اطلاعات کافی به تبلیغات پرداخت تا موثر واقع شود. تبلیغات غرفه نمایشگاهی هم از جمله تبلیغاتی است که نیاز به دانش کافی و مناسب دارد که به چندین روش موثر در این نوع تبلیغات پرداخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *