استند پاپ آپ چیست و چه تفاوتی با رول آپ دارد؟کدام بهتر است؟

استند پاپ آپ

استند پاپ آپ چیست و چه تفاوتی با رول آپ دارد؟کدام بهتر است؟ درواقع این سوالی است که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم. چنانچه شما در حوزه‌ی برگزاری انواع نمایشگاه‌ها فعال هستید، بدون شک با ماهیت استند‌ رول آپ و پاپ آپ آشنایی لازم را دارید. نخستین اقدام در برگزاری یک نمایشگاه‌ مقدمات تبلیغات و دیزاین در غرفه است. در سالیان گذشته این امر به‌واسطه بهره‌مندی از بنرهای رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی صورت می‌پذیرفتد.

همچنین باید گفت که علاوه بر خدمات نمایشگاهی ارائه ی هدایای تبلیغاتی می تواند چهره ی برند شما را در یک نمایشگاه و پروموشن خوب و مثبت نشان دهد. چنانچه شما می‌خواهید یک نمایشگاه برگذار نمایید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا بدانید که استند پاپ آپ چیست و چه تفاوتی با رول آپ دارد؟کدام بهتر است؟ ما در این مقاله، ابتدا به تشریخ مختصری درباره استند پاپ آپ و  رول آپ می‌پردازیم. سپس در ادامه مقاله تفاوت آن‌ها را با شما مخاطبین محترم وب‌سایت جوپنزا مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهیم، پس در ادامه همچنان با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب در این مقاله

 • استند پاپ آپ چیست؟
 • نحوه چاپ پاپ آپ
 • رول آپ چیست؟
 • انواع رول آپ‌ ها
 • تفاوت استند پاپ آپ نمایشگاهی با رول آپ
 • موارد مشابه در رول آپ و پاپ آپ
 • نتیجه گیری

 

استند پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ نمایشگاهی (استند پاپ آپ) درواقع سازه‌ای سبک، قابل حمل با کاربرد بسیار راحت است که تصاویر چاپی کنار هم به‌شکل دیوار یا گراند جهت عرضه در غرفه یا محل کار به نمایش گذاشته می شوند. درواقع کیفیت استند پاپ آپ در نصب سریع و هم‌چنین ماندگاریش در اولویت قرار دارد. اتصالات لازم برای استند پاپ، شامل آپ چسب دو طرفه و مگنت است و چنانچه نامرغوب باشند در نصب استند پاپ آپ مکشکلات زیادی را به وجود می‌آورند. درواقع تمامی قطعات این سازه را می‌توان در یک کیف برزنتی مخصوص خودش به‌راحتی حمل نمود.

 

نحوه چاپ پاپ آپ

چاپی که جهت استفاده در استند نمایشگاهی پاپ آپ از آن استفاده می‌شود، چاپ دیجیتال است. در حقیقت این نوع سازه‌ها به‌طور معمول در تیراژی پایین چاپ می‌شوند. به موجب این امر تنها گزینه مناسب برای چاپ پاپ آپ، به‌صورت دیجیتال است. به طور کلی این چاپ غیر از کیفیت بالا در رنگ از کنتراست و شارپنس بسیار مناسبی جهت نمایش تصاویر رنگارنگ چاپی فوری و متون برخوردار است. از دیگر نکات چاپ پاپ آپ باید به زمان انجام آن در تیراژ پایین اشاره کرد که فقط در بازه زمانی دو ساعته صورت می‌پذیرد.

به طور کلی انواع استند پاپ آپ در سایزها مختلف و لوزام مورد نیازش شامل موارد زیر است:

 • 3×2
 • 3×4
 • 3×5
 • کیف برزنتی چرخدار مخصوص پاپ آپ
 • پروژکتور پاپ آپ نمایشگاهی

در ادامه مقاله به ماهیت رول آپ می‌پردازیم، پس همچنان با ما در وب‌سایت جوپنزا همراه باشید.

 

رول آپ

 

رول آپ چیست؟

دلیل اصلی نام گذاری استندها به رول آپ، درواقع به‌خاطر امکان رول شدن آنها بر می‌گردد. رول آپ‌ در یک قوطی آلمینیومی مخصوص نگهداری می‌شود که به‌واسطه یک فنر این سازه‌ها در داخلش جمع می‌شوند. نحوه چاپ رول آپ به‌طور با پلات لمینت، کنواس یا سینتاتک انجام می‌شود. از دلایل استفاده از پلات لمیت برای چاپ رول آپ می‌توان به قابلیت ضد آب بودن آن اشاره کرد. درواقع نوع متریال پلات لمیت طوری ساخته شده که نمی‌توان آن را با دست پاره نمود. هم‌چنین بعد از آماده شدن رول آپ به‌طور معمول فروشنگاه‌های این نوع از محصولات، آن‌ها را در داخل کیفی برزنتی قرار داده تا از عکس چاپ شده محافظت کنند.

 

انواع رول آپ‌ ها

به‌طور کلی رول آپ‌ها به دو دسته ثابت (یک طرفه ، دو طرفه) و گردان (زمینی ، سقفی) تقسیم‌بندی می‌شوند. از انواع رول آپ‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایه پهن
 • آویز گردان
 • ساده یک طرفه
 • گردان یک طرفه
 • دو طرفه گردان
 • رول آپ گردان دوطرفه با هالوژن

تا این بخش از مقاله با ماهیت و کاربرد استند پاپ آپ و رول آپ آشنا شده‌اید، در ادمه به تفاوت‌های این دو سازه خواهیم پرداخت و بررسی می‌نماییم که کدام بهتر است؟

 

تفاوت استند پاپ آپ نمایشگاهی با رول آپ

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد رول‌ آپ‌ و پاپ‌ آپ‌ در دسته استندهای نمایشگاهی بسیار محبوب و کاربردی قرار دارند که استفاده از آن‌ها در تبلیغات بسیار رایج است. درواقع این دو سازه تبلیغاتی از نفاوت‌های قابل توجه برخوردار هستند. شناخت تفاوت تفاوت استند پاپ آپ نمایشگاهی با رول آپ باعث می‌شود تا افراد راحت‌تر بتوانند بهترین نوع استند را بر اساس نیازشان انتخاب نمایند.

بارزترین تفاوت‌های استند پاپ آپ نمایشگاهی با رول آپ عبارتند از:

 

 • تفاوت در سایز

از تفاوت‌های اصلی میان پاپ آپ و رول آپ و پاپ آپ باید به سایز آن‌ها اشاره کرد. درواقع سایز پاپ‌ آپ‌ها بسیار بزرگ بوده و می‌توان طرح رویشان را در ابعاد متنوعی چاپ و نصب نمود. امّا رول‌ آپ‌ از نظر اندازه بسیار کوچک‌تر است و به‌همین دلیل از محدودیت‌های کاربردی بیشتری برخوردار است. به موجب این امر نمی‌توان از رول‌ آپ‌ جهت نمایش بنرهای خیلی بزرگ بهره‌مند شد. بنابراین چنانچه نیاز به یک استند با صفحه نمایش بزرگ دارید، پاپ‌آپ‌ها بهترین گزینه ممکن برای این کار محسوب می‌شوند. البته اگر نیازی به ابعاد بزرگ ندارید استفاده از رول آپ بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

 

 • تفاوت در شکل ظاهری و فرم

از دیگر تفاوت‌های بارز که میان استند پاپ آپ و رول آپ می‌توان ظاهر و فرم آن‌ها اشاره کرد. به‌صورتی که رول‌ آپ‌ از نظر ظاهری تنها در چند شکل محدود می‌شود و نمی‌توان از آن به شکل و فرم‌ دلخواه استفاده نمود. امّا پاپ‌ آپ‌ از شکل و فرم متنوع‌تری برخوردار بوده و می‌توان به‌راحتی از آن در اشکال مختلف تخت و منحنی متناسب با مکان مورد نظرشان بهره برد. در کل پاپ‌ آپ‌ از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است و برای کاربردهای بیشتری می‌توان از آن استفاده نمود. علاوه بر این شکل ظاهری پاپ‌ آپ‌ بسیار جذاب‌تر از رول آپ است.

 

 • تفاوت در وزن و حجم

به‌طور کلی رول‌ آپ‌ از نظر وزن و حجم نسبت به استند پاپ آپ بسیار کمتر است. به موجب این امر حمل‌ونقل رول‌ آپ‌ بسیار آسان‌تر استند پاپ آپ است. رول‌ آپ‌ را می‌توان در یک کیف‌دستی جا داد و به‌سادگی آن را حمل نمود. امّا پاپ‌ آپ‌ به خاطر حجم بزرگش که امکان حمل با دست را ندارد.

 

 • تفاوت در قیمت

از تفاوت‌های بارز که بین این دو استند نمایشگاهی، می‌توان به تفاوت قیمت در آنها اشاره نمود. رول‌ آپ‌ از نظر قیمتی در دسته از ارزان‌ترین استندهای نمایشگاهی به‌شمار می‌رود. امّا پاپ‌ آپ‌ به خاطر اندازه بزرگ‌تری که دارد از قیمت بیشتر نسبت به دیگر استندهای نمایشگاهی برخوردار است.

 

لازم است از شباهات پاپ آپ و رول اپ هم بگوییم. رول آپ و پاپ آپ از جنس فلزهای سبکی مثل آلومینیوم تولید می‌شوند. به همین خاطر وزنشان بسیار سبک است. از دیگر نکات مشابه در این دو سازه می‌توان به مدیاهای قابل‌ نصب روی پاپ آپ و رول آپ اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی ماهیت پاپ آپ و رول آپ پرداختیم. در ادامه تفاوت‌های این دو سازه را مورد بررسی قرار دادیم. لازم به ذکر است که هر کدام از این سازه‌ها با توجه به نیاز مخاطب و انتظاراتی که دارند از کاربرد مخصوص خودشان را دارند. امید است مقاله استند پاپ آپ چیست و چه تفاوتی با رول آپ دارد؟کدام بهتر است؟ برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً نظرات شخصی خود را در زمینه تفاوت استند پاپ آپ و رول آپ با ما در وب‌سایت جوپنزا به اشترک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *