انواع لیوان‌های تبلیغاتی

لیوان تبلیغاتی

انواع لیوان‌های تبلیغاتی

اقدامات و روش‌هایی که اکثر شرکت‌ها و کسب‌وکارهای دیگر برای برندینگ و نشان‌دادن نام تجاری و شرکت خود انجام می‌دهند، یک سرمایه‌گذاری مثبت و بلندمدت محسوب می‌شود که موجب هویت‌بخشی به کسب‌وکارها شده و باعث ماندگاری بیشتر در ذهن‌ها می‌شود. راه‌ها و روش‌های متنوع زیادی برای تبلیغات و برند کردن کسب‌وکارها وجود دارد. لیوان‌های تبلیغاتی هم به یکی از روش‌های تبلیغاتی موثر در برندینگ کسب‌وکارها تبدیل شده است. دلیل استفاده از انواع لیوان‌های تبلیغاتی هم باصرفه بودن و مناسب بودن آن برای تبلیغ است.

 

لیوان تبلیغاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

لیوان‌های تبلیغاتی معمولا همان لیوان‌های معمولی هستند که افراد روزانه از آنها استفاده می‌کنند. فقط یک تفاوت با دیگر لیوان‌ها دارند که آنها به‌عنوان یک وسیله و ابزار مخصوص در عرصه تبلیغات و بازاریابی استفاده می‌شوند. روی بدنه این لیوان‌ها طبق کسب‌وکار موردنظر معمولا اطلاعات تبلیغاتی متنوعی چاپ می‌شود که با خریداری این لیوان‌های تبلیغاتی و یا هدیه‌دادن آنها به افراد دیگر موجب تبلیغ برند موردنظر شده و افراد جزئیات برند را همیشه همراه خود داشته و حتی ممکن است این افراد معمولی از مشتریان وفادار نسبت به کسب‌وکار شما تبدیل شوند.

 

یک لیوان تبلیغاتی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید یک لیوان تبلیغاتی درجه یک و خوبی را انتخاب کنید، ابتدا باید با ویژگی‌های لیوان‌های تبلیغاتی مرغوب آشنا شوید تا با هزینه‌ای که دارید بهترین کالای کاربردی را تهیه کنید. از ویژگی‌های لیوان‌های تبلیغاتی خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خوش‌دست بودن

مهم‌ترین و بهترین ویژگی که یک لیوان تبلیغاتی می‌تواند داشته باشد، خوش‌دست بودن است که  مهمترین دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی در دست افراد محسوب می شود. زیرا مشتریانی که این لیوان ها را در دست می‌گیرند باید حس خوشایند و خوبی را داشته باشند و بتوانند انواع نوشیدنی‌ها را به‌راحتی با آن استفاده کنند.

کیفیت چاپ مناسب

اگر روی این لیوان‌ها اطلاعات تبلیغاتی باکیفیت بالا چاپ نشود، ممکن است مشتریان به جزئیات تبلیغ روی لیوان‌ها توجهی نکنند. پس باید لیوان‌های تبلیغاتی را تهیه کنید که اطلاعات چاپ شده در آن دارای کیفیت بالا، شفاف و درخشان باشد تا مشتری به‌راحتی بتواند جزئیات برند کسب‌وکار موردنظر را در یک نگاه مشاهده کند.

قابلیت شستشوی آسان

لیوان‌هایی که به دلیل کثیفی ناشی از نوشیدنی‌ها و یا خوراکی‌ها سخت پاک می‌شوند، موردپسند و محبوبیت افراد نیستند و زود دور انداخته می‌شوند. پس اگر خواهان این هستید که افراد از لیوان‌های تبلیغاتی شما به مدت طولانی استفاده کنند، باید دارای خصوصیت مهم یعنی شستشوی راحت و آسان باشد تا بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

مقاومت بالا

یک لیوان تبلیغاتی مناسب باید بتواند در شرایط متنوع مقاوم باشد. انواع لیوان‌هایی که تولید می‌شوند از جنس فلزی، سرامیکی، پلاستیکی هستند که از آنها برای تبلیغات استفاده می‌شود و باید دارای ویژگی‌هایی باشد که دلیل استفاده از لیوان‌های ‏ تبلیغاتی را مشخص کند.

 

محبوبترین انواع لیوان‌های تبلیغاتی

لیوان‌های مختلف تبلیغاتی که امروزه تولید می‌شوند دارای ساختار بدنی متنوعی هستند که در اینجا با چند نمونه از مدل‌ها و جنس‌های متنوع لیوان‌های تبلیغاتی آشنا می‌شویم.

لیوان شیشه‌ای تبلیغاتی

این لیوان‌ها از جنس شیشه تولید می‌شوند که ظاهر این لیوان‌ها بسیار کلاسیک و شیک است. به همین دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی شیشه‌ای می‌تواند یک هدیه تبلیغاتی خاص و ماندگاری باشد که البته نسبت به دیگر جنس‌های لیوان حساسیت بالایی دارد. در صورت عدم احتیاط خطر شکستگی و خراش خوردگی دارد. اما اگر از تولیدکنندگان حرفه‌ای با جنس‌های مرغوب خریداری شود، دچار مشکلات نمی‌شوید.

 

لیوان فلزی تبلیغاتی

حتما با مدل‌های متنوع لیوان‌های فلزی آشنا هستید. این لیوان‌ها از فلز تولید شده و نسبت به دیگر لیوان‌ها عمر طولانی و مقاومت بالایی در برابر اتفاقات و آسیب‌ها دارند. به دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی فلزی، تولیدکنندگان آنها را باظرافت طراحی می‌کنند و امروزه از آنها در بیزینس‌های موفق جهانی برای هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شود.

 

لیوان سرامیکی تبلیغاتی

بدنه این لیوان‌ها سرامیک است که موجب می‌شود دما به دست فرد منتقل نشود. این لیوان‌ها یک انتخاب مناسب برای نوشیدنی‌های داغ هستند. برای تولید این لیوان‌ها در طرح و رنگ محدودیتی وجود ندارد. به دلیل رنگ سفید سرامیکی  که دارد و شفافیت و براقیتی که دارد، دارای محبوبیت بیشتری است. به همین دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی سرامیکی برای تبلیغ برندینگ کسب‌وکارها بسیار مناسب است. زیرا طرح‌های تبلیغاتی چاپ شده روی این لیوان‌ها بسیار جذاب هستند.

 

لیوان یخی تبلیغاتی

این لیوان از نمونه لیوان‌های شیشه‌ای هستند که بسیار محبوب بوده و تنها تفاوت این لیوان‌ها این است که دارای حالت مات و غیرشفافی هستند. یعنی نمی‌توان با چشم محتویات داخل لیوان را تشخیص داد. طرح‌هایی که روی بدنه این لیوان‌ها چاپ می‌شود، مات بوده و دارای زیبایی و جلوه خاصی هستند. به همین دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی یخی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای چاپ انواع تبلیغات و برندینگ کسب‌وکارها باشد.

 

ماگ تبلیغاتی

ماگ‌ها هم از جمله لیوان‌هایی هستند که دارای سایز بزرگ و یک دسته راحت برای استفاده‌کردن هستند. از ماگ‌ها برای نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها می‌توان استفاده کرد؛ زیرا دارای جنس بدنه متفاوتی هستند ولی بیشتر آنها از جنس سرامیک است. امروزه انواع متنوع و مختلفی از ماگ‌های تبلیغاتی وجود دارد که بسیار محبوب بوده و به همین دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی یا همان ماگ‌های تبلیغاتی می‌تواند یک انتخاب عالی برای تبلیغ برندینگ انواع کسب‌وکارها باشد.

 

تراول ماگ تبلیغاتی

تراول ماگ‌ها هم نوعی ماگ تبلیغاتی هستند که دارای یک در کوچک محافظ بوده و موجب می‌شود به‌راحتی آن را به مکان‌های مختلف حمل کرد. از این ماگ‌ها می‌توان در مسافرت، باشگاه و حتی پیاده‌روی‌ها استفاده کرد. برای طراحی این تراول ماگ‌های تبلیغاتی محدودیتی وجود ندارد و به دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی متنوعی مانند تراول ماگ‌های تبلیغاتی می‌تواند یک گزینه مناسب برای تبلیغات محسوب شود.

 

چه اطلاعاتی را می‌توان روی لیوان تبلیغاتی چاپ کرد؟

گفته شد که در طراحی این لیوان‌ها هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و می‌توان طبق نیاز و سلیقه و خدماتی که کسب‌وکار شما ارائه می‌کند، انواع مختلفی از اطلاعات را روی این لیوان‌ها چاپ کرد. اطلاعات ویژه‌ای که روی این لیوان‌ها می‌توان درج کرد شامل موارد زیر است:

  • لوگوی شرکت
  • شماره‌تلفن
  • شعار تبلیغاتی
  • نام برند
  • آدرس
  • جزئیات خدمات و….

 

 

ویژگی‌های طراحی لیوان تبلیغاتی

افرادی که مصرف‌کنندگان قهوه و نوشیدنی‌های دیگر هستند، بیشتر با طراحی‌های لیوان‌های تبلیغاتی در تماس هستند و می‌توانند برند تجاری را بیشتر تبلیغ کنند. این روش نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی هزینه کمتری دارد. ولی درعین‌حال بسیار موثر هستند که در به‌وجودآوردن آگاهی و آشنایی با برند تجاری را دارا هستند. طراحی لیوان‌های تبلیغاتی دارای گواهینامه مسافرتی است و لوگو و نام برند تجاری که روی این لیوان‌ها چاپ شده به‌راحتی به  مکان‌های دیگر هم حمل می‌شود و به‌راحتی هم قابل‌دیدن است. طرز طراحی روی لیوان‌ها و دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی می‌تواند مشتریان معمولی و حتی احتمالی زیادی را به خود جلب کند.

 

کلام پایانی

طراحی روی لیوان‌های تبلیغاتی می‌تواند به‌سادگی به آشنایی و آگاهی از برند را ایجاد کند. یک استراتژی بازاریابی باهدف ترویج برند به هر روشی را امکان‌پذیر می‌کند. دلیل استفاده از لیوان‌های تبلیغاتی در هر مکان و محل این است که می‌توان روی آن آرم کسب‌وکار یا لوگوی شرکت خود را حک کرد. این یک ابزار ارزان و بسیار موثر برای تبلیغ کسب‌وکار است که به‌راحتی هم قابل‌دسترسی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *