با بهترین راهکار‌های از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای آشنا شوید!

از بین بردن بوی لیوان شیشه ای

از بین بردن بوی لیوان شیشه ای یکی از دغدغه‌های بزرگ و چالش‌های خانم‌های خانه‌دار است. از این رو ما تصمیم گرفتیم مقاله ای ترتیب دهیم که در آن به این مسئله بپردازیم. همه ما تجربه این را داشته ایم که حین نوشیدن آب، چای یا سایر مایعات متوجه بوی بد لیوان شده ایم. این بوی بد چیزی شبیه بوی ضخم تخم مرغ است که البته بوی بسیار نامطبوع و آزار دهنده ای دارد. به طوری که اکثر مواقع نمیتوان شرایط را تحمل کرد و معمولا از نوشیدن دست میکشیم. حال فکر کنید در صورت عدم آگاهی این لیوان ها را برای مهمانان خود سرو کنید. طبیعتا این اتفاق خوشایند نخواهد بود و ما حاضریم هر کاری کنیم ولی این اتفاق رخ ندهد. بنابراین اگر شما هم با این مشکل دست به گریبان هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت جوپنزا همراه ما باشید.

بوی بد لیوان چگونه ایجاد میشود؟

پیش از آنکه به راهکارهایی در خصوص از بین بردن بوی لیوان شیشه ای بپردازیم لازم است بدانیم این بوی بد چگونه ایجاد میشود. اگر ما بدانیم بوی بد لیوان چگونه به وجود می آید، طبیعتا از این اتفاق جلوگیری خواهیم کرد. یکی از علل مهم ایجاد بوی بد در لیوان شیشه ای استفاده از اسکاچ کثیف و آلوده برای شستن آن‌ها است. گاهی ما تمامی ظرف های موجود در سینک را با یک اسکاچ شست وشو می‌دهیم. همین امر سبب میشود که مثلا ما لیوان ها را با همان اسکاچی بشوریم که با آن ظروف چرب را شسته‌ایم. همین موضوع خود علت اصلی ایجاد بوی بد در لیوان شیشه ای است. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در ابتدا اسکاچ را به خوبی با مایع تمیز کنید و پیش از شستن ظرف های غذا ابتدا لیوان های شیشه ای را بشورید. با این کار تا حد زیادی از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری کرده اید.

علت بوی بد لیوان شیشه ای

در بخش بعدی به راه های از بین بردن بوی لیوان شیشه ای میپردازیم. اما لازم است به یکی دیگر از علت های ایجاد بوی بد در لیوان شیشه ای بپردازیم. جالب است بدانید گاهی بوی بد لیوان های شیشه ای در اثر شست وشوی این ظروف با شوینده نامناسب ایجاد میشود. مایع های ظرف‌شویی بی کیفیت زیادی در بازار موجود هستند. این مایع ها در برند های مختلفی تولید می‌شوند و گاهی حتی اسم برندشان نیز به گوشمان نخورده است. بنابراین وقتی این محصولات را به دلیل داشتن قیمت پایین خریداری میکنیم باید هم منتظر باقی ماندن بوی بسیار ناخوشایندی روی لیوان هایمان باشیم. با این تفاسیر تا اینجا تا حدودی متوجه علت ماندن بوی بد روی ظروف شیشه ای شدیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید تا راه حل های مختلفی را برای از بین بردن این بو ها به شما عزیزان آموزش دهیم.

از بین بردن بوی لیوان شیشه ای

از بین بردن بوی لیوان شیشه ای

  • استفاده از پودر لباس شویی

شاید برایتان عجیب باشد اما جالب است بدانید یکی از راه های کاربردی از بین بردن بوی لیوان شیشه ای استفاده از پودر لباس شویی است. درواقع همه ما تجربه این مسئله را داشته ایم که بوی لیوان شیشه ای گاهی از خود مقاومت نشان میدهد و با یک شست و شوی معمولی با مایع ظرف شویی از بین نمی‌رود. در این شرایط استفاده از پودر لباس شویی می‌تواند راه‌گشا باشد. پس حتما در این شرایط پودر لباس شویی را امتحان کنید.

  • استفاده مواد شوینده با کیفیت

در قسمت قبل گفتیم که مواد شوینده بی کیفیت یکی دیگر از علل ماندن بوی بد روی لیوان شیشه ای است. از این رو انتظار می‌رود که هنگام خرید مایع ظرف شویی بیش از آنکه به قیمت محصول دقت کنید سعی کنید به برند و ترکیبات محصول توجه ویژه‌ای داشته باشید. جالب است بدانید یکی از موارد علت بو گرفتن لیوان در ماشین ظرفشویی استفاده از شوینده های بی کیفیت است. به طور کلی با این کار قادر خواهید بود تا حد زیادی به از بین بردن بوی بد ظروف شیشه ای کمک کنید.

  • بوی بد دهان

گاهی دهان اعضای خانواده به دلایل مختلف از جمله مشکلات معده یا دهان و دندان بو می‌دهد. طبیعتا لبه لیوان هایی که توسط این افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز ممکن است بو بگیرند. از این رو پیشنهاد می‌شود در حین شست و شوی ظروف سعی کنید لبه لیوان را به خوبی با اسکاچ بشویید.

  • سرکه سفید

برای از بین بردن بوی لیوان شیشه ای می‌توانید از سرکه سیب استفاده کنید. برای این کار کافیست مقداری سرکه سیب را در سینک که حاوی آب گرم و ظروف شیشه ای است بریزید، پس از نیم ساعت با آب داغ و مایع ظرف شویی به خوبی شست و شو دهید. با این کار قادر خواهید بود تمامی بوی بد روی لیوان ها را به راحتی از بین ببرید.

  • جوش شیرین

برای از بین بردن بوی لیوان شیشه ای میتوانید از جوش شیرین استفاده کنید. برای این کار کافیست مقداری سرکه سیب را در سینک که حاوی آب گرم و ظروف شیشه ای است بریزید، پس از نیم ساعت با آب داغ و مایع ظرف شویی به خوبی شست و شو دهید. با این کار میتوانید تمامی بوی بد روی لیوان ها را به خوبی از بین ببرید.

  • آبلیمو

آبلیمو نیز یکی دیگر از روش های کاربردی برای از بین بردن بوی بد لیوان های شیشه ای است. برای این کار کافیست لیوان خود را به مقداری آبلیمو آغشته کنید و از تاثیر آن شگفت زده شوید.

صنعت تبلیغات و لیوان شیشه ای

تا اینجای مقاله به راه‌های مختلف از بین بردن بوی لیوان شیشه ای پرداختیم. اما لازم است بدانید لیوان های شیشه ای یکی از محصولات مناسب برای هدایای تبلیغاتی هستند. لیوان های شیشه ای با کیفیت نه تنها بسیار براق و زیبا هستند. بلکه به ندرت بوی بد روی آن ها باقی می‌ماند. از این رو اگر شما برای تبلیغات کسب و کار خود از لیوان تبلیغاتی شیشه ای با کیفیت استفاده کنید میتوانید نظر مشتریانتان را نیز به خود جلب کنید. زیرا همانطور که می‌دانید امروزه ماگ ها و انواع لیوان های شیشه ای در میان افراد محبوبیت ویژه ای دارند. بنابراین می‌توان گفت این قبیل هدایای تبلیغاتی میتوانند یک انتخاب کاملا هوشمندانه برای جذب مشتری باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *