معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی + راهنمای انتخاب

انواع هدیه شرکتی

به‌طور کلی هدایای شرکتی از آن دست ابزار تبلیغاتی به‌شمار می‌روند که صاحبان شرکت‌ها، سازمان‌های خصوصی و نهادهای دولتی در مواقعی از آن بهره می‌برند. در این مقاله از وب‌سایت جوپنزا قصد داریم تا به معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی بپردازیم.

همان‌طور که می‌دانید انواع هدیه شرکتی می‌توانند تاثیر بسیار بالایی بر بهره‌وری و بازدهی شرکت یا نهاد داشته باشد. ولی این اتفاق زمان جنبه مثبت و تاثیرگذار دارد که هدیه شرکتی با دقت انتخاب شود. در کل جدا از مبحث هدایای تبلیغاتی انتخاب و ارائه آن نقش بسزایی در پیشبرد اهداف بازاریابی دارد. از این رو در این مقاله به معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی می‌پردازیم. چراکه آشنا با انواع هدیه شرکتی و انتخاب بهترین آن‌ها نکته‌ای حائز اهمیت است.

فهرست مطالب در این مقاله:

 • هدیه شرکتی چیست؟
 • تاثیر هدایای شرکتی روی کارمندان
 • نکات مهم در انتخاب هدایای شرکتی
 • مزایای هدایای شرکتی
 • انواع هدیه شرکتی
 • ویژگی های انواع هدیه شرکتی
 • نتیجه گیری

 

هدیه شرکتی چیست؟

هدیه شرکتی درواقع نوعی از هدایای تبلیغاتی و ابزاری کاربردی در پیشبرد اهداف بازاریابی هستند که شرکت‌ها به کارمندان و مخاطبان خود در مناسبت‌های خاص ارائه می‌دهند. درواقع هدیه تبلغاتی شرکتی ترفند بسیار مناسب جهت اهداف بازاریابی به‌شمار می‌رود.

در کل هیچ فردی نمی‌تواند منکر حس خوب و مثبت در زمان دریافت هدیه از سوی افراد شود. ولی شخص یا سازمانی که این هدیه را ارئه می‌دهد هم به مراتب حس بهتری خواهد داشت. در حقیقت هدیه دادن به بهانه هر مناسبتی فارغ از قیمت آن، از ارزش معنوی بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که هدایای تبلیغاتی ماندگار تا سالیان دراز همواره پیش روی مخاطبان و کارمندان شرکت خواهد بود.

 

تاثیر هدایای شرکتی روی کارمندان

به‌طور کلی فعل هدیه دادن تا جایی تأثیرگذار است که اکثر شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی هم جهت دیده شدن برند، کالا و خدمات‌شان از آن بهره می‌برند. درواقع هزینه‌ای که جهت هدایای تبلیغاتی صرف می‌شود، نقش و تاثیر دوچندانی در اعداف بازاریابی یک کسب و کار خواهد داشت. شاید پس از شنیدن عبارت هدایای تبلیغاتی کم هزینه یا سررسید ارزان با کالاهای با کیفیت پایین و نامرغوب در ذهن برخی افراد ایجاد شود، ولی باید به این نکته توجه داشت که در این مبحث کیفیت و کاردبردی بودن عدیه حرف اول را می‌زند.

در حقیفت تبلیغات به هر شکلس که باشد، نوعی سرمایه گذاری جهت پیشبرد کسب و کارها به شمار می‌رود که ارتباطی موثر و دو طرفه را میان ما و مخاطبان‌مان ایجاد می‌نماید. درواقع به وجود آوردن خاطره‌ای خوب و حس اعتماد برای مخاطب و کارمندان به‌واسطه ارائه هدایای تبلیغاتی ایجاد خواهد شد. در کل هدایای تبلیغاتی و شرکتی نقش بسزایی در موفقیت اهداف بازاریابی یک شرکت یا نهاد دارد.

 

نکات مهم در انتخاب هدایای شرکتی

در حقیقت توجه داشتن به گسترده مخاطبان، مهمترین و کلیدی‌ترین فاکتور در انتخاب انواع هدیه شرکتی است که بدان اهمیت داد. مخاطبان و کارمندان ما چه خصوصیاتی دارند؟ دارای چه طیفی در جامعه هستند؟ نیازهای مخاطبان کالای ما به طور معلول چه سن دارند؟ بدون شک شرکتی که برای عموم افراد سن بالا جذابیت دارد، برای نوجوانان و کودکان جذابیت نخواهد داشت. هم‌چنین در مورد هدیه برخی مواقع جنسیت مخاطبان هم باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال برای بانوان انواع هدیه شرکتی می‌توان در نظر گرفت، در صورتی که برای آقایان قضیه کاملا فرق دارد. به‌طور کلی رده سنی، میزان تحصیلات، جنسیت، حوزه فعالیت و شغل مخاطبان از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که برای خرید و انتخاب انواع هدیه شرکتی به ما کمک می‌نمایند.

 

مزایای هدایای شرکتی

به‌طور کلی در دنیای رقابتی امروز، هر کدام از سازمان‌ها و شرکت‌ها باید بیش از تلاش جهت جذب مخاطبان بیشتر به اعتماد بیشتر آن‌ها توجه داشته باشند. درواقع دادن هدیه سازمانی و شرکتی تبلیغاتی روشی مطمئن و انتخابی هوشمندانه جهت اعتمادسازی و هم‌چنین پیشبرد اهداف بازاریابی محسوب می‌شود. در کل از بارزترین ویژگی‌ها و مزایای انواع هدیه شرکتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد حس وفادار سازی در مخاطبان و کارمندان
 • ارتقا روحیه کارمندان و ایجاد حس مثبت در مخاطبان
 • برقراری ارتباطی بهتر با دیگر شرکا و هم‌چنین ارتقا کسب و کار

 

هدیه شرکتی

 

انواع هدیه شرکتی

در مبحث هدیای تبلیغاتی قیمت چندان ضرورت ندارد، بلکه کیفیت و کاربردی بودن حرف اول را می‌زند. البته باید به این نکته توجه داشت که آیتم هدیه شرکتی برای مدیران و کارمندان رده بالا با توجه به اینکه تعاد کمتری هستند کمی فرق می‌کند. در کل باید به این نکته توجه داشت که مهم‌ترین فاکتور در ارائه هدیه شرکتی کیفیت، ظاهر شکیل و کاربردی بودن آن است. در ادمه قصد داریم تا به معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی بپردازیم.

۱. انواع ست خودکار و روان نویس نفیس

۲. سررسید و سالنامه شکیل در کیفیتی مناسب و کاربردی

۳. تقویم رومیزی همراه با ست جای خودکار و کاغذ یاداشت

۴. جاکلیدی تبلیغاتی و جاسوئیچی باظاهری شکیل و کیفیتی بالا

۵. انواع ماگ‌های تبلیغاتی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف

۶. ساعت رومیزی تبلیغاتی

۷. ست‌های مناسبتی شب یلدا یا عید نوروز

۸. دفتر یاداشت شکیل در طرح‌های جذاب

۹. جاکارتی تبلیغاتی و جامدارکی‌های تبلیغاتی

۱۰. جعبه‌های پذیرای خوراکی مانند دمنوش یا شکلات با بسته‌بندی شکیل

۱۱. هولدهای موبایل در کیفیت بالا و با ظاهری شکیل

۱۲. پاور بانک تبلیغاتی

۱۳. انواع ست‌های نفیس مدیریتی

۱۴. انواع ست الکترونیک هدیه شرکتی به مدیران ارشد و کارمندان رده بالا

۱۵. ابزارآلات تبلیغاتی هدیه خاص شرکتی با توجه به حرفه مخاطبان

۱۶. هدایای صنایع دستی نفیس به مدیران ارشد

۱۷. هدایای ست چرمی برای مخاطبان خاص

۱۸. انواع ساعت‌ تبلیغاتی

۱۹. ست الکترونیک برای مدیران ارشد و کارمندان رده بالا

۲۰. کتاب‌های نفیس و لاکچری برای مدیران ارشد و کارمندان رده بالا

 

ویژگی های انواع هدیه شرکتی

 • در تهیه انواع هدیه شرکتی همواره خلاقیت حرف اول را می‌زند. در کل باید تا جای مممکن از خرید هدایای تبلیغاتی تکراری و کلیشه‌ای دوری کرد.
 • سعی کنیم هدایای را انتخاب نماییم که برای مخاطبان، پرسنل کاربردی و مفید باشد.
 • در ارائه انواع هدیه شرکتی باید برای مخاطبان ارزش و احترم قائل شد. درواقع ارائه یک هدیه بی کیفیت علاوه بر اینکه رویکردی در پیشبرد اهداف بازاریابی ندارد، بلکه در از دست دادن مخاطب هم تاثیرگذار است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله از وب‌سایت جوپنزا ماهیت هدیه شرکتی و مزایای آن را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه به معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی پرداختیم. امید است مقاله معرفی 20 تا از بهترین انواع هدیه شرکتی برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه انواع هدیه شرکتی با ما در وب‌سایت جوپنزا به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *