بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی برای تبلیغات کسب و کارمان چه موقعی است؟

بهترین زمان استفاده از هدایای تبلیغاتی

اهمیت استفاده از هدایای تبلیغاتی

تکنیک ‌ها و روش‌ های مهم در امر بازاریابی بیشتر کسب و کارهای مختلف، استفاده کردن از انواع متنوع هدایای تبلیغاتی است. تبلیغات از جمله روش ‌های تبلیغ تلویزیون، رادیو، کارت های تبلیغاتی و … هستند که بسیار سودآور و مفید بوده و نتیجه مطلوبی هم به دنبال داشتند. امروزه راه به سوی تبلیغات جدیدی پیدا شده و نوع تبلیغات متفاوت به وجود آمده و انواع مدل ‌های متنوع برای آن تعریف شده است. برای استفاده از این نوع تبلیغات باید بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی را بدانیم و در زمان ‌های مناسب به این نوع بازاریابی ‌ها بپردازیم تا فروش بیشتر و سود بیشتری را داشته باشیم.

زمان مناسب خرید هدایای تبلیغاتی

این هدایا را با تنوع بسیار زیادی که امروزه پیدا کرده است، می ‌توان در هر زمانی اهدا کرد. ولی می ‌توان گفت برخی از زمان ‌ها و مناسبت ‌ها زمان ‌های مناسبی برای ارائه این هدایا هستند. مناسبت ‌هایی مانند: عید نوروز، روز پدر یا مادر، شب یلدا و دیگر مناسبت ‌ها فرصت ‌های بی نظیر و بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی محسوب می ‌شوند. بیشتر شرکت ‌ها و حتی سازمان ‌ها هم در این مناسبت ‌ها اقدام به تهیه و ارائه هدای تبلیغاتی می کنند.

زیرا برای موفقیت بیشتر باید به زمان تهیه و استفاده از این هدایا توجه کرد و آنها را به مشتری، کارمند و مخاطب خود اهدا کرد. در زمان انتخاب و تهیه این هدایا علاوه بر زمان مناسب به تعداد این هدایا هم باید توجه کرد. زیرا با مشخص شدن مقدار هدایا قبل از سفارش و تهیه می ‌توان در زمان مناسب آن ها را تحویل داده و به مخاطب خود ارائه کرد. نوع هدایا هم در زمان تهیه و استفاده از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر این هدایا را به صورت اختصاصی سفارش دهید، زمان بیشتری را برای تهیه آماده سازی آن نیاز است.

بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی

بیشتر کسب و کارها و شرکت ‌ها باید در به کارگیری و استفاده از هدایای تبلیغاتی با دقت و توجه بیشتری عمل کنند. زیرا با این روش می ‌توانند در مدت زمان طولانی پیام تبلیغاتی خود را به مخاطب و مشتریان خود ارسال کنند. این هدایا برای شناساندن و آگاهی از برند ها بسیار تاثیرگذار هستند و از اهداف اصلی به کارگیری این روش تبلیغاتی ترویج کردن و تبلیغ کالا یا خدمات به مخاطبین در جامعه است. با ارائه کردن انواع هدایای تبلیغاتی می ‌توان پیام‌ ها و برند خود را به خوبی به همگان معرفی کرد و موجب می ‌شوید که افراد بیشتری با این برند خاص و خدمات و محصولات مورد نظر آشنا شوند و به آن علاقه پیدا کنند.

به جز این هدف اصلی می ‌توان میزان فروش را هم بیشتر کرده و برند را هم گسترش داد. با ارائه کردن این هدایا شرکت ‌ها به مشتریان خود نشان می ‌دهند که این برند و کالاها برای بهتر شدن زندگی آنها تلاش کرده و موجب اعتماد مشتری برند مورد نظر می ‌شود. بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی معمولا در سمینارهای شرکتی، نمایشگاه ‌های تجاری، کنفرانس ‌ها است و انتخاب بهترین زمان به موقعیت و شرایط و حتی نیاز هر برند و شرکت بستگی دارد.

بعضی از زمان ‌های مناسب اهدای هدایای تبلیغاتی

با توجه به اینکه امروزه استفاده از انواع متنوع هدایای تبلیغاتی برای گسترش کسب و کار و فروش بیشتر استفاده می ‌شود، با این حال توجه به بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این زمان ‌ها برند، کالاها و خدمات بیشتر به یاد می ‌ماند و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. زمان ‌های مناسب عبارت اند از:

تعطیلات

اهدای هدایا در تعطیلاتی مانند: عید فطر، عید نوروز می ‌تواند یک روش و راه مناسب برای شناساندن برند و محصولات خود به مخاطب باشد.

رخدادهای خاص

موقعیت و رویدادهای خاص مانند: جشنواره‌ ها، نمایشگاه‌ ها، روز تولد برند، کنفرانس ‌ها بهترین زمان استفاده از این هدایا هستند.

در زمان تخفیف و فروش ‌های ویژه

زمان ‌هایی که فروش و تخفیفات ویژه برگزار می ‌شود، بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی است و بهترین راهکار برای جذب مشتری بیشتر و جدید است.

بعد از خرید

بعد از اینکه مشتری خرید خود را انجام داد، می ‌توان با اهدای هدایا به آنها راهکار مناسبی برای تقدیر و تشکر و استفاده از هدایا را انتخاب کرد.

مناسبت‌ های مذهبی

مدیران شرکت ‌ها و سازمان ‌ها می ‌توانند طبق تقویم بین مناسبت ‌های مذهبی مانند: عید غدیر، فطر، عید مبعث، قربان و … بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی را پیدا کنند و در کنار پذیرایی از کارکنان و مخاطبین خود این هدایا را هم ارائه کنند.

زمان خرید هدایای تبلیغاتی

از جدیدترین کالکشن خودکار پلاستیکی جوپنزا هم دیدن نمایید.

اهمیت زمان در ارائه هدایای تبلیغاتی

استفاده کردن از انواع مختلف هدایای تبلیغاتی یکی از راهکارهای موفق در بخش بازاریابی به شمار می ‌آید. انواع هدایا از جمله وسایل و ابزارهای مفیدی هستند که می ‌توان برند و لوگوی شرکت ‌ها را روی آنها به منظور تبلیغات حک کرد. امروزه بیشتر شرکت‌ ها در کل دنیا از این روش استفاده می کنند که مزیت ‌های زیادی مانند: افزایش نفوذ برند و حتی موجب تقویت وفاداری مشتریان و کارکنان به برند می ‌شود.

این هدایا شعار، نشان و برند شرکت ‌ها را با خود به همراه دارند که به روش رایگان در اختیار مشتریان و مخاطبین قرار می گیرند. طبق تحقیقات ۸۵ درصد از افرادی که هدایای تبلیغاتی دریافت کرده اند نام شرکت و یا برند مورد نظر را به خاطر داشتند. پس بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در بازاریابی و تبلیغات کسب و کارها موجب افزایش و گسترش فروش می ‌شود. این هدایا می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • هدایای سازمانی
  • هدایای تبلیغاتی خاص
  • هدایای مدیریتی
  • هدایای تبلیغاتی مناسبتی
  • هدایای الکترونیکی و…

با انتخاب زمان مناسب ارائه این هدایا می ‌توان در تبلیغات کسب و کارها بسیار موفق‌تر عمل کرد و موجب جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش و حتی آگاهی بیشتر از برند مورد نظر شد.

کلام پایانی

امروزه استفاده از تکنیک ‌ها و روش ‌های مهم در بخش بازاریابی بیشتر کسب و کارها، سازمان ‌ها و شرکت ‌ها به کار گرفتن هدایای تبلیغاتی است. با دانستن اهمیت بهترین زمان استفاده از روش هدایای تبلیغاتی می ‌توان بسیار موفق تر عمل کرده و نتیجه مطلوبی از این روش تبلیغاتی گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *